Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

16465676970370

Komentarz

  • @Anaawim jak lekarka twierdzi, że szczepione dzieci nie chorują na krztusiec to ręce opadają...
  • Mi bardziej oadły na to, że krztusiec wirusowy jest...
  • Pani doktor już stara, doświadczona; na oddziałach neonatologicznych doświadczenie zdobywała.

    Mnie najbardziej w tych wszystkich próbach zastanawia, na ile te antybiotyki/octenisepty przenikają do jelit. Np. antybiotyk w biodacynie nie wchłania się z przewodu pokarmowego, może być tylko dożylnie/domięśniowo lub, jak w naszym przypadku, miejscowo. Ale to jest bardzo silny antybiotyk. Może dlatego się nie wchłania, że traci właściwości po przejściu przez żołądek, co świadczyłoby o względnym bezpieczeństwie. A o octenisepcie nie idzie takich informacji wydobyć.
  • o Anawim u nas podobnie, też infekcja od miesiąca, różne natężenie kataru i kaszlu, poszłam dziś w końcu do lekarza i nie wysłuchała nic specjalnego, błona bębenkowa w uszach zmatowiona, katar dziś mniejszy, ale dostała antybiotyk, że nawet jak to był wirus to po miesiącu mogły rozwinąć się jakieś bakterie w sumie może i jakaś logika w tym jest, antybol kupiłam ale jeszcze nie podałam bo rozważam ;)
    może coś ktoś dorzuci za albo przeciw ?
  • Czym ryzykuję nie pokazując lekarzowi skręconej kostki? Na moje oko II stopień. Chodzić nie bardzo się da, rozważam wypożyczenie kul.
  • ja kiedyś mocno skręciłam kostkę, spuchła w okamgnieniu, byłam na głębokiej wsi na wakacjach miałam naście lat, nigdzie nie poszłam, opuchlizna ponad miesiąc, jakoś kuśtykałam - nie wiem co by było gdybym do lekarza poszła, w każdym razie konsekwencji wielkich nie ma ale kostka jest słabsza , zdarza mi się, że stojąc na równym nagle ucieka mi noga i zgina się w kostce. Nie za często ze 3x w roku mam takie coś
  • @Katarzyna mąż miał kiedyś tak mocno skręconą, nie mógł na niej jakiś czas stawać,a potem zamiast gipsu kupował takie wzmocnienie,usztywnienie na kostkę.
  • Wygląda ta kostka w miarę (tylko trochę spuchnięta, ciepła i cała stopa kolor taki ma bardziej czerwono-siny niż ta zdrowa). Ale boli ta, że chodzić się nie da. Usiedzieć też ciężko.
    Gdyby ktoś znał jakiś cudowny sposób (nie chodzi mi o zimny okład albo altacet, bo takie sposoby znam i nie są cudowne), to chętnie go poznam.
  • Katarzyno, ja znam, mozna sie upic w trupa. Wtedy nic nie boli
  • Eeee, nie bardzo. Mam pod opieką dzieci nieletnie, więc ten sposób odpada.
    Ponoć są jacyś magicy od terapii manualnej, co potrafią pomóc od ręki w sposób mocno odczuwalny, ale nie znam nikogo takiego.
  • Tylko jak wiadomoa to troche krotkie nogi. Moja corka wstala z oczami zlepionymi ropa, jak jiz soe udalo otworzyc to w srodku czerwone jak ..... Podac antybola w kroplach czy povzekac?
  • Jeśli to krwotoczne zapalenie spojówek, to moje doświadczenie jest takie, że leczone i nie leczone przebiega bez różnicy. Myśmy to przerabiali z półtora roku temu (albo i lepiej) całą rodziną i całą ulicą (jest gdzieś tu mój wątek o francy, co się na oczy rzuca). Myśmy się nie leczyli, a sąsiedzi się leczyli. Kto miał przechodzić ciężej przechodził ciężej, a kto lżej, ten lżej - bez związku z ilością i jakością przyjmowanych leków.
    Ale okuliści straszą, że to bardzo groźne i trzeba leczyć.
    Też bym tak utrzymywała, gdybym była okulistą ;-) Ba, utrzymywałabym, że sam fakt posiadania oczu obliguje człowieka do corocznej kontroli okulistycznej ;-)

    Łatwo poznać, czy to krwotoczne zapalenie spojówek - ono jest wirusowe i bardzo zakaźne, więc za czas niedługi przypadłość powinna dotknąć liczne osoby z otoczenia chorej...
  • Chyba jednak mąż mnie zawiezie na IP, bo jestem nieużyta z tą nogą, a sąsiada, co ma kule nie mogę namierzyć telefonicznie :-(
    Ale nie mam złudzeń, że mi na tej IP nie przywrócą pełnej sprawności poprzez nałożenie rąk :-(
  • Acha, to poczekam z 2 dni. Szczegolnie ze meza nie ma i spimy razem.
  • Na skrecone kostki jest skuteczny sposób. Stary. Usztywnić bandażem elastycznym i nie chodzic na tej nodze przez dwa tygodnie. Kule ułatwiają życie. Skakać na zdrowej nie polecam , bo moze się to skonczyć skreceniem zdrowej a wtedy to już mogiła. W okresie nastoletnim przytrafiało mi się to kilkukrotnie. Prawdopodobnie masz naderwane scięgna . I trzeba im dac się zrosnąć.
  • @uJa

    A nie probijecie z tym mucofluidem?
  • @Katarzyna, mam jedna kule ;), wlasnie po przygodzie ze skrecenie nogi w kostce.

    Moze juz to wiesz, ale najlepiej siedziec i noge miec na poziomie pupy. Prosta. I nie nadwyrezec, czyli tylko do toalety powinnas chodzic i koniec.

    I mozna okladac lodem.
  • Siedzę.
    Na IP.
    Już drugiej, bo na pierwszej uznali, że przekraczam ich kompetencje.
    Boli!
  • a czemu uznali, że przekraczasz ich kompetencje? RTG nie mieli? Czy noga wymagała przyszycia? ;-)
  • Nie mieli ortopedy.
  • Mam nadzieje, ze przyjma szybko!!! +++
    Ja ostatnio na okulistycznej 6h czekalam.
  • Jest wyrok: 3 tygodnie w gipsie i o kulach. Potem kontrola.
  • Z mojego skromnego doswiadczenia skreconych obu konczyn, gips jest ok.

    Lewa, gipsowana, super sprawna.
    Prawa, bez gipsu, ciagle nie taka jak byc powinna.

    @Katarzyna, wspolczuje bardzo.
  • Gips jest nie OK! Ubezwłasnowolnia!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.