Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

16162646667193

Komentarz

  • @Bea,  rolno-budowlana w Beskidach.
  • edytowano maja 2014
    Mięliśmy wątpliwą przygodę z barszczem Sosnowskiego

    nam udało się wyplenić gada po 2 sezonach

    ta roślina parzy, na skórze przez dłuższy czas zostają brązowe plamy :(
  • edytowano maja 2014
    Zdradź sposób na gada! :)
  • Randap- jakkolwiek to pisze się ;)

    tylko go osłabił
    randapowalismy tylko raz i to na pewno bylo za mało, ale mąż na wiecej się nie zgodził , więc pozostał szpadelek
    mąż wykopywał te drzewka
    i

    w zasadzie to byla jedyna metoda, kiedy tylko to gdzieś się pojawilo ciut podrosło to chlop kopał

    daliśmy radę
    inne chwasty nadal wyłażą,po trzech latach wojenki
  • ech....serce boli :(
    Przeszłam się po naszej "winnicy"...tyle listków i pąków zmarzło :(((((
    Jadwiga pocieszała, że ich kiedyś odbiły,ale niektóre naprawdę mrnie wyglądają :(((((((
    Kusi mnie, żeby kilka kupić....
  • Zamówiłam 4, bo i tak mieliśmy kilka pustych miejsc, po tych, które w poprzednicj latach zmarzły lub szlag je trafił. Pocieszam się, że widziałam kilka żywych zielonych zawiązek, co ciekawe uratowały je chwasty. Są tuż przy ziemi,a przeżyły,zasłonięte chwastami do kolan
    :D
  • Skatarzyna,jak będę miała jakąś gotówkę na dnich,to wyślę te szafirki.
  • MartynaN - dynie mają już po 3 listki, a do gruntu chyba z 5 - więc myślę ,że po 15 maja się odezwę :)
  • to nowa kotka? wydajna?
  • idę dziś na poddasze po moją kapustę a tam kot zrobił sobie kuwetę
    --------
    pierwsze skojarzenie miałam, ze to kiszona kapusta :-/
  • Ma ktoś doświadczenia z truskawkami wiszącymi z Biedronki ? U nas po 5.99 zł , na obrazku ładne ).
  • edytowano maja 2014
    Mam ale z Castoramy ;)
    Niestety nie mają tyle owoców ile na folderach reklamowych, ale owocują ładnie :)
    Ostatnie truskawki - już nie takie słodkie i czerwone- jedliśmy w okolicy listopada, poczym doniczki szły do pomieszczenia gospodarczego (taka komórka na rowery, kosiarkę itp ) potem zimowały w jednym z pokoi, który w ogóle nie jest zimą ogrzewany (nie korzystamy z niego, służy właśnie do zimowania kwiatów)
    Teraz wiszą ponownie, ładnie obsypane kwiatami, gdzieniegdzie są już malutkie owoce.


    edit
    widziałam ostatnio w Auchanie, ciut większe donice i same sadzonki niż nasze z Castoramy, chyba - choć mogę się mylić- ok 25 zł
    Gdybym miała gdzie powiesić w słonecznym miejscu dokupiłabym, bo sporo tego było w donicy za te pieniądze 
  • Dziś u nas już ponocś bez przymrozku, nie okryłam, nie palę z iczy w foliaku,mam nadzieję, że prognoza się sprawdzi...l
  • Ja kupiłam jedną z 5 zł na targach ogrodniczych . Odmiana Albion. jesteśmy ze sobą od tygodnia, więc niewiele mogę o niej powiedzieć :)
  • Czy patisony też trzeba sadzonkować w domu???Czy można prosto do ziemi?
  • Oraz bób i groszek, zanim psy sie w nich nie wyspały :(
  • Mogłabym jeszcze pokazac moje lotnisko ;) przygotowane na dynie i inne, ale kawal czarnego pola przykrytego włóknina nie jest specjalnie interesujacy. Oraz mam zdjecie doniczek, w których niby sa posiane dynie :))
  • Ja czekam , aż mi się truskawki w planterze rozrosną, tp będę się chwalić.
  • U mnie wysadzone flance - sałata, por, seler, kalarepka. Z pomidorami, ogórkami, cukinią, dyniami i sianiem fasoli i groszku poczekam jeszcze do następnego weekendu, co by po zimnej Zośce było.
    Zioła rosną jak głupie i kwiatki moich córek kwitną (konwalie, niezapominajki, stokrotki, fiołki, aksamitka).
    Może ktoś by chciał mięte albo tymianek - mam kilka sadzonek, bo musiałam trochę uszczuplić moje uprawy, co się zaczęły niekontrolowanie rozrastać w różne strony.
  • Ja już fasolę wysiałam, puszcza już pod ziemią powolutku, ale do zimniej Zośki nie wzejdzie, więc nic jej grozi. Poza tym u nas już wg prognzy ma nie być przymrozku. Oby.............
  • Matko, jak ja Wam tych swieżynek zazdroszczę :((
    Groszek...jak ja kocham młody groszek, majątek na niego wydaję co roku
    Uwielbiam 
    :((

    wspaniałych i obfitych plonów najserdeczniej życzę-zeby qrde nie było, że kociara pozazdrościła i robale wsunęły
  • Katarzyno bardzo chętnie miętę i tymianek przyjmę

    obok oregano i melisy zwolniło mi się miejsce :)
  • Aksamitki posiałam jakieś trzy tygodnie temu, trzy wzeszły :(

    wysiać ponownie?
  • Może za zimno im było i jeszcze wzejdą...aksamitki bardzo plenne są, dałabym im jeszcze minimum tydzień...
  • Dziękuję,  przywracasz mi nadzieję, że jeszcze wzejdą


    ja tak lubię te śmierdziuszki  :\">
  • @uJa - jak mi na priv adres przypomnisz, to przy najbliższej okazji Ci wyślę jedną miętę i  jednego tymianka. One malutkie na razie ale się pomału rozrosną, jak durne.
  • edytowano maja 2014
    a nie chcesz sobie w domu do kubeczków posiać?Raz dwa wzejdą. One bardzo dobrze znoszą rozsadzanie i przesadzanie.
    edit: to do L=Karolinka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.