Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1292293295297298370

Komentarz

  • Ja ćwiczę codziennie. Od pół roku. Po tygodniu przestał mnie bolec kręgosłup. Ale wczoraj się zepsuł tak ze drugi dzień nie cwicze
  • Nie mam wolnej chwili.. dzis trochę lepiej. Boli bardzo przy noszeniu małego, i po odkurzaniu.. ( nie wytrzymałam i zdawało się ze dam radę ale zostałam taka zgięta wpół po 10 min przejeździe) 
  • oj to grubsza sprawa w takim razie :( współczuję. dobry fizjo pomoże.
  • @MAFja, ale ćwiczenia,  które wykonujesz, to nie są od fizjoterapeuty.
    Miałam kiedyś zestaw od fizjo, inaczej się ćwiczy.
    Podziękowali 3Bambidu Bridget E.milia
  • MAFJa powiedział(a):
    Nie mam wolnej chwili.. dzis trochę lepiej. Boli bardzo przy noszeniu małego, i po odkurzaniu.. ( nie wytrzymałam i zdawało się ze dam radę ale zostałam taka zgięta wpół po 10 min przejeździe) 
    No to słabo boli jak odkurzasz.
    Za chwilę nie będziesz w stanie wsiąść do auta by zajechać do dr. 
  • Bridget powiedział(a):
    MAFJa powiedział(a):
    Nie mam wolnej chwili.. dzis trochę lepiej. Boli bardzo przy noszeniu małego, i po odkurzaniu.. ( nie wytrzymałam i zdawało się ze dam radę ale zostałam taka zgięta wpół po 10 min przejeździe) 
    No to słabo boli jak odkurzasz.
    Za chwilę nie będziesz w stanie wsiąść do auta by zajechać do dr. 
    albo oderwać nogi od podłoża by krok zrobić. Miałam tak to wiem co piszę;-)
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Bridget powiedział(a):
    MAFJa powiedział(a):
    Nie mam wolnej chwili.. dzis trochę lepiej. Boli bardzo przy noszeniu małego, i po odkurzaniu.. ( nie wytrzymałam i zdawało się ze dam radę ale zostałam taka zgięta wpół po 10 min przejeździe) 
    No to słabo boli jak odkurzasz.
    Za chwilę nie będziesz w stanie wsiąść do auta by zajechać do dr. 
    albo oderwać nogi od podłoża by krok zrobić. Miałam tak to wiem co piszę;-)
    No tak. 
    Ja nie mogłam wejść do auta od strony pasażera. 
    Na szczęście mogłam z drugiej.
    Potem żadnych badań nie mogli mi zrobić bez silnych przeciwbólowych. 
  • Nie No dzis od rana prawie dobrze.. ale im dalej tym gorzej.. najgorsze podnoszenie nikosia z ziemii do piersi np.. mam ochotę poćwiczyć październik bez obciążeń.. ale chyba jeszcze popauzuje do poniedziałku.. @Aneczka tez tak miałam dwa dni pod koniec ciąży z trojaczkami, potem wskoczyło .. 
  • @MAFJa robiłaś rozciąganie? Na ból dolnego odcinka kręgosłupa polecam metodę: stajesz w miarę blisko wanny albo jakieś dobrze zakotwiczonego mebla, barierki balkonu itp., chwytasz za brzeg wanny/barierkę rękami i odchylasz pupę do tyłu, trzymając nogi proste. Tak jakby zwieszasz się z tej wanny do tyłu, wypinając się. Ciężko to wytłumaczyć, ale powinnaś poczuć, jak się ładnie rozciąga ta boląca część. Rewelacyjnie rozciąga mięśnie tej partii pleców, i kręgi też.

    Ważne: powinnaś czuć ulgę, robiąc to, a w każdym razie coś w rodzaju „kontruktywnego” bólu czy dyskomfortu. Czyli czujesz, że coś dobrego to daje. Przerwij natychmiast, jeśli jest bardzo nieprzyjemne lub bolesne. 


