Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1248249251253254370

Komentarz

  • Mi Floradix nic nie pomagał niestety.
  • Może jeszcze jakieś niedobory są i żelazo się nie przyswaja? @Katarzyna na pewno wie co może zakłócać wchłanianie.. 


    A ja mam pyt. Zauważyłam od kilku dni ze 5 latek ma wypukły pępek, czy z czymś takim trzeba pójść do pediatry?
  • U nas trojaczki maja okropnie WYPUKŁE. M Się martwi ale jutro mamy szczepienie to spytam
  • wypukłe wypukłym nie równe - warto dać do zmacania, czy jest przepuklina/"miejsce" na przepuklinę.
  • Mi się wydaje że nic poza pepkiem nie wyłazi.. I wyluzowana jestem.. Tak samo w temacie rzekomego rozszczepu podniebienia u nich które wykryły panie z wwrow.. Czekamy na konsultacje z logopeda ale jakoś spokojna jestem :-) 
    Podziękowali 1tymka
  • Ania po oddaniu stolca miała na papierze wydaje mi sie krople krwi. Świeża,żywo czerwona. Kupa byla normalna. Jak patrzyłam co tam to nic nie widzę specjalnego. Oddanie stolca było było bezbolesne. Maetwic sie?
  • Tez bym nie panikowała. Jedynie obserwowała.
    Podziękowali 1andora
  • 5 latek 38 stopni, wywalony wezel na szyi, troche go pieklo przy sikaniu. Jutro chce oddac mocz rano, ale czy warto isc bez wyniku do lekarza, czy poczekac i dopiero z wynikiem? Nic innego sie nie dzieje. Posiew tez od razu robic, czy nie ma sensu na razie?
  • @mamuma z wynikiem bym poszła a mocz tylko ogólny,bo nie wiadomo czy coś wyjdzie niepokojącego,szkoda placić i robić bez powodu.
    Podziękowali 1mamuma
  • Lepiej mu ewentualnie crp zbadać zamiast tego posiewu.
    Podziękowali 1mamuma
  • To zrobie ogolny, a potem niech lekarz kombinuje. Na crp moze dac skierowanie, czy pediatra nie moze?
  • No ale jak węzeł na szyi to raczej nie zum. A pieczenie to moze od tego ze molo pil? 
  • W przedszkolu byl, wiec pewnie nie za duzo picia bylo. Wezel jest wielkosci sliwki mirabelki i go boli. Ale nie ma kaszlu, kataru itp.
  • Jeszcze nie ma. Daj szanse i katarowi i kaszlowi. Chociaż do jutra rana
    Podziękowali 1mamuma
  • mamuma powiedział(a):
    To zrobie ogolny, a potem niech lekarz kombinuje. Na crp moze dac skierowanie, czy pediatra nie moze?
    Powinien dać.
    Podziękowali 1mamuma
  • Zdiagnozowałam sobie zapalenie rozcięgna podeszwowego. Czy ktoś to miał. Nie mam teraz opcji pójść do lekarza, ani się położyć z noga do góry.

    Chłodzę lodem, i rozciągam łydke bo tak wyczytałam, że to pomaga.

    Co jeszcze mogę robić? Mam to gdzieś od 3-4 tygodni a czytałam, że pół roku to norma..
  • A taka dolegliwość. Rano po wstaniu palce sztywne. Lekki ból w stawach zwłaszcza w kciukach. Przez dzien się utrzymuje. Przy zginaniu palcow również lekko boli tak cmiaco. Ogólnie to od nadgarstków po palce gorsza sprawność rąk. Co diagnozowac i jak?jakie badania?
  • Jersinia czasem takie objawy daje.Ale pewnie duzo innych rzeczy tez..
    Podziękowali 1Hanq
  • @Hanq, zespół ciesni nadgarstka.
    Podziękowali 1Hanq
  • A jak diagnozowac? Jakie badania i u kogo?
  • Słuchajcie , mój młody prawie 1,5 roku ma skier na podcięcie Górnego i dolnego wedzidelka. Czekamy aż zadzwonią do nas jak się zwolni miejsce. 

    Wczoraj zleciał z krzesła i o stół się uderzył .... i Górnego wedzidelka już nie ma..  :/ przeciął sobie ale to mu gdzieś tam dynda. Czy ja powinnam nie zwlekać i pójść gdzieś żeby ktoś obejrzał to/ trzeba przyciąć rock zostało? Nie wiem czy mogę sobie czekać i jak zadzwonią z terminem to wtedy o tym powiem.
  • Ja tylko spytam skąd się bierze takie skierowanie i gdzie podcinają? 

    A prywatnie ile to kosztuje?
  • @Aneczka08 u nas zauważył to neurologopeda, w CZD jak szukaliśmy powodów jego dławienia i niejedzenia. Dał nam skier do chirurga tam na konsultacje, czy rzeczywiście trzeba podcinać. 
    Chirurg stwierdził ze obydwa obowiązkowo. Już nawet nie o jedzenie chodziło ale o wadę wymowy która by miał.
  • I chirurg nie dał nam terminu tylko nr tel pod którym zapisałam się jako oczekująca- maja dzwonić i nas z dnia na dzień przyjąć jak zwolni się jakaś wizyta komuś. 
    Raz zadzwonili- pare dni po wizycie u niego ale wyjeżdżaliśmy i nie mogłam.. a teraz coś nie dzwonią.
  • Moj maluch (1,3) ma od kilku dni temperature ciala do 36 stopni. Jest oslabiony, wiecej spi i mniej jje. Czy moze to miec jakis zwiazek z PFO?
    Podziękowali 1madzikg
  • @mamuma , a czy blady jest? Jeśli to osłabienie, to kontaktowała bym się ze lekarzem, bo nie znasz przyczyny. Jak morfologia?CRP...
    Podziękowali 1mamuma
  • Badan nie mial robionych. Jutro postaram sie do lekarza dostac. Blady jest i ciagle sprawia wrazenie spoconego, a w domu jest dosc chlodno.
  • Na ile karmienie piersią chroni noworodka/niemowlę przed zarażeniem ospa? Wlasnie sie okazalo, ze jest w przedszkolu starszaka i nie wiem, czy go puszczać w nastepnych tygodniach, bo musiałabym go odbierać z noworodkiem i siostra która jeszcze nie przechodziła ospy. Obawiam się ze jeśli 3latka złapie, to najmlodszy sie nie ostoi?
  • @mamuma ja to pewnie mam skrzywienie ale takie objawy to też od serca mogą być. Może echo wartoby było zrobić.
    Podziękowali 1mamuma
  • mysikrolica powiedział(a):
    Na ile karmienie piersią chroni noworodka/niemowlę przed zarażeniem ospa? Wlasnie sie okazalo, ze jest w przedszkolu starszaka i nie wiem, czy go puszczać w nastepnych tygodniach, bo musiałabym go odbierać z noworodkiem i siostra która jeszcze nie przechodziła ospy. Obawiam się ze jeśli 3latka złapie, to najmlodszy sie nie ostoi?
    Może sie ostoi a może nie;) ale jak starszak przechodzil ospe to ja bym posylala, musialaby byc wyjątkowo zjadliwa żeby w korytarzu czy w szatni na was przeskoczyla. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.