Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1124125127129130193

Komentarz

  • @nowa trzeba zasiać wcześniej (jak pomidory) w doniczkach i przesadzić do gruntu, potem same rosną. Na jesień trzeba wykopać :)

    @Bea - to zaraz w kopertę wsadzę. Dużo chcesz??? Mogę DUŻO :))
  • @Basja jesli Ci zostalo tych nasionek to i ja chetnie wezmę.
    Podziękowali 1Basja
  • Dzięki @Jadwiga, nie przepadam za tujami, a sekator jest moim ulubionym narzędziem w ogródku, ciacham z zapałem w porę i nie-w-porę ;)
  • @edytam adres na priv proszę.
  • Pnacych to sie chyba nie tnie i zazwyczaj nie przemsrzają. Usuwa sie tylko przekwitniete kwiatostany
  • o, to tu żywopłocik a być:
    Podziękowali 4Karolinka Basja balum madzikg
  • edytowano listopada 2016


  • a tu widoczek na naszą nową szklarnię, znaczy poliwęglanówkę ;)
    Podziękowali 4Karolinka Basja balum madzikg
  • no to jeszcze wiata na rowery i drewutnia :)
  • edytowano listopada 2016
    bardzo ładnie u Ciebie!

    Na żywopłot dałabym kulki berberysu goldata, żółte kulki, albo
    jakaś tawuła goldflame albo goldmund
    ewentualnie 2 krzaki hortensji bukietowej

    Edit: też chcę taką wiatę
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Czy komuś uzbierac nasion aksamitek wysokich i/lub niskich?

    @skatarzyna super!
  • dzięki!
    mąż "niechcący" kupił za dużo, dłuższa historia, ale już wiem, jak je wykorzystać :)
  • @Basja ja na wszelkie nasionka, cebulki, sadzonki jestem chętna, bo kawalek podworka mam wiec miejsce jest. W przyszlym roku planowalam sporo nasiac/nasadzic, bo i pieknie i dla bielanek do sypania kwiaty mi sa potrzebne.
    Podziękowali 1Basja
  • Chyba mi wszystko w ogrodku przemarzlo;( -7 bylo nie zdazylam przykryc rozy ani lawendy;(
  • @uja moim zdaniem nie przemarzło :)

    Ja sadzonki marcinek tez moge ukopac troche to sie Wam rozrosną :)
  • Wczoraj jeszcxe truskawki sadzilam  B)

    @jukaa daj adres na priv.
    @jadwiga Twoj mam.
  • @uJa - jak by było -20 to by może przemarzło, przy -7 nic się nie stanie :) Zwłaszcza, że Twoje rośliny nie są dopiero co posadzone.
  • uffff

    ale ta dynia z balkonu to już napewno zmrożona :)

    idę poprzykrywać te co wrażliwsze rośliny, może nie będzie im za gorąco a przynajmniej będę spokojniejsza


    Dzięki dziewczyny !
  • W krakowskiem marcinki to michałki - bo kwitną na św. Michała. 
    Marcinki to by na 11.11 się rozwijały ;)
  • @Basja zapisz mnie tez na marcinko-michalki :)
    ładnie proszę.
  • @Bea - jak to nie są jakieś maleńkie doniczki (a pewnie nie są), to poziomki powinny dać radę - zwłaszcza jak je będziecie podlewać.
  • To spokojnie bym sadzila.
  • Marze o marcinkach , choc nawet nie wiedziałam, jak sie nazywają. Kiedys próbowałam cos takiego podobnego ze zdjęcia wyhodować z nasion, ale mi nie wyszło. jak rozumiem potrzebne jest jednak kłącze?
    Podziękowali 1Basja
  • Jak jeszce cos z tych marcinków/michałków zostanie, to jam też chętna! :) U nas w ogrodniczym tylko białe, zupełnie niemarcinkowe...:( Moge tez na wiosnę sie zaklepać, jesli bedzie oferta ;)

    I mam zmartwienie, bo moja sadzona 3 lata temu jabłonka, dotąd nie kwitnaca, własnie wydała na swiat kilkadziesiat kwiatków ??? :o Fakt, że straszyłam, że wykopię i spalę , jak sie nie postara, ale na zimę akurat ? To ona nie wie, kiedy sie kwitnie?
    Mam cos jej ciachnąć, np. te gałazki z kwiatami, np. czy zostawić własnemu biegowi i liczyć, że powtórzy kwitnienie normalnie...? Jesli w ogóle.... :/
  • Tez nie mam jeszcze czosnku do sadzenia i nie wiem czy sadzić bo nic nie miałam z tego co w tamtym roku posadziłam
  • @Jadwiga czyli chcąc mieć własny czosnek trzeba teraz po ząbku wysadzić do gleby, dobrze rozumiem?
    Nigdy nie sadziłam czosnku :o
  • Doczytałam i chyba wysadzę ten czosnek, zaprawiacie ząbki tą fioletową chemią?

  • @Ula @balum - adresy na priv, podzielę karpy marcinek sprawiedliwie na wiosnę i porozsyłam :)
    Ja zamawiałam czosnek tam gdzie Jadwiga i była bardzo Ok.

    @bea jak przycinasz lawendę? Chyba powinnam a nic nie zrobiłam jeszcze a to moje pierwsze drugi rok rosną :)
    Podziękowali 1balum
  • edytowano listopada 2016
    zapomniałam poco przyszłam!
    Czy wiecie co to?? rosło mi sporo , pewnei nawet sama wysiałam, ale nie wiem co to.

    https://goo.gl/photos/3mkS4zd7xggYwLvb6
  • edytowano listopada 2016
    @Basja kwitło?
    na moje oko to jakiś ostrożeń albo przegorzan, zrobiłabym mu pa pa



    po powiększeniu fotki stwierdziłam, że to nie starzec
    starzec jest mięciutki, aksamitny w dotyku, łagodnie pierzasty a w zasadzie wrębny

    Podziękowali 1Basja
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.