Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

12223252728193

Komentarz

  • Z pomidorów można koktajlowe,nawet w większych donicach- rosły u nas bardzo fajnie na świeżym powietrzu.
  • Z pomidorów można koktajlowe,nawet w większych donicach- rosły u nas bardzo fajnie na świeżym powietrzu.
    jak duża donica?
    z sadzonek czy z nasion?
    można je tak na balkonie postawić?
    bardzo trzeba o nie dbać?


    i jeszcze mam pytanie o groszek zielony, moja M. uwielbia i chciałabym jej zasiać
    na kawałku ogródka obok domu, to była nie uprawiana ziemia, takie "podwórko" chciałabym koło płotu da się?
    mam do doniczek zasiać i potem przesadzić? kiedy zasiać? kiedy przesadzić?
  • uJauJa
    edytowano lutego 2013
    a jakaś odmiana szczególna?
    czy jakąkowliek kupić i zasiać?
    (edit: poszukam bo chyba tu w wątku AniaD o jakimś pisała)

    a musi mieć on podporę ? patyki wystarczą czy jakaś siatka? (pytam bo sąsiad może sie nie zgodzić, żeby po wspólnym płocie się groszek piął)
  • @uJa, ja siałam koktajlowe z nasion najpierw w domu na parapecie, a później rozsadziłam do doniczek, ale pewnie można też gotowe sadzonki kupić, jak nie chce Ci się bawić. Wielkoś donic zależy od tego, ile chcesz krzaczków.
    Na balkonie powinno być spox,ja trzymałam na działce, gdzie jeszcze nie mieszkaliśmy i czasem kilka dni ich nie widziałam, musiały jakoś przeżyć burze, gradobicia itp.
    :D
  • A ja w doniczkach zioła posiałam.
    Na razie wyszły mi oregano, majeranek i koperek.
    Cieszę się jak dziecko, ze MI - takiemu ekhm... nieudasiowi roślinnemu coś wyrosło z samego ziarenka!
    Radocha jak nie wiem :)
  • Annana - nie chcę Cię martwić, ale mi własnie już kilka razy zioła skiełkowały i wyszły, niektóre miały nawet z 3 cm a potem więdły i nie rosły dalej, dlatego sie trochę do ziół zraziłam :(
    ale będę jeszcze próbować :)
    dawaj znać jak Ci idzie
  • A to tak z tymi ziołami... Zobaczymy, będę im dopingować. Fajnie jakby tak porosły w doniczce :)


    Zapytam jeszcze o te aksamitki... Jak one tak przyciągają i wykańczają te nicienie, to ja może je rozsieję wokół mojego warzywnika... Tego co to ma powstać na byłej łące...
    Tak sobie właśnie wymyśliłam. A póki co siedzę i ciągle łąkę przez okno widzę
    :))
    Mąż mi obiecał że w piątek włókninę kupi to może coś ruszy
  • Bea witaj w naszych regionie. W tamtym roku działkowcy siali dopiero w kwietniu. Ja mam nadzieję, że szybciej w tym roku bedzie cieplej. :)
  • Tylko aksamitek nie siejcie w bliskim sąsiedztwie cukinii, bo będziecie mieć niejadalne cukinie. Zrobią się gorzkie jak piołun. Miałam tak :(
  • Tylko aksamitek nie siejcie w bliskim sąsiedztwie cukinii, bo będziecie mieć niejadalne cukinie. Zrobią się gorzkie jak piołun. Miałam tak :(
    No coś Ty, miałam w tym roku obok i cukinia bez zmian.
    :-?
  • edytowano lutego 2013

    Dostałam trochę nasionek pierwszy raz wysiałam cząber, używam, ale kupny w tym roku stawiam na własny. Macie jakieś doświadczenia z uprawą tego?? 

    Kiedy wysiewa się na rozsadę dynię, cukinię, kabaczek?? 


  • Mój cząber też się właśnie pojawi. Ma jakieś 3 cm, ciekawe czy padnie czy da radę.
    I majeranek i macierzanka. Podoba mi się to :)
  • Kiedy wysiewa się na rozsadę dynię, cukinię, kabaczek?? 

    Cukinie, kabaczki, dynie o dość krótkim okresie wegetacji siejemy do gruntu z początkiem maja (ja zawsze próbnie sieję kilka sztuk w połowie kwietnia).

    Dynie dłużej rosnące i owocujące - rozsada w doniczkach około 20 kwietnia.

    Dyniowate nie lubią przesadzania, ich system korzeniowy jest bardzo wrażliwy, więc jedna roślinka do jednego kubełka po śmietanie czy niezbyt małej doniczki.
  • Dzięki Savia, zbieram różne pojemniczki na te rozsady. Czy do wysiewu muszę coś szczególnego podsypać??  

    Zakupiłam też fasolę szparagową  tyczną, pierwszy raz. mam zamiar posiać przy płocie dzielącym działki. 

    W tym roku ostro nastawiam się na własne warzywa. Tunel foliowy czeka do postawienia, mąż już doczekać się nie może. 

