Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1120121123125126193

Komentarz

  • Coś można zrobić z zielonych pomidorów. Szwagierka robiła w zeszłym roku kiszone zielone pomidory. Podobno dobre. Nie kosztowałam bo już nie było :D 
  • Ponoć dżem :smile: 
  • dżem? jak? 

  • Ja tak nie bardzo jestem za niedojrzałymi pomidorami, u mnie w domu robiło się na zimę z nich sałatkę. A przepis na kiszone pomidory i dżem jest tu: http://poradnikogrodniczy.pl/zielone-pomidory-smazone-kiszone-marynowane-przepisy-na-przetwory-z-zielonych-pomidorow.php


  • ja mam zagon pomidorów, które na razie sa wszystkie zielone, ale docelowo maja byc żółte. Rosna w trzech rzedach - jeden rzad od strony ogrodzenia zółknie, drugi średni a trzeci od strony dyń ;) jest zieloniutki na razie (pisze o lisciach). Myslicie, ze warto radykalnie - zerwac wszystkie zielone z tych zewnetrznych rzedów i usunąc krzaczki i zostawic trzeci? Zrobił mi sie bałagan na dzialce, bo teraz dynie mi sie mocno pusciły po całości, fasolka tez jakos mocno urosła, wyrosły mi z samosiejek wielkie krzaczki z pomidorkami koktailowymi itp. ;)
  • Ola_g, ja nie Ania, ale bym zostawila na te dwa tygodnie. Chyba, ze sie boisz kradziezy albo co.
  • ola_g, a możesz ocenić, czy dynie dojrzały? Jak skórka nie jest już delikatna (w wiekszości odmian, bo Butternuty mają taką delikatniejszą), jak się wybarwiła i nie rośnie od jakiegoś czas, a zwłaszcza jak pojawiły się na niej starcze pęknięcia i szare "sznurki", to znaczy, że dojrzała. Jak nie jesteś pewna, to lepiej zostawić. Jest dopiero początek sierpnia, więc ja bym zostawiła. Raczej mało prawdopodobne, że jakaś dynia dobrze dojrzała. Z tego co pamiętam pierwsze dynie, zwykle Hokkaido, zrywałam najwczesniej w połowie sierpnia.
  • A kiedy najlepiej pędy przyciąć dyniom, żeby już więcej owoców nie wiązały?
  • a i skąd wiadomo czy dynia dojrzała ?
  • Ania wyżej napisała: skórka wybarwiona, dynia przestała rosnać, ma starcze sznurki na skorce, jak sie wbija paznokiec to ciężko wchodzi bo twarda, jak sie puka to głuchy dźwięk słychać.
  • edytowano sierpnia 2016
    Te  starcze sznurki to u dobrze dojrzałych dyń, długo zostawionych na polu. Przed 15 sierpnia wg mnie nie ma co zrywać dyń, chyba że ktoś chce od razu je skonsumować.  Różne dynie różne mają znaki, że dojrzały. U wielu ogonek jest suchy (ale nie u wszystkich), skórka robi się twardsza, trudniej wbić paznokieć, dynia nie zmianie już koloru skórki (może zmienić potem kolor w zimie, ale nie każda odmiana). Ogólnie - dynie nie rośnie od jakiegoś czasu, więc można sprawdzać. Myśmy zbiory mieli 3 razy: po połowie sierpnia, ok. pierwszego tygodnia września i potem reszta przed przymrozkami. To ważne, by dynie zostały zebrane przed przymrozkiem. Ważne tez, by dynia przed wniesieniem do piwnicy dobrze obeschła, najlepiej na słońcu, tak ok. 5-7 dni.
    Pędy przycina się po 15 sierpnia.
  • dziekuje,czyli na zupke moge zerwac
  • Tak, zerwać można zawsze, tylko młodziutkie dynie nie mają najczęściej smaku.
  • ojej czyli trzeba czekać ,trudno 
  • pomidory wziela zaraza, ogorki wziela zaraza,marchew pietruszka nie wzeszla, cukinie to liscie i kwiaty owocow moze z 10 ,zboze w klosach kielkowalo tak ze na siew nie ma, ziemniaki zaraza wziela ,w czesci cebuli sa robale ,w burakach mszyca byla,
  • rzodkiewke kapuste robactwo zjadlo -i po co ja to sialam?
  • O a ja ogórków o cukini mam nadmiar. Szkoda ze smsem nie można wysłać hehe
  • Ogórki to jeszcze ale z tej cukinia to już naprawdę nie mam co robić. O jakiś marynowanych słyszałam, ale raz zro ilm były niejadalne a innych przepisów nie znam....
    Muszę odszukać ten wątek o cukinii.
  • ja leczo robię ...wytrzymuje spoko przez rok. @ramatha ;
    wersji jest wiele
    ja akurat kroję na słupki cukinię, cebulę na piórka, paprykę czerwoną na paseczki, lekko obsmażam na oleju( proporcje w zasadzie dowolne z przewaga cukini ;)  ), osobno duszę pomidory pokrojone w kostkę, czasem dodaje koncentratu pomidorowego, doprawiam solą, pieprzem, bazylią, papryką - wg swojego smaku, wkładam w słoiki i krótko pasteryzuję.
    Zimą tylko podsmażam kiełbaskę, albo boczku trochę i wlewam zawartość słoika na patelnię czy do garnek, odgrzewam.
    Podobno nie warto dawać za dużo cebuli , bo łatwiej się psuje....ale mi się jeszcze nie zdarzyło...a daję jej sporo
  • Tylko ja już mam sporo leczo narobionego w sloiki, wolałabym coś innego. 
  • aaaa no to ok...
  • melduję, że zrywanie zielonych pomidorów po wystąpieniu zarazy jest bez sensu, z 65 kg pomidorów został kilogram a i tak jeszcze niepewne czy zaraz nie wyjdzie.
    :'(
  • @Bea  a robiłas tak z tą cukinia? "Potrzyj, zasol, odcieniu, zamroz"? Nie mam miejsca ale pomysł fajny. Może chociaż trochę. 
    W ogóle czy cukinia jest wartościowa? Szczególnie po odcisnieciu. Warto się w to bawić?
  • Wczoraj zrobiłam "keczup" domowy z cukinii.... bardzo dobry i pamiątka zostanie mi po nim długo- strzeliło z gara i oparzyłam się...
  • @Hania czy teraz jest dobry czas na sadzenie jeszcze roślin/krzewów/iglaków w ogródku? Jak zrobili nam trawnik o troche zasadzilam ale planowałam jeszcze dokupić, nie wyrobiłam sie wcześniej a teraz mam chwile. Tylko czy wsadzenie ich w grunt w sierpniu dobrze im zrobi?
    Podziękowali 1babka4
  • Kiedy i jak rozsadzić hortensję? czy mogę rozmnożyć krzaki? czy muszę kupować nowe "profesjoalnie" rozmnożone?

