Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1178179181183184370

Komentarz

  • Czyli prysznicem raczej nie?
  • ja co prysznic zalewam moim uszy, nie pod kątem prostym, ale zdecydowanie do środka też się staram co nie co nalać. W razie piachu, niczego bardziej szczególnego nie chciałoby mi się raczej robić - chyba, że delikwent by sam narzekał.
  • Nie miewamy usznych problemow moze troche mu wieczorem poplucze...
  • Na basen go wez i niech ponurkuje :)
  • edytowano maja 2017
    Czy z dwumiesięcznym dzieckiem trzeba się do lekarza zgłaszać, czy jeśli nie chodzę bo nie choruje to może być jakiś problem? Nie szczepię na razie.
    Z przychodni dzwonili ale nie wiem po co.
  • pewno o zbadanie chodzi,znamy to :)
    a przy okazji o szczepieniach nakładą do głowy
  • U nawet nie nakładają tylko od razu karteczka do podpisania;-(
  • edytowano maja 2017
    @mamaw - a to Twoje dziecko, czy przychodni? Jak Twoje, to Ty decydujesz kiedy i czy w ogóle potrzebujesz je pokazać lekarzowi, czy innemu specjaliście.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    co oznacza podwyższony procent limfocytów u dziecka norma do 50 , córka ma 54,7%
    jednocześnie limfocyty ilościowo (jednostka K/mikrolitr jest w normie _ 2,69 - norma 1,5 do 6

    poza tym nieznacznie obniżone neutrofile35,6% (norma od 37%)
    i hematokryt 36,9 (norma od 37)
    podwyższone  monocyty 6,6% (norma do 6%)
    ktoś coś?
  • Katarzyna powiedział(a):
    @mamaw - a to Twoje dziecko, czy przychodni? Jak Twoje, to Ty decydujesz kiedy i czy w ogóle potrzebujesz je pokazać lekarzowi, czy innemu specjaliście.
    Tylko nie wiem, czy komuś nie przyjdzie do głowy, że nie dbam o dziecko, bo nie przychodzę grzecznie na szczepienia co 6 tyg. i lekarz dziecka nie widzi.
  • @Aneczka08,  ja bym to potraktowała chyba jako wartości graniczne i jeśli dziecko zdrowe, to bym się nie przejmowała. Mój najstarszy ma od lat rozstrzał między limfocytami a monocytami. Nasza stara doświadczona pediatra powiedziała, żeby się tym nie przejmować i tak też uczyniłam...

  • zasadniczo zdrowe, choć zrobiłam badania bo przez jakiś czas narzekała, że ją kręgosłup lędźwiowy boli (od ok 10 dni przestała narzekać) oraz że głowa (też przestała)

    średni jak rok temu mówił, że go głowa boli przez miesiąc to sie skońćzyło na eeg i rezonansie, który nic szczególnego nei pokazał (bóle w międzyczasie ustaly - choć i tak mam wątpliwości czy były jakieś szczególnie)


  • Najwyżej powtórz jej po wakacjach morfologię przy okazji jakiś badań kontrolnych, jeśli Cie to niepokoi, ale nie wydaje się, żeby był to jakiś problem...
    Podziękowali 1Aneczka08
  • kiedyś mi lekarka powiedziała, że jeszcze nie widziała dziecka z prawidłowym rozmazem
    Podziękowali 1wielorybek
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Aneczka08 powiedział(a):
    co oznacza podwyższony procent limfocytów u dziecka norma do 50 , córka ma 54,7%
    jednocześnie limfocyty ilościowo (jednostka K/mikrolitr jest w normie _ 2,69 - norma 1,5 do 6

    poza tym nieznacznie obniżone neutrofile35,6% (norma od 37%)
    i hematokryt 36,9 (norma od 37)
    podwyższone  monocyty 6,6% (norma do 6%)
    ktoś coś?
    Ma dobry rozmaz. Nie czepiałabym się tych wyników.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Aneczka08 powiedział(a):
    kiedyś mi lekarka powiedziała, że jeszcze nie widziała dziecka z prawidłowym rozmazem
    Moja mówi to samo 
  • Córce ropieje oczko. Podobno ktoś ją wczoraj na placu zabaw sypnął piaskiem. Przemywam solą fizjologiczną i jałowym kompresem w kierunku nosa.
    Kiedy ewentualnie udać się do lekarza? Po ilu dniach?
    Pediatra coś wymyśli czy od razu do okulisty?
  • edytowano czerwca 2017
    Pediatra może dać maść/krople z antybolem.
    Próbowałaś przemywać Twoim mlekiem?
    Podziękowali 1Hope
  • Spróbuj też przemyć pod powieką, jak dasz radę to ją wywiń.
    Podziękowali 1Hope
  • Dzięki, rano już jest lepiej. Spodziewałam się armagedonu z oczami A ona w nocy miała gorączkę I to chyba dość wysoką bo aż jęczała, teraz już lata jakby nigdy nic. Możliwe, że od oczu? Katar jej się jeszcze wlecze. Kurczę, jak to wszystko działa :(
  • A moze oko ropieje od kataru a nie od piasku?
    Podziękowali 1Hope
  • Dlaczego po adenotomii nie mozna podawac ibuprofenu? Takie sa zalecenia, ale ja lubie wiedziec wiecej.
  • ona chyba nie umie smarkać nosa :(  uczyłam ją, ale ciągle pociąga, kurcze pewnie jej to tam wszystko zalega :( 
  • mamuma powiedział(a):
    Dlaczego po adenotomii nie mozna podawac ibuprofenu? Takie sa zalecenia, ale ja lubie wiedziec wiecej.
    serio?? u nas nic o tym nie mówili, gdyby gorączkował lub bolało to bym mu dała ale na szczęście nie było potrzeby
  • Aneczka08 powiedział(a):
    mamuma powiedział(a):
    Dlaczego po adenotomii nie mozna podawac ibuprofenu? Takie sa zalecenia, ale ja lubie wiedziec wiecej.
    serio?? u nas nic o tym nie mówili, gdyby gorączkował lub bolało to bym mu dała ale na szczęście nie było potrzeby
    U nas podkreslali, ze absolutnie ibuprofen, tylko paracetamol.

    @ola_g tak mi sie wydaje.
  • Proszę bardzo, potraktujcie mnie serio. Już kiedyś prosiłam o radę (nie dostałam żadnej, bo to brzmi pewnie śmiesznie), ale problem wrócił. Problem z sennością na siedząco. W ogóle czuję się notorycznie niewyspana, a nie jestem. Robiłam wyniki i z nich odczytałam lekki niedobór żelaza. Zaczęłam brać i jest chyba nieco lepiej, choć nie wiem, czy to nie efekt placebo. 
    Co powinnam jeszcze zbadać, poproszę o sugestie. 
  • cukier
    Podziękowali 2mamababcia madzikg
  • a leków jakichś nie bierzesz np na depresję czy coś?

    Podziękowali 1mamababcia
  • Cukier ok, tarczyca takoż. leki tylko na żołądek i od ciśnienia. Po prostu okaz zdrowia.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.