Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

15758606263193

Komentarz

  • U nas w tamtym roku urosły winogrona,zielone i ciemne. jednak małe.
    O moreli nie wiem.
  • NAWOZY
    Używacie?
    Zastanawiam się,
    chcę podsypać kwiaty, drzewa owocowe, krzewy
    wszystko prócz warzyw

    wcześniej żadnego obornika ani kompostu, ma to sens???
    U mnie glina, zastanawiam się nad takim

    http://allegro.pl/yara-vila-nawoz-uniwersalny-ogrodniczy-12kg-i4052180769.html

    warto?
  • Morelę mam harcot w doniczce ,póki co czekam aż przejdą przymrozki .Z wsadzeniem winogron też się wstrzymuję ,a odmiany to Seywal Blanc i Cayguga White
    Doczytałam ,ze do moreli tej potrzebne jest inne drzewko zapylacz ale innych odmian u nas nie mają ,mam nadzieję  ,ze w końcu gdzieś dostanę
  • Nie da rady ,nikt mi znany nie ma tego w ogrodzie ,więc tym bardziej czuję ,że lecę z motyką na księżyc
  • A np. śliwka, nie nadaje sie jako zapylacz? Musi byc morela? Tez chcemy wsadzic ze dwie brzoskwinie i morele, moze jakies śliwki. 
  • UlaUla
    edytowano kwietnia 2014
    Dzieki - to widze, ze wszystkie brzoskwinie i 90 % moreli nie potrzebuje :)
  • A wiecie, ze te pszczółki mieszkajace w rurkach prawdopodobnie mam w elewacji domku - na laczeniach desek, które sa troche nieszczelne :)
    Najgorzej, ze za jakis czas bedziemy wymieniac ocieplenie i modernizwac elewacje :(
  • Mam późne maliny, które owocują w sierpniu,wrześniu. Czy to ok, że w tej chwili dopiero puszczają lub mają po kilka liści? Bo mnie właśnie szwagier zdołował, że u niego są duże, a nasze na pewno nie odbiją.
    On w ogóle uwielbia do nas przyłazić i krytykować/porównywać.
  • Podsyp nawozem jak zapewne zrobił to szwagier ;)
    ja sie dołuje porównaniem z warzywami sasiadów, tylko, ze oni nei dosć ,z e na oborniku, to jeszcze na sypanych i lanych nawozach. Ech, chyba w tym roku tez podsypie. 
    A tak na powaznie - moge sie wieczorem przyjrzec malinom naszych sasiadów - te wsadzane w zeszłym roku to jeszcze gole patyki z tego co zauwazylam, wczesniejsze odbijaja, ale tez bez przesady. 
  • Czyli u mnie norma.
    Jeszcze mnie jedna rzecz zastanawia,mianowicie:
    Jak żeśmy je sadzili, to wokół pokryliśmy czarną włókniną, przed chwastami. Ale teraz zauważyłam, że jak one odbijają od korzenia, to czasem ten nowy pęd wychodzi nie w tej dziurze gdzie sadzonka, tylko obok,pod włókniną. Czy one sobie utorują drogę do światła, czy lepiej porozrywać tą agrowłókninę?
  • nie, ja właśnie robię tak jak Ty i też puszczają w różnych miejscach.
  • Ok, to będę nacinać.
  • Wiem, ja też mam 3 rok i w tamtym naprawdę pięknie zaowocowały....
    Po prostu zbyt łatwo łykam jad od niektórych osób...
  • U mnie owocują na młodych i starych. Stare już bardzo zazielenione, na niektórych widać pierwsze pąki kwiatowe. Nie wiem dlaczego, bo zwykle zaczynały owocować koniec lipce. Podsypujemy raz w roku azofoską. Normalnie w trawie rosną, jakoś mi te chwasty nie przeszkadzają  :-?
  • @agnieszkamama - wczoraj poszłam ogladac te maliny sasiadów - pierwsze listki im dopiero rosna od ziemi (oczywiscie pisze o tych jesiennych, bo letnie maja zeszłoroczne pedy na sznurkach). A to plantacja a nie kilka krzaczków w ogródku - obrabiaja je juz od chyba miesiaca.
  • No czyli ufffff :D
    Jesteście kochane.Swoją drogą mam żal do siebie, że jestem taka głupia i zakompleksiona, że za każdym razem daję się im podpuścić takimi podjzadami :(
  • To się nieskromnie ogórkami pochwalę

  • to też są ogórki, tylko jeszcze nie przesadzone do pojedynczych pojemniczków.
  • Do jakiej wielkości trzymacie cukinie w domu?
  • MartynaN, najlepsza rozsada ma do 5 liści właściwych. 
  • Kochani działkowicze! Czy ktoś widział/ma/ chce odsprzedać/wie, gdzie kupic ręczny zbieracz do trawy? Taki do pchania. 
    O takie coś, jak na tym filmiku (od 1:20) 

    Pytanie nr 2: Kto testował reczną kosiarkę z koszem? Chciałabym wykorzystać potomstwo do latania w te i we w te... wykorzystując ich samoodnawialne (czyt, ekologiczne) pokłady energii ;)
  • Balum, my mieliśmy małą, ręczną kosiarkę. Ciężko się prowadzi, ale się da. Tylko ona raczej na równe tereny, u nas trochę nierówno, to się zakopywała.
  • ręczny zbieracz???

    grabie i stary koc :)
  • edytowano kwietnia 2014
    Mam trociny, przekompostowane,
    Co mogę z nimi zrobić?
    Czy mogę je teraz przekopać z glebą?
    A może wy ściółkować poziomki i truskawki?
    @Bea ???
  • Jak pielęgnować trzykrotkę by rosła ładnie i zdrowo?
    Czy na wiosnę lato mogę ją wystawić na zewnątrz?
  • Od czego żółkną liście dyni?
  • Czyli jest szansa, że jak je zostawię na chwileamym sobie, to im się poprawi.........?
    :D
  • Chciałabym jeszcze do tematu pszczół powrócić.
    Murarki znów bzyczą na ganku , natomiast spod ziemi coś jednak wylatuje. Te pierwsze są bardziej korpulentne, bardziej jak z rysunków z Kubusiem Puchatkiem. Te podziemne wyglądają jak pomniejszone pszczoły miodne i wyraźnie buszują w kwiatach, czyli raczej nie jakiś rodzaj zakamuflowanych os.
    Jakieś pomysły, cóż to za zwierza?
  • @MartynaN to są pszczoły samotnice, a które to nie wiem, wygooglaj bo jest ich kilka rodzajów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.