Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1121122124126127193

Komentarz

  • @annabe 2m tuje raczej są wykopywane prosto z gruntu (chyba, że macie dobre i tanie źródło takich roślin w doniczkach) i z nimi bym poczekała jeszcze ze dwa,trzy tygodnie. Lawendę, szałwię sadź jak najbardziej teraz.

    Borówki i bukszpan przypadkiem nie padły ofiarą zbytniego podlewania? Raczej nie lubią przelewania.

  • Mógł ich złapać grzyb od zbytniego podlewania :(
  • W sprawie hortensji jeszcze mam pytanie,  mają bardzo kruche łodygi i ciągle mi się łamią w sumie nie problem bo krzew vjest obfity.  Ale co zrobić by kwiat w wazonie wytrzymal dłużej niż dwa dni. ? Może je się suszy?
  • ehh a mi tak zal ze leczo nie zrobie w tem roku.. ale jak piszecie to gorzej urodzajny niz poprzedni
  • Hortensje można suszyć-bardzo dobrze się suszą
    Podziękowali 1Milamama
  • Czyli co lepiej jej nie wkladac do wody?  Jak wkladam to taka robi się zwidnieta, platki się zwijaja itd. To spróbuję kolejna powieść i wysuszyć zobaczymy; )
  • edytowano sierpnia 2016
    @uJa zaskoczyłaś mnie teraz- ostatnio moja mama tak sie zachwycała jak bardzo długo wytrzymuje jej ucięta z ogrodu hortensja w wazonie.. 

    Mi chłopaki urwali wczoraj, zobaczę ile mi w wazonie wytrzyma.
  • @MAFJa dlaczego leczo nie zrobisz?
    W sensie że na zimę? 
    Ale normalne do jedzenia w garnek calym rokiem można
    Jak chlopaczki parę mcy mieć będą to podjesz sobie
    Chcesz? Moge ci podrzucic miseczke
    Z pieczarmami i/lub kielbaska
    Z cebulka i/lub czosnkiem etc.
     :blush: 
  • nie pytaj mnie nawet bo ja zawsze wszystko chce w tym szpitalu ;-)
  • Odwiedziłam dziś duży ogrodniczy  <3
    Wróciłam z pełnym bagażnikiem.. i nawet był cis, odmiana bez owoców, którego szukałam. 
    Lawende i szałwię też dostałam. I piękne rozchodniki okazałe wzięłam  <3
  • Szukamy dobrej szkółki aby jesienią kupić drzewka owocowe - stare odmiany jabłoni jak kosztele, malinówka, papierówka itp, grusze (klapsa, cukrówka). Możecie coś polecić?

    Może ktoś ma za dużo karp rabarbaru i może się podzielić? Znów nam wyginęło wszystko - były wiosną, potem (pewnie przez suszę - nie podlewaliśmy) teraz zupełnie zniknęły. Możemy się odwzajemnić sadzonkami malin na wiosnę.
  • edytowano września 2016
    A drzewka owocowe można przesadzać jak są jeszcze liście czy jak już opadną?
  • Lepiej poczekać do momentu, gdy opadną liście.
    Podziękowali 1Basja
  • ;) jak zwykle mam kilka pytań; ) 
    1. Chcę przesunąć trochę trzcinnika i zurawke, mogę to zrobić jesienią?  Kiedy? 
    2. Czy zurawke mogę rozsadzic teraz?  Chcialabym jej trochę na cmentarz wziąć. , a trochę w przyszłym roku dać do doniczek na parapetach. Jak najskutevzniej je rozmnozyc?

