Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

16364666869193

Komentarz

  • Dokupiłam wczoraj drugą :D Już są obok siebie :D
  • Sezon na gradobicia rozpoczęty....

    8-X

  • :D
    Pamiętam, kiedyś u Was był,a u nas nie :D
  • @jukaa my też pożarliśmy rzodkiewki i... chyba mamy dość. ;) Już przed Świętami był urodzaj, z lutowego siewu. :-)

    Za późno spryskałam brzoskwinię, no i zapomnialam jesienią. Kędzierzawość wlazła! :((Jest jakiś ratunek jeszcze? @Ula ? Ratujcie! Pocieszcie!
  • groszek  - zazdroszczę

    moja rukola i szpinak leżą na szafce w przedpokoju nie posiane ;(
    płakać mi się chce jak widzę te moje grządki
    właśnie przed godziną uzbrojona w czołówkę posadziłam 3 selery, 5 sałat, 7 cebulek, lubczyk i 2 pomidory hłe hłe hłe
  • @Skatarzyna,szafirki wysłane.
  • MartynaN, chyba dynie czas wysadzać ,jeśli chcesz to zapraszam
  • ja dawno wysiałam pietruszkę naciową, jeszcze w kwietniu i do tej pory nie widać, siać coś w jej miejsce?
  • Z dyniami jeszcze czekam, bo do 20-go zimno w nocy, nawet coś koło zera ma być. Nie chce mi się okrywać.  #:-S Zresztą, i tak niewiele mi skiełkowało. Wystawiłam teraz doniczki do tunelu, tam w dzień gorąco. Moze wygrzeje nasionka i je pogoni.
  • Ale mnie nastraszyłaś, aż prognozę sprawdziłam, u nas najzimniejszaa ma być ta noc, 5 stopni,później już tylko cieplej....
  • Ja mam już wszystko, jeszcze tylko z kilkoma dyniami czekam, aż ciut podrosną, no i arbuzy, ale póki co malutkie te sadzoneczki,nie wiem,może nasiona miałam kiepskie.
  • @Jadwiga, siany w tym czasie koper dopiero wschodzi, czyli pietruszce dać jeszcze szansę?
  • Ja bym siała.
  • Mój lutowy koperek ma... ze 20cm. :-)
  • edytowano maja 2014
    A mi większość dyń od Ani nie wzeszła :((
    Choć stały na wschodnim oknie i ziemia była wilgotna.
    Teraz podgrzewam doniczki pod folią. :>
  • Ale mnie nastraszyłaś, aż prognozę sprawdziłam, u nas najzimniejszaa ma być ta noc, 5 stopni,później już tylko cieplej....

    ---------------

    Na jakich portalach sprawdzacie pogodę? Gdzie znajdę bardziej optymistyczną? ;)
  • Ja zprawdzam na pogodynce i pokazuje temp. min w nocy 7 st na nastepne dwa tygodnie, choc odczuwala na piaek w nocy ma byc wlasnie ok. -4
  • No u nas już chyba zwroziło,co miało zmrozić. @Jadwiga,trafiłaś na jakąś mroźną prognozę dla nas?
    [-O<
  • Z prognoz polecam szczególnie tę:

    http://www.meteo.pl/  - raczej dokładna, zazwyczaj bardzo sie sprawdza (szczególnie w kwestii opadów)

    Jeszcze ta jest dobra (ale tylko po norwesku albo angielsku):

    http://www.yr.no/



  • Mi dynie powschodzily znacznie lepiej niz w zeszlym roku - jeszcze nie wszystkie, ale widze, ze czesc sie przebija, choc niektore jeszcze nie ruszyly, ale na razie mam kolo 60 sadzonek ;>. Arbuz calkiem nie kielkuje i jeszce ze dwie odmiany, ale wysiewalam wszystko  troche poźniej niż mialam zaplanowane. 
  • @Agnieszkamama, cebulki dziś dotarły, dzięki wielkie!
  • A mi skiełkowało 14 z 15 dyń od Ani. Tylko mam teraz problem, bo przez remont i okna zasłonięte plandekami, ciemno im i się wyciągają :( Chyba będę musiała rodzicom do szklarni jednak podrzucić...
  • ale mój szpinak się bujnął
    \:D/
  • Najskuteczniejsza kreto-łapka X_X
  • Kurna, a u nas się dwa koty pałętają, ale jakoś skutków nie widać,kp0ce powstają.
  • Część ogórków w gruncie sflaczała. Były cudne,teraz oklapły. Wyglądają,jakby ktoś je stratował :( Chyba muszę kupić kilka sztuk na rynku. :(
  • edytowano maja 2014
    tak prosto do ziemi????????? może choć w domu je podchoduję trochę?
    edit: zmotywowałaś mnie0nie będę kupować gotowych,sama zrobię swoją rozsadę,chcę tylko kilka,więc te malutkie kubeczki aż tak dużo miejsca na parapecie nie zajmą....
  • U nas mnóóóóóóóóóstow ślimaków i ja się zawsze boję, że wyżrą,zanim zauważę,że coś wyrosło...
  • edytowano maja 2014
    wow,jutro spróbuję!
    edit:rozumiem,że po brzegach grządek mam jechać?
  • Dziś pan w ogrodniczym mi podpowiedział,dlaczego mogą mi ogórki padać,być może jakiś turkuć albo inne dziadostwo podżera korzenie :((((((((((((((((( albo kret akurat przechodził i uszkodził korzenie,co jest bardzo możliwe,bo gnida jest,widać po kopcach.Te nowe w takim układzie rozsadzę po całej działce,nie w jednym miejscu,może wtedy więcej się uchowa....buuuuuuuuuu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.