Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

16869717374193

Komentarz

  • @AB - tak, zapewne mszyce. Zwłaszcza jeśli są głównie na wierzchołku.
  • Z okazji urodzin wczoraj, zażyczyłam sobie zamiast kwiatów ciętych, sadzonek róż. Chciałam okrywowe albo pnące. Dostałam 3 rabatowe i jedną wielkokwiatową. Poprosze o krótka instrukcję dla ogrodowego głąba, gdzie i jak posadzić, by cieszyły oko i nos. W jakiej ziemi, w jakim towarzystwie itp.
  • Czy mogę poziomkom poobcinać trochę liście? bo gęsto rosną,  rozrosły się bardzo i te listki zasłaniają i kwiatki i owocki
  • @uJa kwiatom i owocom nic nie będzie - to typowe dla poziomek. Obcinając zdrowe liście - osłabiasz roślinę, jej odżywienie.
  • Dlatego ja sięoję siać, nawet ogórki robiłam nowe, w sensie rozsadę, bo chyba ptaki wydziobują dużo...
  • Niespodziewanie zyskałam zagonek. Co jeszcze mogę posiać?
  • fasolkę szparagową
  • UlaUla
    edytowano czerwca 2014
    Ja ciagle nie posiałam tej mojej kukurydzy, a jutro znowu festyn rodzinny w szkole chłopaków i musze upiec ciasto, zrobic głowe konia na patyku oraz choc zamarkować przebrania ;)
    Dynie wzeszły mi calkiem ładnie, w doniczkach, w których mi nie wzeszły dosiałam jeszcze cukinie, patisony i ogórki - i widze, ze ogórki juz kiełkuja - mam nadziej, ze w niedziele beda na tyle duze, ze je posadze takie niewyrosniete. Fasolka , którą posiałam rosnie ładnie, a ta której nie posiałam czeka na swoja kolejke ;)
    Buraków mam nie za duzo, ale kielkuja, nowa rzodkiewka tez, marchwi nie widac. Cukinia posiana do ziemi też czesciowo rosnie, choc bez rewelacji. A i cebulki ladnie rosna, groszek, a zioła wieloletnie szaleja - te opady jednak im słuza. 
    Tych dyn mialam na tyle duzo, ze mimo, ze jak policzylam, tak z jedna czwarta nie skielkowala, to i tak mam calkiem spory zagon, z kazdego gatunku jest przynajmniej jedna, najczesciej trzy - cztery. 
    Musze jeszcze popikowac i posadzic kwiatki, bo na to to juz zupełnie nie mam czasu :(
  • Moja marchew co roku rosnie tak sobie ;) wiec bardzo sie nie przejmuje, co roku tez mam porazkę buraczana :)), najbardziej licze na fasolke, dynie i pomidorki oraz zioła :)
  • fasola złota saxa  to  u mnie też nie urosła   3 rządków to tylko  po parę sztuk wzeszło
  • Bea, jak masz ptaszory, to tylko przykrycie włókniną Cię uratuje. Ja przez 3 lata pomstowałam na sprzedawców nasion, że sprzedają starą fasolkę, starą kukurydze, starą cukinię i stare dynie. Powyłaziło po kilka na całe duże grządki. Aż kiedyś dojrzałam, że na grządce leżą wyciągnięte z ziemi kiełkujące nasiona. Zaczęłam obserwować. Okazało, że gawrony, których u mnie masa wokół, wszystko co miało większe nasiona wyciągało z ziemi. ?Na słońcu to szybko wysychało i nie było już sladu po zbrodni. Jak dałam po raz pierwszy włókninę, to wzeszło wszystko. Nic nie będziesz miała jak nie przykryjesz. U mnie nie ruszały nigdy marchwi, buraków i tym podobnych o małych nasionkach. Te, co miały większe były zawsze wyżarte.
  • hmmm,może za rok wypróbuję, do kiedy ta włóknina ma lezeć?aż takie duże roślinki, czy wystarczy, że wybiją spod ziemi?U mnie tragedii nie ma, ale widać dziury w rządkach.
    A u mnie radość :D Mimo,że winogrona bardzo przemarzły,na kilku dojrzałam małe gronka
    =D>
    No i zdecydowanie już co roku będę siała szpinak, dużo szpinaku.
  • na zachętę:któryś tam już zbiór szpinaku z tym sezonie.
  • Agnieszkamama, u mnie wyciągały gady tylko z ziemi. Jak już była roślinka, to nie wyciągały jej. No, sporadycznie potrafiły z ciekawości jaką nową roślinę, sadzonkę, dziabnąć w połowie by ocenić, czy jadalna. Ale ogólnie sadzonki były bezpieczne. A, lubiły jeszcze wyciągać z ziemi dymkę. Pamiętam, jak tata mi ciągle mówił, że źle wsadzam dymkę, za płytko i ona wypada. A to gawrony wyciągały malutkie cebulki i zostawiały na boku.
    Bea, ja w tym roku też siałam część dyń do ziemi. Miałam dość sadzonek + brak miejsca. Przykryłam od razu włókniną i było ok. Jak masz dostęp do różych patyków, to można nimi zabezpieczać nasiona robiąc "namiocik". U mnie się sprawdzało z i dyniami i z groszkiem (bo też gady wyżerały wszystko z ziemi).
  • Pierwsza róża w mojej karierze ;)
  • Najpierw się martwiłam, że czereśnia zrzuca część owoców, potem z niecierpliwością czekałam, aż pozostałe nabiorą rumieńców. 
    WSZYSTKIE zeżarły ptaki!!!!!!
    8-X