  • Dzięki Savia, zbieram różne pojemniczki na te rozsady. Czy do wysiewu muszę coś szczególnego podsypać?? 

    Nic szczególnego. Zwykla ziemia do rozsad. ja kupuję. Ważne tylko by nadawała się do warzyw, by było to napisane (czasem jest napisane tylko ziemia do wysiewu). Gdy jest "do warzyw" daje pewność, że skład nie będzie szkodliwy np. przy zjedzeniu sałaty...
  • Tylko aksamitek nie siejcie w bliskim sąsiedztwie cukinii, bo będziecie mieć niejadalne cukinie. Zrobią się gorzkie jak piołun. Miałam tak :(
    No coś Ty, miałam w tym roku obok i cukinia bez zmian.
    :-?
    To ja nie wiem... Byłam wręcz pewna...
  • U nas 2 dzień mamy słoneczko. Kopce kretów się pojawiły. Może wiosna szybciej będzie w tym roku. Jeszcze nie byłam na działce, ale działkowcy już pędzą.

    @Bea sporo pracy. Pomocnicy by się przydali.  Ja mam stare drzewa na działce więc spróbuję je w tym roku prześwietlić. Planuję ten rok z działką. Tymbardziej, że moje dzieci chodzą niedaleko do szkoły.

  • Anna78

    U nas 2 dzień mamy słoneczko. Kopce kretów się pojawiły. Może wiosna szybciej będzie w tym roku. Jeszcze nie byłam na działce, ale działkowcy już pędzą.

    Z bimbrem mi się skojarzyło, choć na bimber wiosny nie trzeba 
    :))
  • Jak poznać, czy winorośle przetrwały zimę ? :(
  • Jak poznać, czy winorośle przetrwały zimę ? :(
  • łeeeeeeeeeee, ale to dużo jeszcze czekać...a teraz nie da się już jakoś poznać ?
    B>
  • łeeeeeeeeeee, ale to dużo jeszcze czekać...a teraz nie da się już jakoś poznać ?
    B>
  • Mam takie pytanko:sąsiedzi ( oddaleni o ok.50m od naszej działki) stosują jakiś RoundUp, aby była ładna trawa.

    Czy moja działka jest też tym skażona, czy powinnam coś sadzić?

  • łeeeeeeeeeee, ale to dużo jeszcze czekać...a teraz nie da się już jakoś poznać ?
    B>
    a dlaczego miałyby nie przetrwać? winogrona generalnie nie są wrażliwe... prędzej kwiaty może przymrozek zważyć. Nigdy mi się nie zdarzyło by winogrona zmarzły, a mrozy bywały -25C.
  • ale my na jesieni nie ogarnęliśmy się i nie przykryliśmy ich niczym
    :-S
    ech,dobra,co ma być to będzie...
  • W życiu winogron nie przykrywałam  @-)
  • Na pocieszenie dodam, że od lat mam winorośl w doniczce (20cm), na balkonie, z dala od ścian. Zimuje bez okrycia. Przemarza cała doniczka. 
    Roslina co roku piękniejsza. 
    ;;)
  • edytowano marca 2013
    Na pocieszenie dodam, że od lat mam winorośl w doniczce (20cm), na balkonie, z dala od ścian. Zimuje bez okrycia. Przemarza cała doniczka. 
    Roslina co roku piękniejsza. 
    ;;)

    Owocuje Ci? Bo winorośl w normalnych warunkach to ma korzenie na kilka metrów w głąb ziemi.
  • Niestety. Moja pnie się latem po murze budynku, który jest własnością wspólnoty mieszkaniowej, więc jej nie wolno.... Jesienią obrywam wszystkie pędy. Owoce są marne i pełnią rolę ozdobną, w środku miasta. ;)
  • edytowano marca 2013
    Na weekend jeszcze zimno nadawali :(
    A dziś tak pięknie było, jutro piękniej się zapowiada ( planuję pranie rozwiesić na zewnątrz )

    Drogie moje Panie
    Jak kiedyś wpsomniałam mamy kąsek pola - my nic nie sadzimy, oddajemy jednemu miejscowemu rolnikowi w zamian za warzywa na zimę.
    W tym roku też ( bośmy się umówili na kilka lat )
    Ale mam taki kąsek ziemi, jedna tuja tam rośnie i nic ( 2mx3m )
    Myślałam cukinię tam wysiać ( jest to przy samej siatce ).
    Nie wiem jaka to ziemia ale kiedyś dawno temu cukinia nam wyrosła.

    Powinnam już wysiać w domu w kubeczkach potem cadzić co ok 1m do ziemi, tak ?


    jeszcze jedno.
    W ub roku miałam aksamitki w takiej jakby donic w murku między naszą bramą a resztą płotu.
    One potem padły ( jak większość kwiatów u mnie ;) ) ale teraz patrzę tam, a tam takie uschnięte małe kikuty tych kwaitów i nasionka, które się wysypały z główek i wysypują jak się je poruszy ( kot lubi się w tym miejscu wylegiwać na słońcu, jak nic nie rośnie )
    Będą z tego kwiaty ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.