Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

16263656768193

Komentarz

  • agnieszkamama

    ja mam szaloną kocicę- Różę, kopie w donicach ile może, część kwiatów wystawiłam już na balkon
    :-w

    jedynie  pomidory oszczędziła  i rozsada piękna, że miło patrzeć
     może moich śmierdziuszków też nie przeryje,
    spróbuję, dziękuję za podpowiedź :)
  • Nowy nabytek milusi....  :)
  • Zakupiłam dwa słoiki miodu klonowego od lokalnego pszczelarza


    właściwości
    Ten wyjątkowy i ciężki do pozyskania miód, jest jednym z pierwszych miodów pozyskiwanych w mojej pasiece. 
    Klony rozpoczynają kwitnienie w połowie kwietnia, gdy pogoda
    nie zawsze pozwala pszczołom na swobodną pracę w polu. Charakteryzuję
    się on ciemnym kolorem, łamiący stereotypy, że miody wczesne są jasne a
    im później pozyskiwane ciemniejsze. W smaku przypomina nieco syrop
    klonowy.
    Ze względu na zawartość białka, kwasów tłuszczowych, witamin
    B1,B2,C oraz potasu i żelaza ma moc prawdziwego leku. Działa
    krwiotwórczo, a zarazem oczyszcza kre
    w. Z uwagi na duża zawartość
    fruktozy polecany dzieciom.

    @ info z internetu
  • Jadwiga, ja też na rynek, może Cię samochodem zabrać?
  • Ma ktoś może taki bluszcz co się sam muru czepia?
    Sadzonek potrzebuję. :-)
  • http://rosliny.urzadzamy.pl/baza-roslin/pnacza/bluszcz-pospolity,4_572/
    Ja mam cos takiego, tylko nei rosnie tak bujnie ;)
    jesli chcesz, moge spróbowac cos urwac z jakimis korzonkami
  • Porady pilnie potrzebuję!
    Posiadamy zastany na działce drzewostan owocowy. Jest grusza, czereśnia, wiśnia,morela. Wszystkie drzewa przeszło 30-sto letnie, dobrych odmian, ponoć bardzo smaczne, lecz od lat ok. 8-10 zupełnie zaniedbane i nieprzycinane. Robotnicy chcą drzewa wycinać, ja chciałabym zostawić. 
    Poradźcie, czy mozna je jeszcze uratować, czy warto je zostawić? Czy takie stare, wybujałe drzewa można ostro przyciąć (kiedy?), jak można je "dozywić"?
  • Można radykalnie przyciąć ale nie teraz. Albo jesienią, jak zrzucą liście albo bardzo wcześnie wiosną.
    Też mam na działce stare drzewa owocowe. Owoców dają niewiele ale ładnie wyglądają, więc wycinam stopniowo tylko te, które są nie do uratowania, bo uschły. W ich miejsce sadzę nowe.
  • Dzięki @Ula ale już ustaliłyśmy z MagdąCh, ze bezpieczny na mur jest  taki przebarwiajacy się na czerwono, co ma ssawki a nie wąsy.
  • Mysmy teraz poprzycinali nasze starocie, niektóre nawet kilka dni temu - dość radykalnie - wszystkie suche gałezie oraz takie, które rosna jakby do góry pionowo. Sliwki mialy kupe dzikich odrostów - mirabelek - te roznia sie tym od sliwki, ze wlasnie sa proste i maja gładszą kore. Jabłon przycielismy jak pisałam powyzej, grusze podobnie - zostały gałezie zwisajace w dół, szczerze mówiac to poleciało z pól kazdego drzewa. Potem warto miejsce ciecia pomalowac. Jak coś nie wyjdzie, to najwyzej potem wyrwiesz te drzewka do końca ;)
    Taki rysunek znalazłam -u nas mneij wiecej wlasnie tak to wygladało z jabłonka

