Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1141142144146147193

Komentarz

  • nie wiem.. piwnice pod domem mamy a co to nie wiadomo...
  • Trzeba zajrzeć  :#
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • edytowano maja 2017
    Nie wiem czy mam trzymać bukszpan czy wywalić. Spryskalam nawet podwojnie. Ale on jest caly oblepiony praktycznie. Czy przedziorki robią takie białe coś jakby bialenitki  nitki wełny rozsypane na listkach?
    Tego jest mnostwo!

    Edit. 

    Znalazłam. To charakterystyczne dla miodowki bukszpanowej. 
    Co jeszcze znajde ciekawego w ogrodzie..? 

    Zniecheca mnie to skutecznie do kupowania roślin :( 
    Beznadziejny ze mnie ogrodnik.
  • uJauJa
    edytowano maja 2017
    Help ! potrzebuję szybko rosnące pnącze, które mogę posadzić do doniczki na balkonie i zarośnie mi do drugiego balkonu, tak jakoś 2 metry, jest coś takiego?
    Może Wilec? muszę się odsłonić od sąsiadów, bo tam  budowa i ciągły ruch, a balkon mam fany przy kuchni, z jednej strony potrzebuję takiego "parawanu"
    edit:oczywiście jesli będzie kwitło to na biało, niebiesko lub fioletowo ewentualnie róż :)
    (więc nasturcja odpada)
  • groszek rośnie w skrzynce w tym miejscu ale on jakiś taki wątły jest i obawiam się że nawet metra nie zrobi, dlatego szukam czegoś innego

    może być też coś co wisi:D nie musi się wspinać, wtedy dam na górny balkon i będzie zwisało do dolnego :disappointed:

    zaraz sprawdzą kobę i asarinę (ta ostatnia to mi się z tabletkami na kaszel kojarzy :) )
     

  • Bluszcz? ;)
  • uJauJa
    edytowano maja 2017
    jaka ta asarina piękna !!! nigdy nie widziałam jej na żywo, ani nawet nasionek, jutro pojadę do ogrodniczego i poszukam, dzięki !

    edit: wysiew nasion w marcu to lipa ;/ ale na przyszły rok zapamietam
  • Może chmiel japoński? Mi raz udało sie fajny wyhodowac, urósł na jakies 5 m. 
  • Jak chcesz mieć nasiona to nie,a jak do jedzenia cebule to im szybciej tym lepiej, tak sąsiadka uczy, @Elunia ;
  • @MAFJa  - i co i co i co???????
    Otworzyliscie te tajemnicze drzwi?
    Aleś mnie zaciekawiła nooo
  • nie no piasek podobno.. u nas mszyce i gasienice w lisciach owocowych. tez mam ochote w kosmos wszystko wysadzic... nie nadaje sie do tego. ;-)
  • @MAFJa jam ogrodnik z wykształcenia i zawodu, a też mam mszyce i gąsienice na owocowych, to ja się dopiero do swego zawodu nie nadaję ;) Dodam, że te mszyce i gąsienice mam co roku od momentu posadzenia tych drzew i tylko raz, w zeszłym roku coś w tym kierunku działaliśmy. Jakoś czasu nie było, by się tym zająć. Spokojnie, z biegiem czasu ogarniecie ogród trochę. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • pocieszylas mnie troche. zato porzeczki i agrest dojrzewaja mniam.. i lipa zaczyna juz pachniec? wielkie toto :-) niedojdzie nas tam slonce a komary lataja..
  • Tak zajęta byłam tworzeniem przedogródka, że zaniedbałam tyły i mi się ochojnik zalągł, brawo za ignorancje, myślałam, że tylko sąsiedztwo modrzewia dla świerków niedobra, jodłę mi zaatakowało. Plaga mszyc w tym roku okrutna!
  • Mszyce okrutne! Dużą część jeżyny mi zajęły. Cześć kwiatów poobcinałam, ale przecież nie zetnę wszystkich! Czy można pryskać jak już owocki się zawiązały?
  • A mi czosnek na mszyce nie pomogl. Sprobuje z tą sodą. 

    Za to -uwaga- chyba pokonalam PRZEDZIORKA  :)
    Podziękowali 1madzikg
  • @Jadwiga , te moje pomidory też jakoś specjalnie muszę potraktować? One same się skończą?

  • noc nas wczoraj złapała, skończymy jutro :)
    Podziękowali 3mamababcia madzikg balum

  • docelowo ławeczka będzie inna - większa, do zdjęć grupowych ;)
    Podziękowali 3mamababcia madzikg balum

  • od strony podjazdu.
    Podziękowali 3mamababcia madzikg balum

  • a tu, dopiero myślę... w miejscu po wierzbie jabłonka ozdobna, lawenda wybrakowana, bo wymarzła tej zimy.
  • Podziwiam!
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Powiedzcie mi miłe panie, co mogłabym TERAZ jeszcze wysiać w warzywniku?
  • jarmuż? 

    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Dobry pomysł, coś jeszcze?
  • Fasolkę szparagową
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Elunia powiedział(a):
    sałatę, koperek, rukolę
    akurat powyższych mam nawet nadmiar, rukoli i koperkowi pozwalam się wysiewać.
  • Kapustę pekińską chyba w lipcu siejemy zeby nie wybijala w pędy kwiatowe.
    Myślę ze buraczki tez jeszcze urosną. Sialysmy tydzien temu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.