    Podziękowali 1MAFJa
  • Rozciąganie na drążku czyli jak? Trzymać rękami (drazek nad głową?)  całkowicie zawisnac i nogi podnieść? Czy jakoś inaczej? Pytam tak dokładnie bo miałam już takie bóle, że strach coś ćwiczyć/robić żeby jeszcze bardziej sobie nie zaszkodzić.
  • Takie doradztwo to może bardziej zaszkodzić niż pomoc  :/  
    Podziękowali 2E.milia aqq
  • Aga85 powiedział(a):
    Takie doradztwo to może bardziej zaszkodzić niż pomoc  :/  
    No, zimne poty mnie oblewaja, jak to czytam. Mam przyjaciela fizjoterapeutę i historie co ludzie sobie potrafią zrobić "bo w necie czytali" albo "koleżance pomogło" leżą włos. Naprawdę nikt z doradców nie czuje się odpowiedzialny za to że ktoś sobie trwale uszkodzi kręgosłup? 
    Podziękowali 1Aga85
  • Mi w każdym razie jest z dnia na dzień lepiej mimo nieoszczędzania się.. Bogu dzięki .. choć dobrze jeszcze nie 
  • Podejrzenie sepsy i antybol dozylny (tazocin). Nie wiemy jeszcze co bedzie po wyjsciu ze szpitala, ale to nie w Polsce i tam nie stosuja probiotykow. Czy warto go dawac? Jesli tak to jaki? Mysle o tym jak juz skonczy dozylny antybiotyk. A moze cos innego warto na wzmocnienie organizmu? Myslimy na zapas, bo trzeba by od nas wyslac.
  • edytowano maj 2019
    Agnicha powiedział(a):
    E.milia powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Takie doradztwo to może bardziej zaszkodzić niż pomoc  :/  
    No, zimne poty mnie oblewaja, jak to czytam. Mam przyjaciela fizjoterapeutę i historie co ludzie sobie potrafią zrobić "bo w necie czytali" albo "koleżance pomogło" leżą włos. Naprawdę nikt z doradców nie czuje się odpowiedzialny za to że ktoś sobie trwale uszkodzi kręgosłup? 
    Doractwo na orgu rzecz powszechna
    Az dziwi ze terwz to razi 
    A jak widac Mafja trwale sobie nie uszkodzila kregoslupa
    No i jeszcze odkurza :)
  • odkurzam poki żyje.. nie da się tu inaczej. Dywany 3 2,5 latki, piach i ziemia przed domem, i 8 miesięczny froterko odkurzacz. 
    Podziękowali 1Bridget
  • Agnicha powiedział(a):
    E.milia powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Takie doradztwo to może bardziej zaszkodzić niż pomoc  :/  
    No, zimne poty mnie oblewaja, jak to czytam. Mam przyjaciela fizjoterapeutę i historie co ludzie sobie potrafią zrobić "bo w necie czytali" albo "koleżance pomogło" leżą włos. Naprawdę nikt z doradców nie czuje się odpowiedzialny za to że ktoś sobie trwale uszkodzi kręgosłup? 
    Doractwo na orgu rzecz powszechna
    Az dziwi ze terwz to razi 
    A jak widac Mafja trwale sobie nie uszkodzila kregoslupa
    A serio nie rozrozniasz porady typu czy zamiast masła można dodać margaryny do ciasta od medycznych? Jeszcze jak medyczna brzmią "to skonsultuj się z innym lekarzem" to pół biedy, ale takie? Zresztą, nie mój cyrk nie moje małpy. 
