Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

16970727475193

Komentarz

  • Te żuczki to pewnie opuchlaki (takie czarne pękate). Raczej wielkich szkód nie robią, a jeśli się zwalcza, to pędraki zimujące w ziemi - dorosłe trudno upolować jakimś środkiem.
  • tak, takie właśnie.dzieki
  • @Jadwiga i inne doświadczone ogrodniczki - zamówiłam sadzonki winorośli "altanowych". Dziś dotarła przesyłka, jak je posadzić, by ładnie z czasem zacieniały taras? Czym podsypać, czy przyciąć po posadzeniu? POMOCY!
  • Potrzebuje pilnie inspiracji.
    Zakładany mam chodnik przy posesji .Zostaje przestrzeń przy siatce .Co wsadzić żeby ładnie wyglądało i się nie narobić .Odcinek jest spory .Myślałam o krzewinkach ale czy takie maleństwa istnieją .
    Piszcie i fotkujcie ,mocno proszę
    ;;)
  • Myśl wydaje się dobra ,warta zastanowienia
  • Chodnik jest wysoki ,ziemia niżej  ,poza tym chyba będzie i za wąsko dla wykaszarki .
    Dlatego chciałabym coś zrobić raz i dobrze .
    Widziałam też u znajomych położony tłuczony kamień -też wygląda ładnie ,też zwraca uwagę
  • Dziękuję @Jadwiga, taras jest południowozachodni z naciskiem na zachodni.
    Wszystko, wg Twoich wskazówek! 
    :)>-
  • Pomocy, dlaczego żółkną ogórki szklarniowe?
    Liście wyglądają dobrze, owoce z zielonych zrobiły się zółtawe, a przynajmniej te dolne. Oberwać, czydać im szansę?
  • No ale od czego?
    Za mało wody, za dużo, za mało nawozu? Może czymś przeciwgrzybicznym psiuknąć?Wiem,że na żółknące liście pomidorów kazali i pomogło.
  • Nie mam, ale kupię :D
  • Zebrałam szpinak no i w to miejsce posiałam trochę fasoli, sałty i znowu szpianku. Mam nadzieję, że coś wzejdzie i ptaki nie wydziobią. Dynie i cukinie nabierają rozpędu, ale obawiam się najazdu ślimaków, bo dużo pada, a dla nich to raj
    8-X
  • u nas od jutra powrót upałów ma być, zacznie się jazda z podlewaniem
    :D
    a co Wy się tak nic nie chwalicie swoimi plonami?
  • Plonami?
    chcesz zobaczyć, jak u nas wygląda?
  • No chodziło mi o to,żeby trochę wątek zaludnić :)
  • W ramach "zaludniania" wątku, znów proszę o poradę.
    Mam ja sobie wybrukowane rondo, a na środku rabatę w której centrum stoi samotna wierzba płacząca i płacze, bo samotna. Chciałabym jej dosadzić jakieś miłe towarzystwo. Stanowisko b. słoneczne.
    Szukam też pomysłu na zaludnienie donic na końcu dróżki. I jeszcze chwalę się przygotowywanym miejscem pod trawnik a docelowo plac zabaw. :)
  • Trawy nie lubię, wolałabym cokolwiek innego zadarniającego, tylko nie mam pomysłu co. Czy ja wiem, czy taka wielka aż będzie, 3 lata już rośnie a nie jakoś spektakularnie. ;)
  • @ola_g, właśnie o barwinku myślę, poprzetykanym cebulami kwitnącymi wcześnie, ale szukam też innych rozwiązań.

    To jeszcze mój ślimak ziołowy opanowany przez mięty:
  • świetny skalniak :)

