Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

16768707273370

Komentarz

  • @Katarzyna - czy morfologia ogólna wystarczy? Wysyłam człowieka jutro na badania właśnie i mógłby ten człowiek sobie machnąć przy okazji coś więcej - coby kilka razy się nie kłuć ;-)
  • W morfologii będzie widać, czy jest anemia, czy nie ma i jeśli jest, to jak duża. Jak wyjdzie, że jest, to można szukać dalej, np. badając ferrytynę, czy wit. B12. Ale morfologia to podstawa.
  • Czy z wysypką u niemowlaka trzeba iść do lekarza? Przedwczoraj mu wyszły pojedyncze czerwone plamki z krosteczką w środku na nogach, wczoraj przybyły moze ze dwie a dzisiaj wsypuje jeszcze bardziej, duzo mu doszło, na nogach głownie. Niektóre są pojedyncze a niektóre z 5 maleńkich otoczonych jedną czerwoną plamką..
    Moi starsi oprócz ospy żadnych wysypek nie mieli, wiec pierwszy raz w życiu widzę takie coś.
    Podejrzewam alergie - wróciłam do mleka i nie reagował prEz kilka tygodni ale ostatnio znów zaczął ulewac wiec przypuszczam ze jednak opóźniona reakcja na mleko. Tylko co z tą wysypką?
    Jeszcze o różyczce pomyslałam...
  • Poczytałem o tym octenisepcie; ma bardzo niską toksyczność; u szczurów przy systematycznym podawaniu doustnym 2g/kg pojawiły się jakieś krwotoki płucne; Żeby 15 kg dziecko dostało taką dawkę, to musiałoby systematycznie pić 30 litrów dziennie. Śmiertelne dawki są wielokrotnie wyższe.

    Ma bardzo niską wchłanialność w ogóle (nawet przez rany się nie wchłania); działa tylko powierzchniowo.

    U nas ostatnio zadziałało na bolące ucho kilka kropel octeniseptu zaaplikowanych strzykawką (wg rady naszej pediatry, która z kolei to dyskutowała z laryngologiem).
  • Ucho Twoje czy córki? Ile to jest kilka kropel i czy jednorazowo czy regularnie przez jakiś czas?
  • U nas pediatra poleca psikac octaniseptem na bolące gardło. Przy okazji ze mnie boli popsikalam. Pomoglo ale smak jest taki ze wolalam jak bolalo......
  • A ja nawet lubię ten smak octeniseptu :ar!
    Wyleczył grxybice w buzi, ranki przy bostonce
  • edytowano grudnia 2015
    Help help.
    Córka po antybiotyku z powodu szkarlatyny. Wczoraj ostatnia dawka i później 40st gorączki. Do dziś co spadnie po leku to po kilku godzinach wzrasta. Mokry kaszel, katar, ból gardła. Lekarz przebadał ale nic nie stwierdził. Osłuchowo ok. Brak apetytu ale pije.
    Zrobiliśmy badania.
    Crp w normie, elektrolity także. W moczu ketony 1,5 (norma 0,5), w morfologii podwyższone neutrofile.

    Jakieś rady? Czy to wirus czy może coś poważnego i lepiej wybrać się na dyżur? :/
    Czekam jeszcze na wyniki ob i rozmazu z morfo o ile to coś zmienia.
    Ob 27 (2-15)
  • Może antybiotyk źle dobrany? Ja tak miałam z córką jak dostała antybiotyk na zatoki, koniec antybiotyku, i już gorączka w górę.
  • Antybiotyk był na 10 dni, przez ten czas nic się nie działo. Szkarlatyna się skończyła. Kilka dni przed końcem kaszel, katar. Roczniak ma to samo (kaszel, katar) ale gorączka max 38.
  • Czyli może być wirus, a ona po szkarlatynie osłabiona.
  • Dzieki. Uff, młoda dziś lepiej. Może będzie dobrze :P
    Ostatnio choroba za chorobą, więc zaczynam panikować.

    Btw. Wyszedł jej niedobór wit D. Jakiś sensowny sposób na wyjście z tego u 6-latki? Jaka dawka, sama wit D czy coś jeszcze?
  • Nasz 10miesięczna E. Przechodzi drugie zapalenie układu moczowego. Jest pod kontrolą usg, bo po narodzinach miała poszerzona miedniczkę ktora juz na szczęście wróciła do normy. Same zapalenia przebiegają bez prawie bez gorączki, mała jest w dobrej kondycji. Zastanawiam sie jednak co robić aby problem nie nawracał? Co mogę zrobić? Co podawać? Czy oprócz wody przy przewijaniu dezynfekować jej okolice cewki? Lekarz który wypisywał antybiotyk na ostatnie zapalenie nie widział powodów do kontaktu z nefrologiem.