  • Ejj No dobra każdy jest dorosły można brać radę albo nie.. ale rada dotycząca  rozciągania i przerwania w razie jak odczuwam jakikolwiek dyskomfort to chyba jeszcze nie igranie z życiem? Szczerze mówiąc kiedyś latałam ze wszystkim do lekarzy ale na prawdę mało który mi pomógł.. większość w tych przypadkach to : nie wiem na prawdę , końska maść i nie dźwigać, ew. Namiar na masażystę.. a akurat Pustynny wnika w tematy różne organizmu ( sprawy żywienia, mięśni ćwiczeń, stomatologii nawet ) na takim poziomie, ze nie obawiam się ze mi krzywde zrobi.. wręcz przeciwnie.. 
  • No cóż, to też była porada - raczej idź do rehabilitanta / fizjoterapeuta na żywo, a nie przez neta. Bo przez neta możesz sobie narobić więcej szkody niż pożytku. Ale spoko, dorośli ludzie sami za siebie odpowiadają. 
  • maść Tormentile - na co to? tzn wiem, jest ulotka, ale byłam w aptece skompletować apteczkę przed wyjazdem i zapytałam o coś zastępczego (tańszego) od Fenistilu na swędzenie po ukąszeniach komarów (wyraźnie to podkreśliłam) - dostałam właśnie Tomentile. W ulotce nie ma słowa o działaniu przeciwświądowym i nie wiem czy rzeczywiście tak działa czy mam nie ryzykować i iść kupić jednak ten fenistil
  • Stary lek kiedys na trądzik :#
  • @kitek , Tormentille Forte nie działa przeciwhistaminowo.
  • Wwwrrr, czyli muszę podwójnie wydać pieniądze. Co możecie polecić zamiast fenistilu?
  • Mam problem z nawracajacymi, nagłymi zapaleniami pęcherza i cewki moczowej. Odpadają mnie w najmniej sprzyjających momentach :-( co można stosować profilaktycznie żeby się zabezpieczyć? Pije dużo wody, często chodzę do toalety, nie wstrzymuje. Czeka mnie 10 godzinna podróż i jak sobie przypomnę że horror z ubiegłego roku, kiedy dopadło mnie w połowie drogi to robi mi się słabo. Jakieś zioła, herbatki, preparaty?
  • edytowano czerwiec 2019
    @kitek, zioła moczopędne i duuuuuużo wody. Wszystkie bakterie wypłucze. My tak ileś ZUMów już zwalczyliśmy bez żadnych innych medykamentów. Jakie to byly zioła tak ad hoc to nie pamiętam. Na pewno było tam kłącze perzu, naowocnia fasoli, kwiat wrzosu, znamiona kukurydzy, kwiat bławatka. Mogę poszukać co jeszcze.
    Podziękowali 1kiwi
  • kitek powiedział(a):
    Wwwrrr, czyli muszę podwójnie wydać pieniądze. Co możecie polecić zamiast fenistilu?
    Foxill zel ma ta sama substancje co Fenistil, a jest tanszy.
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano czerwiec 2019
    @kitek i jeszcze bakterie źle się czują w środowisku kwaśnym  więc profilaktycznie warto przyjmować żurawinę jako taką albo sok, ważne żeby bez cukru - uwaga: suszona żurawina jest najczęściej słodzona, kiszonki, Wit. C, cytryny itp.
    Podziękowali 1madzikg
  • @kitek, mnie pomagał sok z zurawiny, taki z apteki.
    Podziękowali 1Bridget
  • Sok z żurawiny... Niekoniecznie musi być z apteki, byle 100%. A najlepszy własnej roboty z najmniejszą zawartością cukru.
  • Roczniak ma wade nerki, pilnujemy, zeby nie dopuscic do ZUMu. 
    Urolog kaze podawac stale wit C zeby zakwasic mocz (ostatnie badania ph 7 i 8).
    Nefrolog ostatnio zabronil stalego zakwaszania z uwagi na ryzyko kamieni.
    Kogo posluchac? 
    Przyznaje ze nefrolog nie wzbudzil mojego zaufania z innych wzgledow 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.