    te przed ogródkiem dalej są takie lipne że aż przykro na nie patrzeć, za to te w ogródku są piękne, chciałabym je jakoś odsadzić i zrobić ze 3 dodatkowe krzaki

    marzy mi się też powojnik, kiedy go lepiej sadzić jesienią czy wiosną? można go jakoś od sąsiadów pożyczyć ;) czy trzeba kupować?
  • @annabe - końcówka sierpnia i wrzesień to idealny czas na sadzenie (oczywiście mówimy o roślinach w doniczkach). Nie grozi raczej upał, a jeszcze będą miały sporo czasu przed zimą, żeby się zakorzenić.

    @uJa - możesz sama spróbować rozmnożyć hortensje - ukorzenić z sadzonek półzdrewniałych w doniczce, choć teraz już troszkę późno (najlepiej na przełomie lipca/sierpnia).
    Albo możesz poczekać do wczesnej wiosny i ukorzenić z sadzonek zdrewniałych (jak będziesz wiosną przycinała, to możesz te gałązki wykorzystać do rozmnożenia).

    Powojnika też można ukorzeniać - teraz ostatni dzwonek na rozmnażanie z sadzonek półzdrewniałych. Potem można wiosną przed puszczeniem liści próbować ze zdrewniałych sadzonek.

    Wieczorem postaram się opisać bardziej szczegółowo.
    Podziękowali 3Basja annabe uJa
  • @annabe spokojnie sadźcie
    u nas w lipcu posadzone tuje 3 rodzaje, rododendrony i magnolia oraz na poczatku sierpnia maliny
    wszystko się przyjęło

  • Tuje sie u nas przyjęły w lipcu. Robiliśmy ogródek wiec troche roślin wsadziłam. Ale np borówki mi zmarniały, ostrozki padły, bukszpan po przesadzeniu z innego miejsca -coś mu sie stało i brązowieją mu listki. 
    Zastanawialam sie czy wlasnie koniec sierpnia jest ok dla np 2m iglaków. Chętnie kupiłabym tez lawendę, dokupiła szałwii, bo wcześniej nie zdążyłam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.