Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1160161163165166193

Komentarz

  • Az mi sie stare czasy przypomnialy, jak sie na polu stonke ziemniaczana zbieralo do sloika.... :)
  • Ona od spodu na lisciach jaja składają. Wiec chyba zbiersnie niewirle da, bo i tak sie bedą mnożyc

    W sumie...ładne są. :)
    Podziękowali 1Bridget
  • ładne ale żarłoczne ;)
  • One prawie jak stonka ziemniaczana właśnie, bo z rodziny Stonkowatych ;) Zresztą zwana również stonką miętową (albo złotką).
  • A nie m9zna ich czyms eko potraktowac? Octem np?
  • Cała daglezja obsypana jest jakby kaszą manną :( Co to za licho i czym to zwalczyć? 
  • Z octem bym uważała - on ma działanie palące dla roślin. Ocet można używać zamiast herbicydów. Może wywarem z czosnku spróbuj? Ale przyznam, że wszelkie zabiegu na dorosłe chrząszcze są trudne do przeprowadzenia, bo oprócz ruchliwości, o której pisałam, dochodzi jeszcze gruby, chitynowy pancerzyk, który skutecznie je chroni przed substancjami szkodliwymi.
  • Zbierac to ja tego na pewno nie bede.
    Dziwne, bo w zeszłym toku ich nie było.
  • Gosia5 powiedział(a):
    Cała daglezja obsypana jest jakby kaszą manną :( Co to za licho i czym to zwalczyć? 
    Ochojnik daglezjowy zapewne. Opryskać preparatem pyretroidowym - np. Karate Gold lub Zeon. Temperatura powietrza powinna być poniżej 20 stopni podczas wykonywania zabiegu.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Nigella, ja bym Ci te chrząszcze chrabąszcze wyzbierała za takie pieczone jabluszko jak w watku kawiarnianym :)
  • @Rejczel przybywaj!
    Ja już te miętę na straty spisałam.
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    @Rejczel przybywaj!
    Ja już te miętę na straty spisałam.
    Mięta się tak łatwo nie podda ;) A uszkodzone przez chrząszcze liście, choć nieapetycznie może wyglądają, to nadają się jak najbardziej do jedzenia.
  • Pod warunkiem, ze cos zostanie :D
  • Kiedys bylam pogromcą stonek, form doroslych, nimf czy jak im tam i nawet jajeczkom nie przepuscilam, takim pomaranczowym, pod listkami ;) Jakby to bylo blizej to przyszlabym ze sloikiem i zaprowadzila spokoj na grzędzie ;)
  • One są w doniczkach?
  • A gdyby je do jakiegoś pojemnika włożyć i ziemią obsypać korzenie?
  • Na jasnym ganku - jak będą miały za ciemno, to się powyciągają.
  • AgataZi powiedział(a):
    Pytanie laika - choruję od dawna na pełną dziką różę, parę razy zamawiałam sadzonki przez internet, bo nie mogłam trafić w stacjonarnych, ale mi się nie przyjęły. 
    W tym roku kilka krzaków kupiłam w sklepach, na razie rosną, ale chyba wszystkie zwykłe.

    Mam w bukiecie aktualnie właśnie takie gałązki, o jakich marzę i tu pytanie czy są jakieś szanse, że gałązka puści korzenie, czy z różą tak się nie da?
    Można w jakiś ukorzeniacz, piasek, w wodzie, czy się nie łudzić?
    O takie cudo mniej więcej:
    i pachnie obłędnie :)

    Mi to wygląda na Rosa rugosa 'Hansa' lub 'Moje Hammarberg'. One są dość podobne.

    Ukorzenić możesz - przycinasz pędy na długość ok. 10-15 cm, 2 cm poniżej najniższego liścia i 1 cm nad liściem najwyższym. Zostawiasz tylko 2 górne liście, pozostałe obrywasz. Dół łodyżki trzeba zanurzyć w ukorzeniaczu i wsadzić sadzonkę do doniczki z wilgotnym podłożem. potem okryć przezroczytsą folią i postawić w jasnym, ciepłym miejscu. Sprawdzaj na bieżąco wilgotność - najlepiej delikatnie spryskiwać, zamiast podlewać. A i liście na sadzonce najlepiej uciąć w połowie, żeby ograniczyć parowanie.
    Podziękowali 1Agax4
  • Nauczyłam się wstawiać obrazki. Nasz ogród wiosenny.
  • Ależ pięknie u Was @MartaB <3
    Podziękowali 1MartaB
  • Jest takie chińskie przysłowie: " Jeśli chcesz być szczęśliwym przez dzień-upij się. Jeśli rok- ożeń się,a jeśli całe życie to załóż sobie ogród"

    Podziękowali 3Rejczel balum monika5
  • Nasz sprawia nam obydwojgu bardzo dużo radości ☺️
  • cudne miejsce :)
    szkoda, że moje dzieciaki wyrosły już z takich atrakcji bo bym na wakacje do was przyjechała :)
    Podziękowali 1MartaB
  • Starsi też mają co u nas robić ☺️
    Podziękowali 1Agax4
  • Jeszcze zdjęcia irysowego szaleństwa. Uwielbiam te kwiaty.
  • pięknie

    moje irysy jeszcze głęboko w pąkach schowane ;)
    Podziękowali 1MartaB
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.