Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1192193195197198370

Komentarz

  • Pierwszy, którego nie zdjął natentychmiast, już dwie godziny na miejscu.
    Myślisz, że warto o te żelowe jeszcze dziś zawalczyć? zaraz mąż po córki do kolejki jedzie, może jeszcze jaka apteka nie śpi?
  • U nas nie spi, przy Armii Krajowej. Całą dobę rządzą ;).
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Dopadło mnie okropne zapalenie krtani. Nos zakatarzony, gorączka, ledwo mówię (kiedy muszę). Od lekarza dostałam coś wykrztuśnego i naproxen, mam w domu islę, strepsils, sól emską, szałwię, krople do nosa, robię sobie inhalację nad garnkiem, piję hektolitry herbaty z miodem. Ból gardła jest taki, że w gorszych chwilach mam łzy w oczach przy przełykaniu śliny, budzę się z bólu.
    Czy jest jakiś sposób na ból gardła? Olej z wiesiołka nie pomaga, płukanki nie pomagają, tantum verde również. 
    I pytanie nr 2 - w piątek muszę być już w pracy, w czwartek muszę być zdolna do pracy w domu (że nie wspomnę o tym, że rodzina i dom cierpią na tej mojej chorobie równie mocno, jak ja a z prania nie odkopię się do BN ;) ) - czy jest coś, co przyspiesza leczenie takiego zapalenia? Leżenie, wygrzewanie? Kompresy, szale? Czy odwrotnie: spanie w chłodnym (ból gardła się wtedy nasila, obawiam się, że nie wytrzymam, ale jeśli ma pomóc...) Ostatnie zapalenie krtani nie było tak silne, inne przechodziłam aż miałam zapalenie tchawicy, no generalnie zawsze "jakoś to było" a teraz terminy gonią, no nie mogę (nie mogę!) być chora...
    A może jest jakiś lek, który jeszcze można włączyć? Probiotyk? Ma to sens? 

    (niech mnie ktoś pocieszy, że to w ogóle można wyleczyć w 2, 3 dni... )
  • moze octeniseptem psikac gardlo?podgryzac czosnek i gozdziki. witamina c duze dawki do picia czesto.
    Podziękowali 1stephanos
  • A jakiś Orofar Max, Gardimax -najlepiej do psikania ? :|
    Podziękowali 1stephanos
  • do psikania polecam Tymsal (paskudnie piecze, ma beznadziejny rozpylacz, ale pomaga)
    Podziękowali 1stephanos
  • edytowano września 2017
    szklana wody plus łyżka/ dwie wody utlenionej i płukać

    zawsze pomogło


    Podziękowali 1stephanos
  • A Gargarin? U mnie w domu był od dawna, tani a pomaga.
    Podziękowali 1stephanos
  • A bańki?To mojemu synowi, który ma predyspozycje do zap. Krtani przypiesza zdrowienie. I częste nawet co 2 godz. Inhalacje z oklepywaniem po.
    Podziękowali 1stephanos
  • a co na kaszel w ostatnich dniach ciąży?

