Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

17071737576193

Komentarz

  • Moje dynie powoli ruszają-myślę, że te zimne noce ostatnimi czasy je spowolniły.
  • @Skatarzyna jesli nic jeszcze nie posadzilas dookola wierzby, to ja bardzo polecam lawende.
  • Maciejka, ciągle czekam, by mąż skończył wokół kopać. Zrobię obwódkę z lawendy, dostałam wczoraj sadzonki od męża w prezencie, co ile je sadzić? W środek barwinek + cebulki wiosennych.
  • Potrzebuje beczki na ogórki i kapustę
    60 litrów szt1
    Ktoś co wie?
    Beczki 30 litrów szt 2
    Ktoś moze ma do odsprzedania?
    Albo namiary gdzie kupić
    Wole Swoim dać zarobić ;)
  • Skatarzyna, to zalezy ile masz tych sadzonek ;) mozna gesciej, wtedy od razu jest efekt, ale mozna troche luzniej, w rok, dwa powinny sie ladnie juz rozkrzewic.
  • Skopał! Grabi! :D
  • :) @Bea
    my do tej pory też węża i konewki ale postanowiliśmy zainwestować w coś co by samo podlewało, a co! roboty na działce duuuużo, zwykle synowie podlewają a tak samo się będzie nawadniać :)
  • edytowano lipca 2014
    Kristi papryki nie zapylam. Wystarcza niewielkie drgania i ona sama sobie radzi.

    Jeśli u Ciebie kwitnie, a nie zawiązuje...
    - zbyt zimne noce?
    - za sucho?
    - nie ma nalotu na kwiatach? Zasychają i odpadają?


    Czesc grzadek mam pod nawadnianiem kropelkowym, by po lisciach nie lac. Jest bez automatu a i tak komfort.
  • U mnie już spore papryki, o różnorakich kształtach.

    I po urlopie pierwsze pomidory będą.

    Aniu D. dynie zaszalały :-)

    I ogórki już maja malutkie.
    imageimageimageimageimage
  • Za to wciaz mam opor przed fachowym prowadzeniem winogron. Wydaje mi sie to ogromnie skomplikowane. :-SS
  • Za to, jakie daje rezultaty!
    Mam znajomych winogroniarzy, o matko, co Roman potrafi ze swoich krzaków wydusić, nie do wiary, że w Polsce można mieć takie plony!
  • Savia, jak czytałam książkę o prowadzeniu winorośli, to się załamałam. Co drugie słowo niezrozumiałe. Jak po chińsku. Ksiązkę przeczytałam, niektóre fragmenty wiele razy, ale i tak dalej nie wiem, co robić. Więc po prostu tnę rosnące pędy jak mi się wydaje.
  • Dokładnie! Słowa to jakoś rozumiem, ale do kupy je sklecić? :-??
  • Savia,piękne papryki.pomidory u mnie podobne!
  • A miał ktoś na działce lisy....
    Co z nimi robić?
    Przegonić, czy zaakceptować?
    Gdzieś norę mają, bo młode rano widać...
  • Ja miałam i mam. Nie ma na szczęście już starego lisa, co ciągle wszędzie właził i mydło nam zjadł. Nie bał się ludzi, właził sobie po siatce. Teraz jest młody, ale jeszcze go nie widziałam. Też podobno łazi, gdzie chce. Nie mam pojęcia jak można je przegonić.
  • @balum coś dla Ciebie  ;))
  • Co z lisem?

    na czapkę i kołnierz go :))
    ja chętnie przyjmę, bo uwielbiam futrzane kołnierze :))

    image
  • @hipolit !!!!!!!
    Jestes bezduszna!!!!!

  • A płacz!
    A męcz się z tą myślą żeś bezlitosna, nieczuła, niehumanitarna! :P
  • @Savia u nas też piękny urodzaj w tym roku. 
    Rośnie wszystko jak szalone. 
    I kwiaty i warzywa. 
    My wkoło zielone jemy.
  • Savia
    No jak wyrzucić cis tak pięknego jak futro lisa :D
    Jak sie już zwierze zabija to trza wszystko wykorzystać, albo przynajmniej to co ma najlepsze :P
  • Metody ubicia, niezależnie jakie nie wchodzą w grę, a futer i tak nie lubię  :P

    To cała rodzina z młodymi, więc cięzko będzie. Niestety, dowiedziałam się, że w naszych rejonach lisy są zarażone różnymi chorobami. Stwierdzono ostatnio przypadki wścieklizny i bablownicy. Obawiam się o dzieci, bo docelowo będzie to teren przeznaczony pod trawkę i atrakcje dla nich. Zadzwonię jutro do koła łowieckiego z zapytaniem o szczegóły.
    Dzieki za rady.
  • ja miałam na podwórku dokarmiałam efekt tego moje kury są a u sąsiada nie koniecznie ,koło łowieckie i ewentualnie weterynarz żeby to zaszczepić ,
  • Też mamy lisy za płotem... :-w 
    Nijak pokochać nie mogę, choć futerko łądne mają. Zostawiaja swoje ...ykhm, ślady na kamieniach i fundamencie. Nie wiem, gdzie siusiają, a warzywniczek mam......  Cała wioska zgodnie je nienawidzi, bo żywią się kurami. Koło  łowieckie nie jest zainteresowane. 

    Za to sie pochwalę  (my nowicjusze kompletni, więc cieszy nas nawet mieta przy płocie) przy okazji, że rosną pomidory, truskawki (ktoś zjadł te czerwone, ale to dowód, że się dobrze przyjęły), zioła rózne, bób, dynia, cebula, sałata (juz zjedzona, a to co zostało zakwitło i zgorzkniało. To od tego kwitnienia, czy ze starosci?) Jabłonka utrzymała 2 jabłuszka, świdosliwa ma kilka jagódek, za to borówka amerykańska zaszalała. Winogron mnóstwo, ale nie wiemy, czy to cos jadalnego będzie...
    I ciekawostka: mamy własne poletko....maślaków :) 
    Najlepiej rosną te goopie barszcze. 8-X
  • Czy nowe pączki róż mają jeszcze szansę się rozwinąć?
  • mam prośbę jak mam dbać o
    -czarną porzeczkę
    -maliny
    -borówkę amerykańską
    żeby tym krzewom nie czerwieniały liście -borówka
    żeby nie uschły -porzeczka
    i żeby ładnie owocowały są sadzone na jesieni
  • działkowcy !!


    ozdobna roślinka, drzewko, coś tam ;) do ogródka , które może być sadzone w sierpniu poszukuję :) 

    na prezent urodzinowy dla cioci :D


    pomocy 
  • edytowano lipca 2014
    Wszystko, co kupisz w donicy, można posadzić w sierpniu :)

    Edit: A gatunek to zależy od stylu ogródka i upodobań cioci. Bo może być róża zwykła, czy pienna, jakieś szczepione iglaste, czy inne małe drzewko szczepione na niskim pniu (wierzba, wiśnia ozdobna, trzmielina), a może być wypasiona trawa ozdobna (miskant, rozplenica).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.