Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

19192949697193

Komentarz

  • @Elunia
    Nie wiem, teraz to już i tak bez znaczenia
    Jak se kupie dom to zaś se posadzę :))
  • @Bea my myślimy o wierzbie energetycznej na ogrodzenie z dwóch stronj. ona trochę inna niż ta zwykła wierzba. trzeba ja ciac, ale się świetnie nadaje do palenia w piecu.
  • Co do doniczek wiszących
    Słońce od ok południa aż do zachodu

    Mam juz dość stojących doniczek, bo tylko służą za legowiska dla naszych i okolicznych kotów :((
    Wyobraźnia podpowiada kupić wiatrówkę i strzelać do sierściuchów ;)
    ale jak to później wytłumaczyć :D
  • @Bea, maliny przyjęły się?
    @Sylwunia, chcesz je nadal? Może za tydzień wyślę
  • @MartynaN nie :) Dziękuję bardzo. Mam jużwystarczającoą ilość
  • edytowano maja 2015
    Nie są jednoroczne, my na wiosnę wyrzucamy te, które nie rokują.
    Może komuś kilka sztuk?
  • @Jadwiga, sadzisz kalarepkę z sadzonek gotowych? Bo mam taki pomysł, tylko nie wiem, jak to rośnie.
  • A u nas sadzonek kalarepy ze świecą szukac, ostatni raz spotkałam kilka lat temu. :-(
  • A robactwo Wam nie zada kapusty? Jak to robicie?
  • Ja kupowałam na targu w Tarczynie, ale, jako, ze plony byly marne, to ostatnio juz zaprzestałam . A z kapusta jw. czyli mi zzeraja robale, wiec tez przestałam sadzic.
  • Jadwiga,gdzie kupujesz kalarepki?Na rynku?
  • Ogorki, cukinie posialam - zreszta tylko dzieki przypadkowym odwiedzinom na dzialce tesciow ktorzy zajeli sie malenstwem. Posialam tez marchewke, ale nie minelo 15 minut i moj 2,5 latek przekopal czesc swoja lopatka - to akurat tez dzieki odwiedzinom tesciow ;) i zamieszaniu z ktorego skorzystal.
    Tak czy inaczej ma padac wiec moze cos z tego bedzie.
  • Czyli co , słonecznik, aksamitki i inne siać?
    A ja trochę w temacie działkowym- nasze kaczki się rozmnożyły !!!!!
    Na nasz staw od kilku sezonów przylatuje para dzikich kaczek, ale jakoś potomstwa nie było nigdy. Przed chwilą patrzę-płynie ona, a za nią kilka maluchów,słodki widok :)
    Może się trzeba o jakieś dofinansowanie na ochronę przyrody ubiegać ;)
  • A jak mam takie małe aksamitki w doniczce już, to mogę je wsadzić na rabatkę, czy strach?
  • Mi sałata nigdy nie rośnie :( rukola za to zawsze. Dziwne.
  • Co roku pojawia mi się mszyca m.in. na krzakach porzeczek. Deformuje mi czubki wzrostu i ciężko się jej pozbyć. Pryskałam jak dotąd wodą z płynem do naczyń ale to mało skuteczne jest.

    Właśnie już mi je zaatakowała ponownie. A szykuje mi się ładny zbiór w tym roku, bo wiele owocowych kiści już jest zawiązanych. Dodatkowo zauważyłam dziś że zaatakowana jest też jabłonka.

    Czym popryskać, żeby było z jednej strony skutecznie a z drugiej bezpiecznie?
  • @Agnieszka5 - z naturalnych metod to słyszałam (sama nie stosowałam, więc skuteczności nie znam) o tym, że można gnojówką z pokrzyw pryskać (tylko rozcieńczoną - 1:10).
  • @Bea obszarniczka!

    też dziś mam zamiar się na zewnątrz pokrzątać, rabatkę przed piwniczką założyć. :)
  • Tez zaraz z Mikim wskakujemy w kalosze i do ogródka, pielic maliny, chwasty większe od nich, aż wstyd, bo ogródka z 300 szalonych metrów . @Bea podziwiam:)
    Czy u was też wciaz pada?

  • @Bea - a ten oprysk z czosnku to jak przygotować?
  • Bea Czosnek masz eko czy pryskasz czyms? Podsypujesz chemia?
  • Kurde,ja chyba muszę posiać kolejną partię ogórków do pudełek, bo tak je zahartowałam,że połowa leży i kwiczy,połamane i cienki się zrobiły 8-}
  • Wzeszła mi rzodkiewka i sałata. Ciekawe, co z resztą. W sobotę sianie dyniowatych i fasolki czeka.
  • Agnieszkamama teraz to juz do gruntu siej. Szybciej będą i ładniejsze.
  • Wiecie co odkrylam? Ze slimaki najbardziej przyciagaja rozdeptane, zdechle, wyflaczale slimaki. Rozdeptalam jednego, takiego w skorupce i chyba z 5 sie zbieglo i go zzeralo.
    Rozsypalam trucizne (ale w tylko w kilku niedostepnych miejscach, bo mam niewychowane dzieci) i chodze dwa razy dziennie po ogrodzie i zbieram te slimary z kwiatkow...
    Mam nadzieje, ze w koncu slonce konkretnie zaswieci, slimary sie schowaja, a rosliny odbija.
  • A my spedzilismy dzien na koszeniu...... Jeny, ile tego narosło!!! Sałata tyci tyci, a zielsko meeeegaaaa #:-S
    Kwiecie kwitnie, drzewka pachną, fasolki się wybijają. Wszystkie budki zasiedlone przez ptaszki, w dziupli dziecioły karmią rozwrzeszczaną dziatwę.
    Co za sielanka.....by była, gdyby nie ryk kosiarki ;)
  • Ja chciałam sobie dziś w ramach relaksu niedzielnego posiać fasolę, ale pada i jest okropnie :(
    Czy jednak jakby przestało,to deszczowa pogoda dobra na sianie?
  • Dziś w niedzielę byś siała? Deszcz jest dobry, bo ziemia jest wilgotna (tak mi się wydaje).
  • A czemu nie, ja nie traktuję jak pracy, tylko odpoczy nek. Łazienki bym nie sprzątnęła, czy nie odkurzyła,bo nie lubię i dla mnie to robota. A 15 minut na grządce, w ciszy i samotności to jak z gazetą na leżaku. Uwielbiam.
  • Ja malowania ścian nie traktuje jako pracy, to co? Mogę się relaksować? :P
    agnieszkamama to jednak praca... niekonieczna w niedzielę...
    mam sadzonki z którymi czekam do jutra, nie zdechną przecież.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.