    od czwartku katar, gardło, zatkany nos, dziś już przez dzień lepiej, mogę oddychać, ale złapał mnie mokry kaszel, właściwie bierze się stąd że coś drapie w gardle i muszę odkaszlnąć i kaszleć, co chwilę, czym to nasmarować?
  • @ola_g ;Ja wychowałam się na zasadzie, że nastepny dzień w łóżku, a @stephanos ;o czwartku pisała że musi pracować ale w domu. 
    Podziękowali 1stephanos
  • Corke bardzo dzis bolala glowa, az zwymiotowala, potem prawie caly dzien przespala, teraz mowi, ze bola ja skronie i oczy. Po jedzeniu i piciu nie wymiotowala, wiec to raczej nie zoladkowe. Po Nurofenie z glowa troche lepiej. Corka ma 7 lat.
    Martwic sie, czy to raczej normalne?
  • No wlasnie zastanawiam sie, czy isc do lekarza, czy ja obserwowac. Zglaszala mi wczesniej bol glowy, ale taki silny pierwszy raz. 
  • Do okulisty czekam na zapis.
  • Boli mnie każdy kawałek ciała ale w tej chwili najbardziej głową. Czy mogę przy karmieniu ibuprom zatoki? Mam obrzekniete nosogsrdziel a zwykłego ibuprom się skonczyl
  • edytowano września 2017
    @MAFJa ;
    W życiu!!! Żadnego Ibupromu Zatoki-  przecież on zawiera pseudoefedrynę!!! :s
     Jak masz to miejscowo krople sterydowe...
  • Czy 7 latka mogla miec migrene? Ciagle mysle o jej bolu glowy, do pediatry w pt pojdziemy, ale kombinuje co to moglo byc.
  • @mamuma - u nas u syna też bóle głowy, czasem z wymiotami.Kilka razy w miesiącu.
    Robiliśmy badania - krew, mocz, lamblia, glista,borelioza, okulista... - wszystko ok.
    Na początku października jedziemy na angiotomografię.
    Podejrzewam, że to może być na tle nerwowym. On jest bardzo wrażliwy. Często stres idzie u niego w parze z bólem głowy.
    Podziękowali 1mamuma
  • Tez biore pod uwage stres, ona miala podejrzenie mutyzmu wybiorczego, teraz pierwsza klasa, nowa pani (dzieci zna). Ale tez musze przebadac, bo w wakacje spadla z lawki na czolo. Wtedy nic sie nie dzialo, wiec nie bylismy u lekarza, ale roznie moze byc.
  • Czy przy trzydniowce zawsze jest bardzo wysoka temp.? U Werki 3 dni około 38 chwilami wyżej do 38.5 a dziś temp. Ok i  wysypka.
  • U nas przy trzydniówce było ok.40 u dwójki dzieci.
  • Nie musi być bardzo wysoka.
    Podziękowali 2Skatarzyna kika0
  • U nas była wręcz mikra - 37, 5 w porywach do 38.0 C. Wysypka była charakterystyczna. 
    Taki rzut trzydniówki był u nas w mieście z pół roku temu - z niewysoką temp. właśnie.
    k.
    Podziękowali 1kika0
  • J miał gorączkę weź, co to za gorączka, o co ci chodzi, za to upierdliwość maksymalną i koszmar niespania wcale-ani-ani-nic, po wysypce wszystko minęło!
    Podziękowali 1kika0
  • Czy przy trzydniowce wasze dzieci też miały większe jakby rozlane czerwone plamy na twarzy? Na brzuszku ma pojedyńcze kropki, a na buzi takie placki, niektóre mają strukturę jak liszaj -nie mocno, ale go przypominają.
  • edytowano września 2017
    @mama_asia a czy dziecię pije odpowiednio?
    I co pije?
    Podziękowali 1mama_asia
  • @mama_asia mam koszmarne migreny jak sie odwodnie. Sprobujcie nie sama woda ale jakies ziolka albo kompocik. 
    Podziękowali 3Nika76 Bridget mama_asia
  • Co to może być?
    Nasza 7latka nigdy żadnej alergii skórnej nie miała.
    2 dni temu na lewym policzku i właściwie lewa strona twarzy takie krostki ktore dziś zamieniły sie w szorstkie plamy.
    Nie umiem zdjęcia wstawiać.


  • Mój syn kiedyś coś w tym stylu miał na brwi. Zeszło po kremie Clotrimazol

    Najprawdopodobniej od swego zwierzaka sobie "grzyba" dostal
    Podziękowali 1Bridget
  • @Nika76 dziękuję.
    Nic nie pomaga clotrimazol.
    Udało mi się zarejestrować do lekarza .
    Plamy nie znikają i pojawiła się obwódka wokól plam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.