Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1142143145147148193

Komentarz

  • edytowano czerwca 2017
    @Ania D. pomocy!
    Moje dynie kwitną nie mając pędów.I to są jeszcze małe krzaczki. To chyba cos nie tak?
    Czegoś im brakuje? Coś zaniedbałam? 

  • Ale nie powinno być wczesniej pędów? I dopiero kwiaty na pędach?
    Pierwszy raz w życiu dynie posadziłelam, wybaczcie głupie pytania.
  • Ufff...
    Taki ze mnie ogrodnik jak z koziej... ;) :)
  • Wszystko dobrze, dynie same sobie regulują wszystko. Zwykle najpierw są kwiaty męskie, dopiero potem, po jakimś czasie, zaczynają się pojawiać żeńskie. Do tego dynie mogą być róznego pokroju. Jedne odmiany mają pędy na kilkanaście i więcej metrów, inne - kilkumetrowe, a jeszcze inne są tak cukinia, czyli krzaczaste.
    Podziękowali 2Małgorzata32 celinka
  • Doradźcie proszę, jak przechowywać cebulki hiacyntów? Córka miała w szkole, wróciły przekwitnięte, liście się zasuszają.
  • edytowano czerwca 2017
    W chłodnym, suchym, ciemnym od czasu do czasu sprawdzić czy nie zaschły...
    Podziękowali 1kiwi
  • Moje leza gdzies w garazu. Do pudelka je wrzucilam i puscily po zimie pędy. 
  • A ja już myślałam, że podajesz przepis na niszczenie chwastów. Bezpieczny, ale bez pielenia. O, ja naiwna. Do niedawna nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Fuj.
  • Pierwsze zbiory malinojeżyny/jeżynomaliny za nami.
    BTW - Ci co sadzili w tym roku to pamiętajcie, że owocowanie jest na pędach zeszłorocznych
    Podziękowali 1sylwia1974
  • Zaraza
  • A nie mają za mokro?
  • Pytania do doswiadczonych: 
    Jak rozmnozyc: borowke amerykańską, jagode kamczacka,  swidosliwe i hortensje?  Można to teraz zrobić,  czy lepiej wiosną/jesienią. 

    czy groszek pachnący mam ścinac jak kwitnie,  czy jak przekwitnie?  Czy W Ogóle Zostawić?  Chciałabym żeby długo ładnie rósł; )
  • Mi groszek pachnący nie wyrósł. Licha łodyżka i przestał rosnąć na długo przed kwitnieniem :( Wypielilam go.. 
  • edytowano lipca 2017
    Ale pochwale się moimi hortensjami. Rosną mi przepięknie  <


    Podziękowali 1Karolinka
  • edytowano lipca 2017
    Niestety zdjęci nie wchodzi :(
    Podziękowali 1Karolinka
  • fotki <3
    jakie masz?
  • edytowano lipca 2017
    Weszło zdjęcie? Bo mi się nie wyświetla. 
    Mam trzy bukietowe, dwie pinky winky i jedna vanilla frise  <3
    Podziękowali 1Karolinka
  • jak to zrobic teraZ.. w wiekszosci sucha nierowna ziemia.. przekopana.. ale oczywiscie jakies chwasty puszcza.. na nia po prostu nawiezc do wyrownania innej i na to trawe z rolki? czy jakos trzeba orac niewiadomo jak zeby te chwasty nie chcialy wylazic?
  • Pod trawę z rolki orać nic nie trzeba, ale trzeba dobrze wyrównać teren, wygrabic i uwalowac. Chwasty i tak się w końcu pojawią, ale w przypadku akurat trawy z rolki, to ona sama na początku tłumi rozwój chwastów. Jeśli mieliście dużo perzu, to dobrze wygrabcie teren po przekopaniu. 
    I rolka musi być na początku bardzo dokładnie podlewana, bo łatwo przesychanie. 

    Podziękowali 1MAFJa
  • A jaka jest piękna trawa z rolki,o!
    Widziałam u znajomych ,super wygląda
    Podziękowali 1MAFJa
  • tylko my juz mamy pare drzewek troche porseczek.. z tylu taka wyspe wyzsza.. z zielonym czyms i wierzba..da rade jakos ponacinac te darnie zeby dookola? fotke moze wstawie
  • Łatwo się tnie rolke. Możesz dopasować sobie.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Kiełkującej cytrynie ile dać czasu- do przesadzenia? Później ziemia z piaskiem? Macie swoje drzewka cytrynowe ? :)
  • Miałam, ale dostałam już wyrośniętą. Jakoś mnie nie polubiła, zdechła przed kwitnieniem :(
    Podziękowali 1Wiol
  • Stonka zjada mi pomidory buuuuu  :'(
  • Moje tez,  ledwo dojrzeja to przychodzą dwie wielkie stonki i zjadają i tak dzień w dzień; )
    Podziękowali 1Sylwunia
  • A moje wszystkie zielone, a mam wyłacznie odmiany koktailowe. A liście juz zaczeły łapac zarazę :(
  • @mamababcia a nie da się zebrac tych stonek?
  • Zbieram i zbieram.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.