Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1137138140142143193

Komentarz

  • ogólnie zaopiekuję sie jadalnymi rzeczami które mi na polu by rosły ,a sa nikomu nie potrzebne i nie wymagają tuneli 
  • @groszek - to wyślę jeszcze raz
    @nowa - coś może jeszcze wymyślimy, ale najwcześniej po Wielkanocy
    Podziękowali 1nowa
  • No tak , teraz Wielkanoc 
  • jaki sklep w necie polecacie na zakupy ogrodnicze - chcę kupić sadzonki morwy i róże?
  • Mała rabatka pod kuchennym oknem, wsadziliśmy wczoraj małą ozdobną jabłonkę, chcę jej do towarzystwa różyczki fairy i obwódkę z lawendy, tylko czegoś zimozielonego brak, niewielki i nie nazbyt wydumane by się zdało!
  • Stylem to mi cis pasuje, albo bukszpan, najlepiej w kulkę cięty :)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Bukszapanów nie lubię, cis wsadzę dzięki, będzie nawiązywał do sąsiednich żywopłotów. :)
  • bukszpan :)


    a ktoś mi powie czemu moja kostrzewa sina przestala być sina i jest tylko zielona?
  • Ptaki odstraszą powbijane w ziemię kije z przyczepionymi foliowymi, postrzępionymi reklamówkami/ pociętymi na paski workami na śmieci. Będą powiewać na wietrze i nieco szeleścić. Nie wygląda to pięknie, ale u mnie się sprawdziło :)
  • a u nas wciąż zimno, zimno

    za zimno na siew

    normalnie zbiory na Boże Narodzenie będą ;)
    Podziękowali 1madzikg
  • Moje maliny odbiły w tym roku. Mam część krzaczków z dużymi liśćmi  o wysokości około 30 cm. Część krzaczków - puściły na przyciętych tamtegorocznych badylach małe listki jak igiełki, które schną. Czy to jakaś zaraza, czy spryskać je. Nie wiem czy to świństwo nie zaatakuje mi reszty malin - żeby nie było za późno- może to wykopać.........pomocy proszę
  • Od poniedziałku ma być cieplej. Ja tez w końcu cos tam posiałam w ziemi, zestaw podobny do Jadwigi, wyrosły mi cebulki porów, więc je porozsadzałam i zobacze, co z tego wyniknie :) , robie jeszcze rozsady pomidorów i czuję , ze bedzie ich sporo. Na sianie reszty jeszcze czekam, patrze co wypisują na torebkach i tego mniej więcej się trzymam. W sobote mam nadzieje, ze w koncu posieje dynie do doniczek. 
  • Mój mąż ścial takie maliny tak 30 cm.nad ziemia i wypucily jiz gałązki. Będą wcześniejsze malinu ale nie tak dobre jak te jednoroczne.
  • Wiosną tego nazwać nie można ale śniegu juz nie ma. Pierwszy spadł 6 października ostatni 23 kwietnia,  tal długiej zimu to nie pamiętam. Ale wczoraj zjedliśmy mini rzodkiewki wysiane w skrzynce na balkonie,  wiec nie jest źle; ) tylko domowe sadzonki takie watle i wyciągnięte w poszukiwaniu słońca.  Ale to mój pierwszy raz z rozsadami więc zobaczymy. Bardzo liczę na pomidorki koktajlowe. 
  • To ja melduję, że na naszym zachodzie chyba cieplej, bo wysiałam już wszystko oprócz tego co w maju. Nawet kwiaty też :)
    Dynie w kubeczkach też już mam i skopiuję jutro pomysł od @Jadwiga i jeszcze kilka ogórków posieję. Pomidory i inne ciekawostki przepikowałam :)
    U mojej mamy piwonia ma już pąki! :o

    czy ktoś by chciał truskawki? Mam sporo do wydania, jak nie znajdą się chętni to pójdą do kompostownika.

    Podziękowali 1nowa
  • @Basja ja chętnie przyjme truskawki 
  • @Milamama daj adres na priv to jutro wyslę, bo idę na pocztę.
    Podziękowali 1Milamama
  • @Basja Ja też chętnie truskawki przyjmę :)

    Zainspirowałam się skrzynkami/ogródkiem @Skatarzyna chyba, na 209str.
    Mężowi pokarzę może w tym roku uda się jeszcze zrobić coś :)

    Myślę też o kratce(pergoli) na ogórki.
       Poziomki muszę przesadzić do skrzynki bo rosną pod sosną ale słabiutko.

    Tyle chce się zrobić a czasu ciągle mało.
    Podziękowali 1Basja
  • My też tyle chcemy zrobić, czas jedno, a dwa ciągle pada!
  • @Jadwiga ; dziękuję za info. Moje maliny są takie dziwne tylko w części, tak jakby taki martwy placek a reszta na około jest normalna. Znalazłam w necie taki sam przypadek - jakieś zdjęcie z forum ogrodniczego ale nic tam konkretnego nie napisali a wstawiać swoich zdjęć nie umiem....  W pracy poradzili żeby zobaczyć czy taki kijek - ten stary maliny nie jest w środku brązowy bo to moga być jakie pasożyty......
  • Śnieg nic im nie zrobi gorszy mróz.  Ale jak masz czym to przykryj


  • Lawenda w donicy -kiedy zacznie wschodzić? Zastanawiam się, czy się nie zmarnowała- przesuszona w czasie moich pobytów szpitalnych.
    Podobnie wygląda donica z truskawkami zwisającymi...
  • Mam nasiona lawendy, może je jeszce przemrozić w lodówce i wysiać... Ciekawe czy zakwitnie...
  • mnie wszystko żrą ślimaki bez skorup,
    walka trwa, ale ich jest za dużo, wczoraj zebrałam ponad 300,
    a to nie rekord
    w zeszłym tygodniu ponad 500 :(
  • @annabe a wy w końcu zasialiscie jakieś warzywa czy nie? 
  • @Karolinka sposób skuteczny, choć nieekologiczny, to takie niebieskie granulki przeciw ślimakom np. Brosa. W jednym roku kilkukrotnie je wykladalismy i udało się mocno ograniczyć ich populację. W stosunku do tych ślimaków nie ma się za bardzo co patyczkować - ich nadmiar w ostatnich latach spowodowany jest tym, że do Polski został zawleczony gatunek obcy, bardzo agresywnie się na terenie naszego kraju rozwijający i przez to ograniczający mocno populację naszych rodzimych, dużo mniej szkodliwych ślimaków.
    Podziękowali 2Karolinka sylwia1974
  • @Ola_g, wystarczy, ale warto zabrać z parapetu. Tam jest zwykle najzimniej, a do kiełkowania potrzebne ciepło. Dopóki kiełek nie przebije ziemi, to nie potrzebuje światła. Ja najchętniej trzymałam doniczki w łazience na górnej szafce, to tam najcieplej. Na parapecie potrafi nasionko podgniwać.
    Podziękowali 3celinka ewaklara madzikg
  • @uJa  rzodkiewki  :D
  • Moje rzodkiewki znów poszły w liście, czemu?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.