Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

17172747677193

Komentarz

  • tylko im teraz liście czerwienieją borówka wcale nie kwitła a porzeczka miała malutkie i malutko owoców a teraz niektóre gałzki usychają
  • edytowano lipca 2014
    O właśnie, o hortensji zapomniałam. Polecam szczególnie nie tą ogrodową (która jest piękna, ale po przemarznięciu pędów niestety nie kwitnie), ale hortensję wiechowatą (Hydrangea paniculata) albo krzewiastą 'Anabelle' (Hydrnagea arborescens) - one kwitną na jednorocznych pędach, więc nawet jak przemarzną i będzie trzeba je przyciąć, to zakwitną.

    To jest wiechowata w odmianie 'Pinky Winky'
    image
  • Posadzilam dynie na kompostowniku i rozrosly mi sie niebotycznie. Liscie maja prawie jak parasole, pedy dlugie i sporo owocow. Czy mam je jakos poskracac? Dodam, de niektore dynie sa juz wielkosci glowki kapusty.
  • Jadwiga jak przestanie padać biorę się za pomoc moim krzewom dziękuję
  • no pewnie!
    pom1.jpg 157.8K
  • edytowano lipca 2014
    No własnie miałam dopytywać o hortensję. Nie kwitnie franca.... :-w
    Dodam, że nie wiem, czy mam ogrodową, czy jakąs inną. Na wszelki wypadek przycięłam 50%...
    Sprawiedliwie nie kwitnie ani ten przycięty, ani oszczedzony. Idzie w zielone!

    ps. Miała być niebieska. Moze to jakiś powód...niebieski niemodny w tym sezonie, albo co...
  • A ja przyniosłam pierwszego ogórka ze szklarni :) Raczej dla M.,bo mi nie służą w tym sezonie
    :-&
  • Nie mam jeszcze plonów do chwalenia,to się zielenią przydomową podzielę. Czy ktoś wie jak się nazywają te różowe kwiaty?Dostałam w tamtym roku nasiona od babci, fajnie rosną i są bardzo ozdobne. Tylko nie zbiorę jeszcze w tym roku bardzo dużo nasion,to bym sobie dokupiła na wiosnę.

  • Sarcella, to zależy od Ciebie. Jak chcesz mieć jeszcze owoce, to zostawiasz tak, jak jest. Jak już nie chcesz więcej owoców, to przycinasz pędy - nad drugim liściem powyżej owoców. Zwykle przycina się dynie ok. połowy sierpnia, żeby już nie wiązały owoców, które mogą nie zdążyć dojrzeć, a cała energia rośliny szła w te, które już są. Ja nie przycinam dyń, bo nigdy nie mam czasu.
  • edytowano lipca 2014
    Aniu, jaką odmianę cukinii miałaś z miękką skórką? W obiadowym dziewczyny chwaliły. :-)
  • Moje cukinie nie wzeszły żadne w tym roku I tak kusi mnie, żeby teraz jeszcze posiać-może coś jeszcze wyrośnie?

    ------------------
    Przerzuciłam tu. :-)
    @Hania w tym roku niestety cukinie były kapryśne. Myślę, że by zdążyły, tylko trzebaby podkiełkować w domu.
  • Savia, my każdą dynię jemy ze skórką. Z kupowanych w sklepie polecam Lajkonik  (http://producenci.nasiona.pl/DYNIA_CUKINIA_LAJKONIK,2068.html), to bardzo dobra i plenna odmiana. Nawet większe owoce jedliśmy ze skórką. A moja ulubiona to Costata Romanesco. Jest fajna, bo ma zwarty miąższ, nie robi się z niej ciapa. Ma dobry smak. A minus - to stara odmiana i nie jest tak plenna jak nowoczesne odmiany. Ale smakiem bije wszystkie na głowę.  A cukinię możesz jeszcze śmiało siać. U mnie za to w tym roku trzy razy nie wzeszła fasolka. Dopiero jak mąż posiał czwarty raz, to wzeszła. Szybko rośnie, ale owoców jeszcze nie ma. Chyba w moim regionie ogólnie słabo z fasolką, bo jest ciągle bardzo droga, a o tej porze już zawsze była tania.
  • Ja mam tylko jeden duzy, dwa mniejsze i czwarty miniaturowy krzaczek cukinii. Ale z tego najwiekszego wczoraj zerwalam jedna cukinie wielkosci malego ogorka i zjadlam :))
    Dynie rosna bardzo dobrze, sa juz pierwsze owocki, co prawda jeszcze nie bardzo duze. 
    Kukurydze sialam z opóźnieniem - i mini wyrosla calkiem ladnie, a zwykla bardzo nedznie. Nie wiem dlaczego, no  i podejrzewam, ze juz nic nie wykielkuje. Pomidorki tez rosna, tylko mi sie pokladly i teraz boje se podwiazywac, zeby sie nie polamaly.
  • Moja fasolke sialam tez na trzy razy, ostatnia kilka dni temu ;) Te wczesniejsze rosna, ale ciagle nie ma straków, tylko wyciagaja sie w gorę. 
  • Aniu, u nas kiepsko wzeszła fasolka niska. Dosiewała trzykrotnie i nic. A co roku był szał fasolkowy. Sałe szczęście, że wysoka pięknie rośnie. :-)
  • Moje cukinie i ogórki jeszcze w powijakach :(
  • edytowano lipca 2014
    Dynie mi się rozpanoszyły. Są dosłownie wszędzie.
    Ogórki i pomidory już jemy.
    Kończą się czarne maliny. :-(

    Bób lada dzień! Mniam!


    imageimageimageimageimageimage
  • śliczny ogród
  • I cukinia. Ktoś rozpoznaje odmianę? :-B :P


    image
  • Dzięki @Savia- przekonana byłam, że z ogrodniczym piszę! :-)
  • edytowano lipca 2014
    @Savia popieram @ola_g :) 

    mi to wygląda na kabaczka ,albo jak woli się cukinię białą ;) 

    image

    image

    przynajmniej tak się mi wydaje :D , bo u mnie rosną razem cukinie (żółte, białe, zielone, paskowate) , patisony (żółte, białe, zielone) i dynie kilku odmian ;) 

    z czego tylko  te ostatnie wiem dokładnie gdzie są :D
  • Dzięki. :-)
    Zobaczymy jak się kolor owoców wyklaruje.
  • Kabaczki - jak chyba ustalilismy rok temu ;) - tym sie róznią od cukinii, ze maja pedy jak dynie, a na zdjeciu jest krzaczek :))

  • A moja fasolka niedługo się będzie nadawała do konsumpcji,bo na niektórych krzaczkach już pokaźne strączki.Mąż bardzo lubi !
  • Ukisilam dzis wlasne ogorki. Zebralam mega miche. :)
  • kilka cukinii z dziś ;) 


  • ja wiem, ile jeszcze poczekam - rok!
    Teraz jeszcze nie mam warzywnika właściwego, tylko parę pomidorków koktajlowych, koperek i sałata... i projekty na przyszłość. ;)
  • nie mam cukin ani pomidorów, ogórków\
    za mały zagonek
    tylko włoszczyzna
    zazdroszczę waszych plonów
    odgrażam się mężowi że mini szklarnię sobie kupię 
    a co
    jak dojdę do pieniędzy 
    hehehe
    moż eto potrwać do dekady :))
  • No ja dopiero wczoraj dwie zerwałam,jukaa.cukinie,znaczy się.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.