Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

19394969899193

Komentarz

  • łe, dziś na targu różne rzeczy mieli, kwiatki głownie a sałaty. po którą się wybralim nic :(
  • Bo na sadzonki salaty to juz sezon minal.
  • Ja dzis tylko przepielilam, bo juz mi zaczynaly wdawac sie chwasty. A mąz zbudowala pergole na pnącza przed domem, teraz trzeba reanimowac druga, zeby zrobily taki zamkniety placyk od poludnia. przy okazji troche zmasakrowal mi dalie, ktore zaczely wschodzic, mam nadzieje, ze jeszcze odrosna nowe pedy. Dynie juz spore, ale niektore dopiero wschodza z drugiej strony i nie wiem, co robic - czekac na tamte, zeby wsadzac to co juz uroslo. Mam problem z żytem - bylo posiane zeby wzmocnic pole za domem i nagle tak uroslo, ze dostalo klosow. Musimy zamowic jak najszybciej kolege z traktrem, zeby to przeoral (on ma taki wielki 5 lub 7 skibowy, ze hektar robi w godzine). mam pokusę, zeby zostawic jak jest, zeby potem zebrac zboże, ale zupelnie nie mamy sprzetu, zeby to przerobic na ziarno.
  • edytowano maja 2015
    @Bea, mogę wysiac, wysiałam, wylazło i padło :( ze mnie ogrodniczka jak z koziej d. trąba, z 30 wsadzonych pestek dyni mam dwie sadzonki!
    mąż przypomina, że w ubiegłym roku tez w Milanówku sałaty nie było, że w Brwinowie kupiliśmy, pojedzie we wtorek :)
  • Ula kombajnem wykosi sie teraz ciezko znalezc inny sposob koszenia kosa kosiarka to juz u nas nikt nie kosi chyba ze na wieniec dozynkowy
  • Jadwiga,dynia nie powinna długo kiełkować.Sprawdź,czy nasiona nie pogniły.Mi jakieś 10% wszystkich dyń w kubeczkach pogniła w fazie nasionka. Ta sama ziemia,te sam nasionka. Po prostu.
  • @nowa - no wlasnie u nas w tej chwili wszyscy maja tylko sady, nie ma sprzetu do zbierania zboza, mamy tego zboża tak 0,7 ha, nie sadze, zeby np. sprowadzenie kombajnu bylo w ogole oplacalne dla takiej ilości.
    co do kielkowania dyn - na etapie kielkowania musza miec cieplo, z moich doswiadczen wynika, ze temp. ponizej 15 st. jest za niska. Najlepiej kolo 20-stu przez jakis tydzien, zeby nie zgnily , tylko ruszyly. Jak juz skielkuja, to moga miec chlodniej. jesli u nas w domu na wiosne, jak przestaniemy grzac jest ok. 18-19 st, t troche za malo, zeby dobrze rosly. No i musza miec wilgotno, ale nie za mokro. (teraz sie mądrze, bo mi prawie wszystko wykielkowalo, nawet stare nasiona z poprzednich lat w wiekszosci, a za rok moze byc inaczej ;) - ale w tym roku w mojej szklarni bylo juz cieplo, wiec skielkowaly. Sialam troche pozniej, niz zwykle, niecaly tydzien - poczekalam, zeby wg prognoz bylo cieplej.
  • no to pech

  • U mnie rozsada dyni nieźle wzeszła (hokaido) ale ogórki strasznie marnie - raptem ze 4szt z 2 opakowań :(

    Wsadziłam w zeszłym tyg 6 szt pomidorów, 4 szt ogórków i się martwiłam, że mi zimna Zośka sprzątnie - ale chyba nie.
    Groszek 6tyg mi wschodzi :)
    Maliny się przyjęły, poziomek 16 szt dosadziłam
    2 dynie na kompostownik już wsadziłam a teraz czekam na to aż mi wzrosną moje rozsady - na razie są małe (tak ok 5cm) i ślimaki je na raz zjedzą.