  • Ula, czym cięcie pomalować? :\">
    Stosowałaś jakieś dożywianie, białkowanie?
  • Orzech włoski i leszczynę na pewno wytniemy. Nie mam dla nich litości  ;), ale owocówki zostawię w takim razie.
  • Jest tak ogromny, że zajmuje znaczną część działki, a jego liście zakwaszają glebę i nic w pobliżu nie chce rosnąć.
  • To ci skopiuje - i tak mneij wiecej robimy, czyli malujemy farba, ewentualnie ze środkiem grzybobojczym

    Zabezpieczenie ran po cięciu

    Ważne! Aby zapobiec wniknięciu chorób w miejscu ran po cięciu, cięcie przeprowadzamy wyłącznie w dni bezdeszczowe, suche i słoneczne, gdy temperatura powietrza przekracza 0°C. Bezpośrednio po cięciu rany smarujemy pastami ochronnymi.

    Jedną z najczęściej wykorzystywanych maści do smarowania ran powstałych pocięciu drzew owocowych jest Funaben 03 PA. Rany na jabłoniach i gruszach możemy również smarować białą farbą emulsyjną z dodatkiem środka grzybobójczego Topsin M 70 WP lub Benlate. Do smarowania ran na drzewach pestkowych powinniśmy jeszcze dodać Miedzianu 50 WP. Te zabiegi przyspieszą gojenie się ran, ochronią je przed wysychaniem, zawilgoceniem, a przede wszystkim przed chorobami.

    ------------

    Chodzi o to, ze w tej chwili w drzewach juz kraza soki, wiec warto zamalowac, zeby nie uciekały i drzwko nie uschło. 

  • Nie wiem, jakie stare odmiany ma Agagaw, ale mysmy w tym roku kupili i posadzili szarą renete, kosztele i antonówki, była jeszcze do kupienia malinowa, idared i cos tam jeszcze z tych starszych. Teraz chyba jest moda na stare odmiany i zaczynają byc dostępne.
  • yes yes yes, rabarbar zaczął chyba kiełkować....
  • Zobaczymy, jak urosnie ;)
    Nasze stare drzewka tez nie były bardzo duze, a miały po 30 lat (jabłonie, bo stare czeresnie dwie mamy cały czas i sa ogromne)
  • Nasze co poniektórzy forumowicze mieli okazje spróbowac - ale na robaka to jednak staramy sie pryskac ;)
  • Akurat te czeresnie sa tak duze, ze skuteczne opryskani ich czymkolwiek jest dośc problematyczne. Oprócz tego mamy kupe drzewek tych bardziej mini i bardziej uczuleni na bialko zwierzece moga z nich korzystac :))
  • Kupujesz zwykla sliwe, nie dbasz o nia i po 5 latach masz kupe mirabelek :))
  • Dostałam do 4 sadzonek winorośli 2 gratisy innej odmiany
    :x
  • @Bea , na rządzisz, rządzisz, rządzisz. Dostajesz dopłaty? Jak te ekocertyfikaty?
  • Czy to prawda, że borówka amerykańska słabo owosuje sama i potrzebuje drugiej borówki obok?
  • Pierwsze fasolki już wylazły spod ziemi :D
    No i porządnie popadało, więc mam nadzieję, że wszystko ruszy,
    I love it !!!! image
  • image
    to poszalałam ;)
  • daj spokój z tym ogródkiem idę jutro po plytki go całego zabetonuję wrrrrrrrr

    na całej szerokości płotu, tylko na 1 m mi wzeszły groszki i co? i zostały zdeptane przez rusztowania i pana od ociepleń noszzzzzzzzzzzzzz
  • Dlatego ja obok domu, póki się nie wprowadziliśmy, nic kompletnie nie robiłam...
    Ale faktem jest, że warzywniak mam daleko,więc już miałam, zanim dom był...Tak to jest niestety :(
  • @uJa, witaj w klubie :D
    wczoraj pan przywiózł piasek, rozjechał modrzew, jodłę i dachówkę strącił! - wczoraj minęło pięć lat, jak zamieszkaliśmy dom, a ogród ciągle w powijakach...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.