Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1253254256258259370

Komentarz

  • mamaw powiedział(a):
    Czy przy zwykłej niestrawnosci dziecko moze miec goraczke? Jutro zrobie crp. Czy przy niestrawnosci albo wirusie crp moze byc wyzsze?

    Może , jeśli ta niestrawność to początek infekcji. U moich dzieci zawsze tak zaczynała się angina.
    Podziękowali 1mamaw
  • @mamaw moja mama zawsze mówiła,ze można. 
    Moj F w zeszłym roku tez miał taka akcje,ze zaszkodziły mu pomidorki koktajlowe z pizzy. Raz zwymiotował i miał wtedy tak do 38,5. 
    Nastepnego dnia zdrów 
    Podziękowali 1mamaw
  • Mam glupie pytanie. Jesli zaraza sie "droga kropelkowa", to tylko przez "buzie", czy np przez pot tez?
  • Przez buzie, przez sline.
    Podziękowali 1mamuma
  • ola_g powiedział(a):
    @mamaw a co to dla Ciebie niestrawność? Teraz dużo jelitówek panuje
    Bol brzucha, temp. 38 ,potem wymioty czyms zoltym a nic takiego nie jadl( żółć?) Temp przeszla a bole brzucha mawracaja co jakis czas. Juz nie wiem, co to ,drugi raz wyladowalismy na chirurgii z podejrzeniem wyrostka, ale to nie to.  Moze nietolerancja glutenu, mleka? Moze tak zrobic sie nagle?
  • edytowano czerwiec 2018
    Od czego zacząć badania pod kątem nietolerancji glutenu?
    Jakies testy???

    Mam mocne podejrzenia co do jednego członka naszej rodziny.
  • Testy nietolerancji pokarmowych z krwi. 
    Polecam ImunoPro w diagnostyce można zrobić. 
    Podziękowali 2Małgorzata32 mamaw
  • Czyli po prostu test na nietolerancję glutenu?
  • Czy krosty ospowe od razu sa z plynem? A jesli nie, to po jakim czasie plyn sie pojawia? Corka ma krosty, ktore by mogly byc ospowe, ale sa bez plynu. Swedza ja bardzo.
  • MOże być bostonka, moi mieli krosty bez płynu
  • Ale ona ma krosty na rekach, nogach, twarzy i pupie. A bostonka to chyba stopy i dlonie bardziej?
  • Krosty ospowe sa charakterystyczne wlasnie dzieku temu plynowi i jak pojawiaja sie na skorze to od razu sa takie napelnione, takie poduszeczki male. Bostonka ma inne te wypryski.
    Podziękowali 1mamuma
  • Moi mieli właśnie w miejscach jakie opisałas , najwięcej na rękach i nogach, twarzy, ale na pupie pojedyncze też były.
    Podziękowali 1mamuma
  • A moja te z płynem to pojedyncze miała i głównie na plecach... Może podrapala szybko te zprzodu ale z przodu płynu prawie nie było.. Najpierw są zwykle czerwone czytałam wczoraj. 
    Podziękowali 1mamuma
  • Moi nie mieli od razu z płynem, zmieniały się po kilku godzinach.
    Podziękowali 1mamuma
  • To u nas chyba nie ospa, bo plyn sie nie pojawil.
  • mamuma powiedział(a):
    To u nas chyba nie ospa, bo plyn sie nie pojawil.

    Płyn się chyba nie musi pojawić. Przynajmniej u nas jedno dziecko tak przeszło - wyglądało jak ugryzienia komara (tylko mniejsze...) - raczej mało prawdopodobne, że nie była to ospa, bo rodzeństwo wówczas chorowało.
    Podziękowali 1mamuma
  • Co to moze byc? 
    Mam w tym całe nogi.

  • W niedziele bylismy na wycieczce. Myslalam, ze moze cos mnie pogryzło. Tyle, ze dzis trzeci dzien a mam wrazenie ze bąbli coraz więcej. I swędzą strasznie!
    Smarowalam jakims kremem z cynkiem na podraznienia. Bez efektu.
    Gdyby to było cos zakaznego typu ospa to mialabym na całym ciele...
    Jakies pomysły?

    Pokazac lekarzowi?
  • U mnie pół szkoły ma takie i moją córka też. Nie wiadomo co to ale po kilku dniach schodzi.
  • Czyli czekac cierpliwie?

    Ale...buuuu...kilka dni?!
  • Pchły?
    Zwierzę jakieś macie?
  • A może jakaś niefajna roślinka jeśli nogi, bo pamiętam taką bardzo ładną sukienkę... Fenistil, jak masz wapno to możesz dodać i poczekaj.
    Podziękowali 2Rejczel Małgorzata32
  • Wapno to dobry pomysl. A mozliwe, zeby Cie tak po truskawkach wysadzilo?
  • Nie mam w domu wapna ani fenistilu.

    Gdzie doczytalam ze papka z sody dobra na świąd. Zaraz wypróbuję.

    Truskawki raczej nie.
     Z tą roslinka to moze byc jakis trop. 
    Wycieczka to jedno. A oprocz tego moje łażenie po polach, łąkach, zagajnikach...
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano czerwiec 2018
    @Małgorzata32 a co innego masz łagodzącego w kremie, maści, żelu albo piance? A może masz coś na poparzenia słoneczne... :)
    Zwykły alantan załagodzi...
  • Znalazlam jakis balsam kojący z pantenolem. Dla niemowląt ;)

    Nic to. Jakoś się przemęczę.
    Dzięki za rady!
    Podziękowali 1madzikg
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.