Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

12122242627193

Komentarz

  • Ech, wlasnie w niedziele pozbylam sie moich nasion - wysypalam nimi foremke do pieczenia kruchego ciasta i obawiam sie , ze takie uprazone to juz nie wzejda ;)
  • edytowano lutego 2013
    kupuję co roku w sklepie świeże - nigdy nie zostawiam na następny rok. Rzadko są łykowate - zwróc uwagę by producent podawał, że bezłykowe.
    Niestety... bywało tak, ze sie nacięłam i łyka były. :-(
    Poza tym chciałabym sprawdzoną, fajną odmianę.
    Dobrych wysokich na rynku brak. Wiem co mówię, bo całe lata kupowałam i szukałam.
  • Ech, wlasnie w niedziele pozbylam sie moich nasion - wysypalam nimi foremke do pieczenia kruchego ciasta i obawiam sie , ze takie uprazone to juz nie wzejda ;)
    @Ula szkoda, ech...

    pw napisałam :-)
  • niech mi ktoś odp. nt malw,plisssssssssssss

    ps. Savia, a jakie to wysokie?pnące?
  • Takie do 2-3 metrów, przy tyczkach się sadzi. Ekonomiczne pod względem miejsca.

    Na kwiatach się nie znam. Nie pomogę. :-(

  • Ula, tak, to konto męża. piszę na priv.
  • niech mi ktoś odp. nt malw,plisssssssssssss

    ps. Savia, a jakie to wysokie?pnące?
    Malwy wymagające nie są, tylko, żeby ładnie kwitły to słońca potrzebują. I przesadzanie jest ryzykowne bo mają głęboki palowy korzeń, więc wykopanie ich bez znaczącego uszkodzenia korzenia jest trudne. Jeśli z siewu - to wysiać np. do pojemniczków/doniczek po 3-4 nasionka w okolicach czerwca, jak się rozrosną trochę i przekorzenią, to wczesną jesienią - np. początek września na miejsce stałe. Na zimę okryć np. gałązkami sosnowymi, albo liścmi i w kolejnym roku będzie można się już cieszyć kwiatami.
    Jeśli malwę dopadnie rdza - przy dużej wilgotności się zdarza (dlatego unikać podlewać zraszającego liście)- to porażone liście obrywać i palić.
  • ha, ja już zakupiłam pierwsze opakowania kwiatków i niedługo wysiewam do pudełek w domu, a co mi tam, szybciej się wokół domu kolorowo zrobi
    :D
  • Mnie dziś w sklepie polecono taką fasolę, nie mieli co prawda na sklepie w danym momencie http://www.sadowniczy.pl/product-pol-6948-FASOLA-SZPARAGOWA-TYCZNA-Blauhilde-fioletowa-10-g.html
  • Dziś był weterynarz. Zaszczepił króliki. Teraz już wiem jak, więc sama będe to robić. :D
  • No i od przyszłego tygodnia biorę się za pomidory. polecacie jakąś smaczną odmianę?
  • edytowano lutego 2013
     Ania D.: Groch lubię Telefon - ma duże, płaskie strączki, doskonałe do dań duszonych.
    Aniu, a czy telefon nie jest grochem łuskowym?
  • Jest, ale jeśli się strączki zerwie przed zgrubieniem zawartychw nich  groszków, to jest b. smaczny i dobry do spożycia w całości.
  • Pierwsze aksamitki mi wybiły w pudeleczkach w domu,jupi
    \:D/
  • Mi wzeszły papryki i bakłażany :D
  • edytowano lutego 2013
    @Savio, gdybym Cię nie spotkała w Amicusie, to byłabym przekonana, że nie istniejesz!!! Kroliki - hodujesz, szczepisz; sadzonki od nasionka!

    @agnieszkamama, Ty też chyba nie istniejesz ;-)

    (Mobilizujecie mnie, dziewczyny. Pora porzucić Internet i wziąć się za to, co rzeczywiste i prawdziwe.)
  • @Savio, gdybym Cię nie spotkała w Amicusie, to byłabym przekonana, że nie istniejesz!!! Kroliki - hodujesz, szczepisz; sadzonki od nasionka!
    :D
  • Istnieję ja i moje aksamitki ;)


  • Dziewczyny, czyli już wiem , że marchew po trawniku sobie darować w tym roku, a mogą spróbować buraki, a marchew w przyszłym???

    Skąd macie kukurydzę i bób?
      @Savia, klapki pójdą w poniedziałek, wcześniej rady nie dałam, przepraszam.

  • Ja osobiscie kukurydze z marketu :) Teraz to mam nadzieję ze nei byla GMO  :-?
  • Groszku, pisze priv. Część odmian mam niewystawionych, bo nie mam zapasu nasion, nie warto wystawiać.
  • Aniu D. możesz mi też przesłać ofertę dla absolutnego głąba działkowego? 

  • Ja też poproszę :) kilka dyń chciałabym zasiać.
  • Katarzyna S. i uJa, podajcie mi na priv meila, dobrze?
  • Dziewczyny, czy stosujecie jakieś antykomarowe rośliny n a działce? U nas staw i jezioro niedaleko, więc............ same wiecie
    8-X
  • A Ty Jadwiga któryś sposób osobiście przetestowałaś czy u Was nie ma aż takiego problemu z komarami?
  • Aksamitki postawiłam na balkonach i komarów było owiele mniej w domu. Dzieci były znacznie mniej pogryzione:)

  • No to super, bo ja mam zamiar w tym roku mieć aksamitki wszędzie-już jak pisałam, mam wsiane i dosiewam co jakiś czas, żeby mieć gotowce na wiosnę
    :D
    Marzy mi się taka pomarańczowo/żółta działka.
  • Uwielbiam askamitki też sobie wysieję. Swoje sadzonki to super sprawa. :)

     

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.