Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1139140142144145193

Komentarz

  • edytowano maja 2017
    U mnie tylko posadzic pomidory jutro zostało :))

    Reszta juz wysiana, cieplo i słońce jest to miło patrzeć jak rośnie :)
  • Kurcze, czytam trawa pampersowa ;)
    Podziękowali 1madzikg
  • Ja dziś w sądziłam pomidory i szałwię, podjęłam fasolę i trochę szparagowej, a także dynie. Niestety, muszę uporać się z mrówkami. 
    A jak przyjemnie się patrzy na sałatę i rzodkiewkę, które podchodziły. Mam też nadzieję na deszcz. Zamówienie złożone.
  • Ja zgłaszam ze cynamon rozsypany wokół rosnącej rzodkiewki jest skuteczny, mrówki zniknęly :)
  • Zlikwidowałam chyba wszystko co mogłoby zwabiać ślimory do mojego ogrodu, a gluty siedzą pod ściółkową korą :(

    Zbieram i zbieram


    syn mówi, że ja je lubię zawzięcie a one mnie zażarcie B)
    Podziękowali 3celinka madzikg sylwia1974
  • edytowano maja 2017
    Słusznie !!!

    Pierwsze słyszę, że kompostownik śmierdzi :o


    @Elunia
    ja tam przekora jestem i nie przeniosłabym kompostownika, no chyba, ze macie gdzie i to dla Was ok
    zaskrońce to raczej mało prawdopodobne, że macie, no chyba, że obok jakieś oczko wodne jest.

    My mięliśmy szczury w kompostowniku, ale w linii działki mamy chlew z gnojem i świniami, o smrodzie nie wspomnę, więc te szczury bardziej chlewika się trzymały
  • Ostatecznie kompostownik demontujemy, bo to niezła stołówka i schronienie dla ślimorów.
  • Nie masz, nie masz.
    Moja mama mawiała: Najgorzej, jak z chama wyjdzie pan. Może to ten przypadek?
  • Co robię nie tak? Posialam do malych doniczek lobelie lewkonie i petunie. Jak mialy po 3 listki przesadzilam do większych doniczek,  teraz juz są ladne sadzonki. Wczoraj przesadzilam w miejsce docelowe do doniczek i na grzadki i wszystko oklaplo; ( leżą takie zdechle nie chcą się podnieść; (
  • A wcześniej stały w domu, czy na dworze? W pełnym słońcu, czy w cieniu? I czy przy przesadzaniu miały zwartą bryłę korzeniową, czy się ziemia osypała?

  • Staly od rana na polu,  wieczorem je przesadzilam. Staly niby w słońcu ale wczoraj w ogóle słońca nie było,  tylko deszcz i chmury.  Część sadzonek się osypala niestety; ( nie miały takiej zwartej bryły,  choć bardzo się staralam całość przełożyć. 
  • A wcześniejsze dni w domu? Bo jeśli tak, to nie były zahartowane i przyzwyczajone do warunków na zewnątrz, więc mogły klapnąć. Jak się ziemia osypała, to trochę się korzenie uszkodziły, to też mogło mieć wpływ. Teraz pozostaje tylko czekać, czy się podniosą, pilnować, żeby nie przeschły i te, które można osłonić przed pełnym słońcem.
  • @Elunia - może trochę z brzegu odkopać, zwłaszcza o tej porze to najlepsza metoda (generalnie trawy najlepiej dzielić wczesną wiosną, teraz już trochę późno, ale jak oddzielisz tylko część, to nie uszkodzisz tak rośliny matecznej, jak wykopując całą).
  • W domu,  część na strychu czyli w chłodnym miejscu.  Ok to pozabieram ze słońca i zobaczę.  Zal mi strasznie od marca byly opiekowane;(
  • Miałam kreta w ogródku do wczoraj :-)
    Spróbowałam pewien patent i dziś kret wyszedł...... u sąsiada... :blush: 
    Podkopałam kretowisko i nalałam 3-dniową gnojówkę z pokrzywy :-)
     To działa!!!!
    Podziękowali 2celinka sylwia1974
  • @uJa i jak twoje sadzonki? Podniosly sie?
    Podziękowali 1madzikg
  • Mój mąż pół ogródka wypsikał randapem :s
    Kiedy bezpiecznie można wyjść do ogródka, z maluchem, który ma zwyczaj pakować do buzi różne kamyczki i trawki? Czy zlanie wodą pomoże?
  • Dziś posiałam wszystko, co miałam. Nikogo na działkę nie zaproszę, bo wygląda, jakbym ją siała po pijaku. To skutek omijania mrówek. Myślę mrówki i budzi się we mnie morderca.
  • @Aga85 przykre :( ja bym chyba z mc dziecka nie puscila.. takiego co trawe gryzie i inne kwiatki.
    Podziękowali 1Aga85
  • Kurcze, mam ochotę go udusić. Piękna pogoda i aż się prosi żeby posiedzieć w ogrodzie. 
    No nic będziemy ograniczać wyjścia . :'(
  • edytam powiedział(a):
    @uJa i jak twoje sadzonki? Podniosly sie?
    prawie wszystkie ożyły :) tylko lobeliom liście zbrązowiały nie wiem czemu ale żwawo wyglądają :) dzięki !
    Podziękowali 1edytam
  • miałam stare nasiona, próbę kiełkowania zrobiłam na mokrych grubych serwetkach papierowych, takie ledwuchno pęknięte wsadziłam do ziemi 3 dni temu, a dziś już grube zielone powyłaziło, w doniczkach były gorsze rezultaty.
  • Dzięki @Bea za wyczerpująca odpowiedz, całego nie spsikal, nie zdążył, bo zainterweniowalam ;) 
    Mężowi środek polecił sąsiad, którego w tych sprawach uważa za autorytet jako, że mieszkal woele lat na Kaszubach. ..
  • Odrosty czyli kiełkujące na ziemi czy odrastające od ziemi przy pniu? Na moim osiedlu kosiarka załatwiała wszystko. Co roku wyrastał las nowych roslin, kilka razy koszona trawa i śladu nie było po nich.
  • Sumak rośnie na moim osiedlu i wokół, w różnych miejscach. I tak: koszenie powoduje, że w 100% znikają siewki, wycinanie zaś pędów wyrastających przy głównym pędzie powoduje, że mamy jeden grubszy pieniek. Nie ma zupełnie potrzeby stosowania chemii.
  • Woda +_ocet + czosnek = swietny srodek na mszyce :)))
  • Ratunku! Moje borowki chyba chorują. :( Posadziłam ww zeszlym roku 11 krzewów. Zaczęly zawiązywać mnóstwo owoców. Tak sie ucieszyłam. A teraz widze ze niektore kwiaty nie zdążą urosnac i usychają. Albo czernieją. Czernieją też niektore pędy od gory. Co mam zrobić zeby uratować?
  • Sprobuje wstawic zdjecie. Dzieci beda zalamane jak pousychaja te wszystkie kwiaty :(
  • A mozecie polecic dobra odmiane borowek? Coby slodkie i dosc wczesne byly, bo u nas wszystko jakos z opoznieniem jest.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.