    Starsza córka też była podatna na stany zapalne ale zaczęło sie to juz w drugim roku życia i mogłam sie ratować Vita butin czy uroseptem.
  • @minka też słyszałam o vit c tylko nie wiem czy mogę podawać ją stale czy tylko doraźnie.
  • Octanisept można śmiało. My zawsze uzywamy jak pobieram na posiew. I tutaj ma jedna zaletę nad gardlem - nie czuć smaku.
  • W szpitalu po porodzie nie skąpią octeniseptu na miejsca intymne.
  • Tylko czy na dłuższą metę ja jej nie zniszczę flory bakteryjnej w okolicach cewki? Nie chciałabym "przedobrzyć"
  • @uJa
    u córki; ale koniec końców i tak się skończyło antybiotykiem. Mamy wszyscy jakąś dziwną bakterię, która sobie przebywa w okolicach otorynolaryngologicznych. Ja niby po antybiotyku, wystarczyło, że zjadłem coś słodkiego z paczki mikołajkowej (mniam!) i mnie dziś ucho boli, błona bębenkowa już przekrwiona.

    Nie wiem, czy octenisept działa, jeśli zapalenie jest po drugiej stronie mocy; błona bębenkowa zbyt przepuszczalna to nie jest (sprawdzę na sobie). Jeśli dotyczy ucha zewnętrznego, to jak najbardziej ok.
  • Octenisept do ucha?
    Ludu drogi...
    Nie przesadzacie?
  • @Silesia nasza pediatra z doktoratem nie widzi problemu ;)

    @Katarzyna
    wracam do natury; jak to jest z tą monodietą jaglankową? To działa tylko przy intensywnych wirusowych chorobach? A co przy ewidentnie bakteryjnych? Nie dość, że musiałem wziąć antybiotyk po latach, to teraz nie wygląda na to, bym się nim doleczył.

    Można coś dodać do tej jaglanki? Jeśli ma popsuć efekt, to zdzierżę... no ale wolałbym choćby kapustę kiszoną zjeść lub jakąś cebulę/czosnek...
  • edytowano grudnia 2015
    @Anawim - jeśli monodieta jaglana, to tylko jaglanka na wodzie. Bez soli nawet. I tak 10 dni. Najlepiej działa na choroby wirusowe. Przy bakterii też zaszkodzić nie powinno. Choć na dłuższą metą, przy skłonności do infekcji bakteryjnych bym sugerowała 6 tygodni diety warzywno-owocowej dr Dąbrowskiej.
  • @Katarzyna
    to chyba działa; po 2 dniach diety, dzisiaj rano, za przeproszeniem sobie smarkam nos, a tam, za jeszcze większym przeproszeniem, jakieś brązowe gówno z zatok. Bez żadnych leków, tylko sól fizjologiczna do nosa w ciągu dnia.

    Miałem sobie darować dietę, jak mi przejdzie ból ucha (a przeszedł po 1 dniu), no ale chyba sobie jeszcze potrzymam, bo jestem ciekawy efektu. Pytanie tylko, czy nie umrę w Świętą Noc, po wieczerzy. Wtedy mija 10 dni ;)
  • @Anawim - no, wiem, że działa. Jeśli wieczerza wigilijna miałaby być Twoim pierwszym poza jaglankowym posiłkiem, to doradzam ostrożność - nie przejadać się i nie szaleć z różnorodnością. Jeszcze większą ostrożność doradzam w święta, szczególnie z mięsiwami - raczej ilości symboliczne.
  • @Katarzyna
    ale jak się wszystkiego nie spróbuje to się nie dostaje prezentu... ;)
  • No, to spróbuj wszystkiego bardzo symbolicznie, i zagryź jaglanką z masą makową i zapij kompotem z suszu (poprawia trawienie) :-D
  • Wstrzyknelam sobie milgamma (wit B która miała być domięśniowo) w fałd skory na brzuchu. Trochę mnie pobolewa i delikatne obrzmienie jest. Zejdzie samo czy mam się przejąć...?
  • Szczerze mówiąc myślałam ze w brzuch to tez będzie domięśniowo :\">
    A mówiła mi dr ze w pośladek... No głupota z mojej strony, głupota.
  • Nie no poczytałam o zastrzykach domięśniowych i chyba zrezygnuje z robienia ich samemu. Myślałam ze to nie problem, ale jak mozna trafić w nerw kulszowy... :-S
  • Mi kiedyś mąż robił instruowany przeze mnie immunoglobulinę po porodzie. Poza tym, że ręka trzęsła mu się tak, że mi igłą po skórze przejechał, wszystko poszło OK - wkłuł się, gdzie trzeba, sprawdził, czy nie w naczynie i podał prawie bezboleśnie. Ale jednak wolę fachową rękę lokalnej pielęgniarki...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.