    Posypałam tym antyślimakolem i pozdychały paskudztwa
    Mam nadzieję, że nie będzie zbyt długo nowych.
  • czy to prawda, ze fusy od kawy (takie z ekspresu ciśnieniowego) mogą się jakoś przydać w ogrodzie?
  • woooooooooooooow,zaczynam fusy odkładać :)
  • edytowano maja 2015
    @Bea, tak myślę o tych burakach. Zostało mi trochę działki. Tylko nie mam kasy.
  • A u nas w ciągu dwóch dni stopniał śnieg,spod zasp wyłoniły się krokusy( Jak one przetrwały pod tym śniegiem???),w oczach robi się zielono,zakwitł pierwszy tulipan,nareszcie!!!
    I nie wymroziło mi jednak nasion,wschodzą moje warzywka i zielska >:D<
    I żywopłot przycieliśmy,wiosna!
    :)>-
  • Pomidory nam wymrozilo. I bazylie. I dynie. Wszystko maz z nasionek w domu hodowal, pomidory wsadzil do gruntu 15go i w nocybylo za zimno. A niby juz po Zośce. Strasznie szkoda, tyle pracy w to włożył.... Sasiadka tez 15go wkopala pomidory z rozsady, ale jak uslyszala w radio czy innej telewizorni, ze ma byc w nocy zimno, to zaraz wykopala i ocalaly.
  • Wczoraj byłam w ogromnej szkółce leśnej sama z dziećmi :) tak dawały popalić, że motocyklista przed nami w kolejce zapłacił i zapomniał zakupów ;) Kupiłam dużo fajnych kwiatów itp. ale hit - kupiłam stevię (alternatywa dla cukru), ma bardzo słodkie liście i curry - Helichrysum Tall Curry – kocanka curry, cała kuchnia pachnie curry :)
  • @Bea, w następny poniedziałek mogę ci wysłać za przesyłkę.Idę na priv
  • Od odmiany.

  • I chyba ilości wody.
  • Dosadziłam dziś pomidory ale jakieś takie rachityczne kupiłam i się martwię, czy się przyjmą. Moje ogórki też jeszcze małe i dynia też niewielka - nie wiem czy już wsadzać czy zaczekać aż się lepiej ukorzenią (kilka dni temu przerzuciłam do samodzielnych doniczek z rozsadnika)

    Moje ogórki są takie:
    image

    a dynie podobnej wielkości (średnio 3 liście)
  • Ja bym wysadziła.


    U mnie tegoroczny fenomen: jabłonie zakwitły mając już liście. Co na to sadownicy? :-B

  • Haku,jak dla mnie, Twoje ogórki wyglądają przyzwoicie. Moich się chyba jednak w tym roku nie doczekam. Przyjdzie kupić gotowe na rynku...
  • To zdjęcie z netu :(
    Ja mam takie dwa i dwa ledwo-ledwo...
  • edytowano maja 2015
    agnieszkamama spokojnie możesz dosiac ogórki. Do gruntu juz.
  • Ja w tym roku wcale nie robilam rozsady ogorkow, mam zamiar w ciagu tygodnia je wysiac do gruntu.
  • Mam pytanie z serii goopie: jak szybko rosna cukinie? Bo moje maja juz kilka, kilkananascie cm, zakwitly, a my wyjezdzamy na dobre 2 tygodnie. Boje sie, ze jak wroce, to zastane jakies giganty i sie zastanawiam, czy moze nie lepiej poobrywac teraz takie, jakie sa?
  • moje maja juz kilka, kilkananascie cm, zakwitly, a my wyjezdzamy
    -----

    @Maciejka wytłumacz prosze, bo niejasne. Krzaki maja kilkanaście cm i zakwitly, czy krzaki są duże a male cukinie-owoce maja kilkanaście cm.
  • Cukinie (owoce) maja juz po kilkanascie cm (te najwieksze, ale duma mnie rozpiera ;) ).
  • edytowano maja 2015
    @Maciejka Zerwij. Możesz przed samym wyjazdem oberwać wszystkie kwiaty i usmażyć w cieście. W ten sposób opoznisz planowanie. :-)
  • @Jadwiga,po ile ogórki?Bo też chcę kupić kilka sztuk.
  • edytowano maja 2015
    ha,właśnie wracam z grządki,którą spisałam na straty. A tam pęczek rzodkiewki na mnie czekał i jak zaczęłam się przedzierać przez gąszcz chwastów,to całkiem sporo kopru ;)
    no i część cukinii i dyni wyniosłam na grządki,bo już naprawdę wielkie były, aż za i boję się,że się zmarnują,połamią.... :(
    edit: no i ziemniakin ładnie wschodzą
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.