Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1252253255257258370

Komentarz

  • Najgorszy ból jaki kiedykolwiek mialam był przy zapaleniu nagłośni. Masakra, przełykanie że łzami w oczach jeść się nie dało. Diagnozę postawił laryngolog.
  • Po morfologii,crp albo jeszcze lepiej ale drożej-oznaczeniu prokalcytonininy można szybko i pewnie poznać czy infekca bakteryjna czy wirus.
  • U synka dziś objawił się rumień zakazny. Podobno stad ten mocny ból gardła. I po weekendowych planach już, w tym zlot forumek w Szczecinie, wyprawa do zoo i rodzina, która miała u nas nocować w ramach zlotu zdr+ tez nie przyjedzie :(
  • syn miał wczoraj kleszcza. w tym miejscu ma czerwony bąbelek jak po ugryzieniu komara. jeszcze przed chwilą byłam przekonana że to nie  rumień ale po chwili buszowania w internecie już nie wiem co myśleć. poradzicie drogie Panie?
  • To raczej zwykła reakcja na kleszcza, taki zaczerwieniony bąbel u mnie utrzymywał się kilka dni
    Podziękowali 3awia Rejczel tymka
  • Najwazniejsze, zeby nic nie zostalo w skorze i zeby porzadnie zdezynfekowac. Ten bąbelek z biegiem najblizszych dni powinien sie zmniejszyc, zjasniec i zniknac zupelnie.
    3 tygodnie temu synek moj tez zlapal kleszcza, wyciagnelam, tez mial taki malenki babelek w miejscu ugryzienia ale to zniknelo i obecnie nie ma sladu.
    Podziękowali 1awia
  • awia powiedział(a):
    syn miał wczoraj kleszcza. w tym miejscu ma czerwony bąbelek jak po ugryzieniu komara. jeszcze przed chwilą byłam przekonana że to nie  rumień ale po chwili buszowania w internecie już nie wiem co myśleć. poradzicie drogie Panie?
    Tylko obserwować.
    Podziękowali 2awia tymka
  • Czy w ciazy mozna pic herbatke z lisci morwy bialej?
  • edytowano czerwiec 2018
    Dotychczas nie przeprowadzono badan odnosnie wplywu morwy bialej na organizmy  kobiet ciezarnych wiec stad sie wzielo stwierdzenie, ze lepiej sie z piciem morwy wstrzymac, skoro nieprzebadane, bo a noz widelec....Herbatka z lisci morwy jest b.zdrowa i z pewnoscia nie zaszkodzi, z umiarem, nikt nie pije tego hektolitrami.
  • edytowano czerwiec 2018
    http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/6/2/11918084_received_400963226980789.jpeg Ktoś pomoże ,córka wróciła z wycieczki twierdzi że ugryzł ją komar ,tak to wygląda iść z tym gdzieś  czy zejdzie 
  • Nie wyglada jak komar..
  • Kurczę wiem że wygląda dziwnie, ona to dużo rozdrapała,do lekarza mogę iść dopiero wieczorem jak małżonek  z pracy wróci.  Byli w lesie ,ale to chyba raczej  nie żmija bo jeden ślad ,może kleszcz i to wyrwała...
  • Ponoć cebulę można przyłożyć. Rozkrojoną. Możesz też dać wapno, fenistil i ewentualnie ibuprofen, jeśli boli. Lekarzem nie jestem, ale tak bym zrobiła. A wieczorem do lekarza. 
    Podziękowali 1Kika39
  • Koniecznie do lekarza, znajoma miała takie ukąszenie  od jakiegoś robala po kilku dniach przeszło ale po dłuższym czasie wyszła borelioza. Pamietajmy, że nie tylko kleszcze za nią odpowiadaj ale wiele innych owadów.
    Podziękowali 1Kika39
  • No ale co lekarz powie? Każe obserwować i tyle. To moze byc każde stworzonko bo ugryzienie każdego owada moze tak wyglądać. Moi zdaniem jeżeli juz nie rośnie to lada moment zacznie schodzić. 
    Podziękowali 1Kika39
  • Bardziej na pająka wygląda, syn miał podobne. Lekarz dał hydrocortison w maści. Jest bez recepty.
    Podziękowali 1Kika39
  • Lekarz jak to zobaczy i oceni rumień po ukąszeniu może przepisać antybiotyk. 
    Podziękowali 1Kika39
  • Mojej córce na podobną rzecz od razu zapisano antybiol.
    Podziękowali 1Kika39
  • Meszka to pewnie była, mój mąż miał po meszkach takich kilkanaście na nogach. Po kleszczu rumień inaczej wygląda
    Podziękowali 2Rejczel AgaMaria
  • Rumien po kleszczu jest inny
  • No żmija to na pewno nie jest  :) mi po meszce noga spichla tak że nie mogła chodzić - uhryzla mnie w kostkę. Po komarach wyglądam podobnie. Po pająki też.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Jesteśmy  po wizycie na dyżurze, meszka lub komar rozdrapane i zakażone dostała fenistil hydrocortison,wapno i antybiotyk. Dziękuje  <3
  • Czym można potraktować liszaja u niespełna 4 mies. niemowlaka? Na początku była tylko taka sucha plamka koło pępka. Chropowata.czasami się czerwieni mocniej przy obwodzie. Potem kolejne wyskoczyły prawie symetrycznie na klatce, łokciach, za kolanami, na łopatkach. Cały czas też chropowate czoło i policzek. Zgięcia pod kolanami już drugi raz się czerwienią i są mocno suche jakby miały pęknąć. Smarowałam bepanthenem, czymś z nystatyna, kremem emolium, oliwka. Nie ma poprawy. Jesteśmy na diecie bez nabiału i jajek. Do glutenu wróciłam bo nie widziałam zależności. 
  • Ja bym do dermatologa z takim małym poszła, nie wiadomo co to jest.
    Podziękowali 1Hanq
  • Bratowej coreczka i synek tak mieli: szorstka, zaczerwieniona skora na policzkach, liszaj wręcz, pod kolankami i w zgieciu lokci, na brzuszku - po kazdorazowym zjedzeniu przez nia produktu mlecznego. Skaza bialkowa. Corka z tego wyrosla mozna powiedziec a synek w dalszym ciagu musi uwazac na to, co je.
    Podziękowali 2madzikg Hanq
  • @Hanq ; ja bym narazie linomagiem w maści to potraktowała...
    Podziękowali 1Hanq
  • My mamy wizytę na bilans pod koniec czerwca. I nie wiem czy przyspieszyć ją. Jak pisałam  my bez nabiału i jajek. Nie wiem jeszcze co odstawić co by pomogło. Znowu gluten? Ale nawet bez glutenu liszaj już był. Orzechy? Choć nie jem dużo. Ciężko znalezc coś co by mnie sycilo i znów się boje że wpedze  się w niedobory. Ale zdrowie małej to i tak priorytet. 
  • Orzechy, truskawki bardzo uczulające,
  • Czy przy zwykłej niestrawnosci dziecko moze miec goraczke? Jutro zrobie crp. Czy przy niestrawnosci albo wirusie crp moze byc wyzsze?

  • Nikt nie wie? :-(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.