    Moje koktajlowe pomidorki mają 2 owoce :D na kilku krzakach
    pięknie rosną poziomki i pietruszka, bazylia jakaś taka zdechnięta, oregano ładne ale zupełnie nie pachnące, nie wiem co mu się stało, jedna cukinia rośnie ładnie, wczoraj posiałam szpinak i rukolę i maciejkę, zobaczymy czy coś urośnie

    a i dojrzałam do rewolucji w ogródku, grządki zostaną przesunięte i jeszcze bardziej zdegradowane, dzieci jednak muszą mieć miejsce do zabawy a ja huśtawkę ;)
  • Ja w sobote dosialam w koncu wiekszosc kukurydzy, fasolki, przesadziłam ogórki i melony (i teraz nie wiem - przykrywac je biala włoknina czy nie ma sensu?), mam malenkie sadzonki ostrych papryczek - tez je wsadzilam do ziemi, niech rosna :)
    Co do plonow - groszek tez rosnie super, wczoraj z Marianna jadlysmy taki prosto z krzaczków - nie wiem, czy to prawidłowo, ale byl smaczny, mam nadzieje, ze na brzuchy nie zaszkodzi. Martwi mnie bób - maz mi go opryskal jakies dwa tygodnei temu na mszyce, a czesc mocno zmarniala i myslalam, ze nic z tego nie bedzie - chcialam juz wyrywac i zobaczylam, ze sa takie miniaturowe straczki na niektórych roslinach, wiec sie powstrzymalam. Dynie rosna, ale troche sie po przesadzeniu zrobily niektore zółte - mam jednak wrażenie, ze to od tych upalow i teraz zaczynaja odżywac.
    Co do groszku jeszcze - czesc mam zwykłego - na nasionka, czesc (wiekszosc, bo z tym pierwszym brutalnie obeszly sie psy, cud, ze w ogóle cos urosło), wiekszosc ma duze plaskie straki - jadalne i na surowo i gotowane. Czy jest sens np. zamrozic te straki - czy potem nadaja sie do jedzenia z przyjemnościa?
  • Tak przypuszczałam, no to od czwartku bedą do obiadów :) A co z niego robisz? Mi sie kojarza z kuchnia wloska, na opakowaniu pisali, zeby gotowac jak fasolkę szparagowa.
  • Funkie fajne, tylko teraz na pełnym słońcu mogą się średnio czuć-chyba, że będą dobrze podlewane. Barwinek, trzmielina na pewno sobie poradza i szybko i ładnie zarosną. Jeszcze irgi zadarniają ładnie. A i bodziszki też są bardzo wdzięczne. A jeśli chcesz spektakularny efekt to róże okrywowe-choć one po rozrośnięciu wierzby będą miały za dużo cienia-można je na brzegu np posadzić.
  • @Jadwiga, a jaką masz ziemię w ogrodzie- Ja mam przed oczami obraz funki u mojej babci, które na pełnym słońcu są takie jakieś marne, a w lekkim cieniu o wiele lepiej sobie radzą. Tylko, że u babci ziemia piaszczysta, kiepska.
  • edytowano czerwca 2014
    @Jadwiga, przed chwilą poszłam zajrzeć do pelargonii od Ciebie-wyobraż sobie,że na jednej kiści są kwiaty i różowe, i czerwone !!! Jestem w szoku :)
    edit:jakąś krzyżówkę stworzyłaś
  • Jak uprawiacie paprykę w foliaku .Moja niby rośnie ale nawiązanych papryk jak na lekarstwo.
    Dodam ,że środkowy kwiat uszczykiwałam .Podlewam gnojowicą z pokrzyw regularnie a jednak coś jest
    nie tak .Co przegapiłam ,czego nie wiem .Kwitnąc kwitnie .
  • @Jadwiga, a mi dziś zakwitła pierwsza lilijka od Ciebie. Ogromna radość, bo pies dwa razy te cebule wykopywał, drugi raz kwiaty fruwały,jak miały po jakieś 5 cm, więc sukces,że coś przeżyło....
    Piękna jest
    :x
  • edytowano czerwca 2014
    Bea ,a jak to wykonujesz?
  • jakich zraszaczy używacie? chodzi o stacjonarne, żeby były trwałe i efektywne (niekoniecznie efektowne) :)
  • Czy są jakieś zasady dotyczące przycinania winorośli? Rosną mi bujnie, dużo gron, ale chyba trzeba by je doświetlić. No i żeby para nie szła w liście. Rok temu przycinałam za czwartym oczkiem za gronem, ale i tak rosły jak szalone. Istny busz., Przycinacie? Mam tu na myśli przycinanie teraz, w okresie wzrostu. Nie mówię o przycinaniu wiosną.
  • Dziękuję. W takim razie zrobię gołąbki z liści winogron ;;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.