Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

16768707273193

Komentarz

  • Na ganku zaczyna się robić kolorowo :)

  •   po pomidory  obornik od kur i popiół drzewny też trochę sypne   
  • Wiecie może dlaczego dolne piętro liściu u ogórka zasycha? Najpierw była chloroza, teraz nekrotyczne plamy lub zasychające liście, lecz tylko dolne piętro. Górne liście póki co, są zielone, ale roslina nie wykazuje chęci dalszego wzrostu, tudzież kwitnienia. Co im dolega i jak mogę zareagować, by choć trochę własnych ogórków pierwszy raz w życiu wsadzonych pokosztować?
  • @Agagaw uciśnij wokoło ziemię, może nornice podkopują.
  • Właśnie wróciłam z ogrodniczego ze Snacolem-ślimaki goińcie!Po wczorajszym deszczy 2 dyń brakuje. W takim tempie nic nie będę miała pod koniec sezonu. Żarty się skończyły
    >:)
  • @Katarzyna, jakie jest Twoje doświadczenie?Można ten Snacol sypać jak pada deszcz?Nie rozpuści go zaraz? albo po deszczu?Bo u nas dziś mokro..
  • Zebrałam pierwszych jedenaście dojrzałych poziomek i jedna prawie dojrzałą, żeby dla dzieci po dwie było. :D
  • A ja dziś zrobiłam jaglankę ze szpinakiem świeżo zrywanym :D
  • To ja przedstawie pierwsze truskawki z zeszłego tygodnia oraz groszek , a na deser irysy :)
  • Kocham IRYSY!  :x
  • To jeszcze  :))
  • Ula, podzielisz się jakoś kiedyś przy okazji irysami? bo ja mam tylko białe. A też bardzo lubię. :)
  • Ja najbardziej lubię te drobne.
  • Chetnie, tylko musza troche okrzepnąc - w zeszlym roku dostalam je od zony mojego taty i na razie jeszcze nie bardzo jest co dzielic - zreszta wiekszosc jeszcze wcale nie zakwitla. Tylko te rosnace kepka sa starsze i juz rozkrzewione, no ale znacznie mniej efektowne.
  • A ja jestem zadowolona, bo ziemniaki już okopane, teść mi pomógł :)
  • @Skatarzyna - bo rozumiem, ze te biale (kępka) to niekoniecznie? mam jeszcze takie pomaranczowe liliowce
    takie najprostsze, ale w lecie duza kępa ładnie kwitnie - moge sie podzielić :)
    Jesienia moze dojrzeję do rozsadzenia peoni - tez na zdjeciu powyzej, tez moge sie podzielic.

  • @Ula, dzięki serdeczne, białe irysy mam i pomarańczowe liliowce mam. Peoni nie mam. Chętnie będę miała.
  • A ja mam piwonię, która jeszcze nie kwitnie :( Jest u mnie pierwszy rok po przesadzeniu-to dlatego ? :(
  • Ślimaki mi zeżarły aksamitki na działce( z dumą wyhodowane po raz pierwszy na parapecie oknie), słoneczniki i dynie. Chyba mnie coś trafi. Inne rośliny też poobgryzane  :(  Czemu one chwastów nie jedzą.

    Czy dynie jeszcze jest sens wysiać?
  • wczoraj posiałam pietruszkę i burki jak myślicie będzie coś z tego?
  • Może głupie pytanie, ale:
    czy mszyce widać???
  • tak- na opakowaniu powinno być podane stężenie
  • Czosnek działa - mszyce zniknęły :) Dziękuje dziewczyny :)
    K
  • Ja co prawda mam ogrodek tylko na balkonie, ale od dwóch dni zajadamy się pysznymi, dorodnymi balkonowymi poziomkami:)
  • @Jadwiga, a na mojej jednej dyni był już dziś ładny kwiat i się złamał, chya przy podlewaniu, ha ha ha
    8-X
  • Ale żeby nie dołować, wzeszły patisony i 2 cukinie, ziemniaki ładnie rosną,więc chyba coś tam do konsumpvji będzie.
  • Bea ja obsypywałam, dziabałam grabkami - z powodzeniem. :-)
  • mam mszyce na burakach czym to opryskać ?
  • jak się pryska tym czosnkiem ?
  • A ja dziś mogłam obdarować mamę własnym szpinakiem i czosnkiem :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.