    @#$%^&;*()_)
  • Potrzebujemy użyć glebogryzarki, czy ktoś z Was ma doświadczenie, by podpowiedzieć, czy lepiej szukać wypożyczalni, czy kupić własną elektryczną? Mąż chciałby kupić, tylko nie jest przekonany, czy jej nie zajedzie, glebę mamy gliniastą, mocno zbitą.
  • ja mam niedużą, elektryczna, ale jak juz chyba nawet opisywalam, nie jest bardzo wydajna - chyba, ze masz juz oczyszczoną z chwastów i perzu ziemie ;)
  • Jadwiga, na mojej piwonii nawet pąków nie ma-albo je zmroziło jeszcze w zarodku, albo za mało nawoziłam,albo to dlatego,że ona jest u mnie pierwszy rok po przesadzeniu. Twój bez się,moim zdaniem, spisał,ponieważ już miałam kilka kwiatków.
  • Czy ja wiem, mnie by nawet jeden kwiat piwonii ucieszył.
    Ale widzę, że u sąsiadów też tylko jeden kwiat piwonii na krzaku.
  • edytowano czerwca 2014
    @Skatarzyna - na gliniastej ziemi elektryczna nie da rady. Glebogryzarki, żeby faktycznie dawały radę - zwłaszcza w zachwaszczonym terenie - muszą mieć naprawdę dobrą moc.
  • Tak myślałam, czyli widły z napędęm typu Skatarzyna albo Skrzysztof. ;))
  • A Sdzieciaki?
  • Ruszyć, ruszy - tylko musi być porządna. Elektryczne to raczej mogą warzywnik na wiosnę przekopać (taki od kilku lat uprawiany ;) ).
  • Mąż znalazł sensowną wypożyczlnię, nie chcą tysiąca złotych kaucji i dniówka też w naszym zasięgu finansowym. Dzięki!
  • edytowano czerwca 2014
    LISCIE MALIN-zauważyłam na nich żuczki. No i dziury w liściach. Martwić się tym? Coś mi świta, że w ubiegłych latach też tak było, bez szkody dla owoców, ale nie jestem pewna.........

    edit:
    Jeszcze jedno- LAWENDA
    Jak wykorzystujecie? Da się jakoś ususzyć lub inaczej wykorzystać w warunkach domowych. Kiedy zbiór? Moja dopieo zaczyna nabierać koloru.

  • my mamy  glebogryzarkę http://www.redcoon.pl/B351051-Einhell-BG-MT-3336_Kultywatory
    uzywamy do hakania buraczków  marchwi dyni  fasoli  warzyw 
    tylko ze unas to piaski    a na gline to by trzeba by było mocniejszy silnik
    a  wymieniliśmy  koło przednie na większe   bo  ciezko było pchać na piasku

    http://www.mall.pl/glebogryzarki/einhell-bg-mt-3360-ld-blue01
    tylko ze znowu  szerokosc to 60cm
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.