    3. Na parapetach w skrzynkach mam szałwie, drobną surfinie, lawende,takie biale kwiatki co zapomnialam nazwy i wiszące jasno różowe tez nazwy nie znam.  Ale poszukam zdjęci; ) które z tych roślin przeżyje zimę?  Jak je zimowac? Nie chce zbyt wielu roślin vkupowsc na wiosnę. 
  • Żurawkę przesadzałam o każdej porze roku. Jak pisze @Elunia - jest jak chwast, w mnie nic jej nie zmogło. Mam w skrzynkach na balkonie od kilku lat, zimuje bez problemu, rozrasta się pięknie. Dla mnie idealna roślina na balkon na lata.
    Podziękowali 1uJa
  • Ale to zostawiasz ja cała zime na balkonie?  Nie przykrywasz niczym? I zdobi balkon caly rok? 
  • Jest przez całą zimę na balkonie, niczym nie okrywam. Wisiały na poręczy, zdjęłam, jak były duże opady śniegu, który się roztopił i w skrzynkach stała woda. Odlałam ją (ile się dało) i postawiłam skrzynki pod ścianą. (Woda nie odpływa u mnie, bo mam zalepione otwory odpływowe - bo woda przy podlewaniu kapała sąsiadowi na jego rosliny). Żurawki sprawdziły się u mnie najlepiej i nie trzeba kupować nowych. Wiosną i tak trzeba je rozsadzić, bo sa za duże.
    Podziękowali 1uJa
  • Mam plan na begonie i zurawki w jednej skrzynce jako kompozycje. Na parapety zewnętrzne.  

    A te sufrinie miniaturowe to mogę jakoś przechować czy nie bardzo? 

    Lawendy wszystkie wykopać z doniczek i włożyć do jednej?  Czy do ogródka? Nie chce ich w 4 skrzynkach trzymać.
  • Szałwie są i jednoroczne i wieloletnie.
    Podziękowali 1uJa
  • Pamiętaj, że żurawki się rozrastają, trzeba to wziąć pod uwagę sadząc rośliny do jednej skrzynki. Ja je lubię w kompozycjach, ładnie wyglądają. Ja łączyłam z pelargoniami. Jesienią można bez problemu wyjąć te rośliny ze skrzynki, które nie zimują.
    Podziękowali 1uJa
  • edytowano września 2016
    mamy takie rondo:
    http://assets0.ogrodowisko.pl/uploads/p/114/1141203/original.JPG
    zdjęcie wiosenne, wierzba latem szalała, ale nie miałam kiedy jej sfotografować, wierzcie na słowo, zasłużyła na wycięcie. W sobotę Krzysztof poobcinał gałęzie, stoi sobie nagi  kikut, do wykarczowania i pytanie, co w roli nie-na-zbyt eleganckiego solitera, w jej miejsce?  ogródek wiejski, cegła, róże i lawendy w roli głównej. Stanowisko słoneczne. Oprócz lawendy na obwódce sporo cebulek kwiatów wiosennych tam wcisnięte. 
  • Zimozielone cuś? 
  • Jałowiec jakiś? 
  • chyba jałowiec, to nie...
  • edytowano września 2016
    Jałowce ostatnimi czasy dużo chorują, więc bym odradzała. Jeśli zimozielone, to może jakiś cyprysik? Odmiana 'Stewartii' albo Ivonne są dość "swobodne".

    Albo może cyprysik nutkajski "Pendula'? Albo sosna bośniacka 'Satellit'

    A z niezimozielonych to może wiśnia ozdobna 'Amanogawa' albo 'Kanzan'. Albo brzoza 'Youngii'?  Może też jakaś odmiana płaczącego buka (np. Purple Fountain)? Jabłoń ozdobna? Albo jakiś lilak?
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • ale Ty @Bea masz areały, a ja ogródek mały! 
  • ja bym tam jakieś owocowe wsadziła, po co marnować ogród na drzewa bez "funkcji"
    Podziękowali 3Monira Predikata mamababcia
  • to też jakiś pomysł, jabłonki są takie ozdobne 
  • Wiesz co pięknie wyglada? W Truskawkowie rośnie i wyglada wspaniale jak kwitnie- pigwa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.