Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

16566687071370

Komentarz

  • Wspolczuje.
  • szczegolnie na ŚWięta.
  • @Felicyta jeśli chodzi o powiększone węzły to nic groźnego. Mam sie nie martwic wiec sie nie martwię.
    Natomiast dzis nie wzielam przeciwbólowego wiec czuje wszystkie bole okolo kregoslupowe :-S
  • Cieszę się,że nic groźnego, bo ja też mam powiększone. I martwię się. Dużo zdrowia!
  • Felicyta jak cie moge pocieszyc to ja tez mam powiekszone. Rodzinny mnie nastraszyl tak ze prawie umarlam. Potem specjalisci go wysmiali i na strachu sie skonczylo. Wezly ma powiekszone dalej. Od kilku lat niezmiennie na szyi i w pachwinach. U nas to rodzinne. Moja corka ma i moja mama tez. Np pd 30,lat ma powiekszone w zgieciach lokci.
  • Dziękuję,ja zauważyłam dopiero 4 tyg. temu właśnie na szyi. Po drodze było jakieś przeziębienie,ale nie wiem,czy to może być przyczyną,bo jest jeszcze jeden niepokojący objaw.
  • po przeziębieniu na pewno mogą być, u mnie po ospie jeden został na stale ciut powiekszony od 8 lat.
  • @lidia2, a jak Ty się masz? Lekarz Cię uspokoił?
  • Dzięki Dziewyczyny za słowa otuchy!Kiedy byliśmy latem w

    Polsce,robiłam podstawowe badania,nawet ust tarczycy i wówczas doktor sprawdzała węzły na szyi-wszystko było w porządku. Za Tydzień Nowe wyniki-tylko nie wiem,jak się uspokoić i przeczekać ten czas w nadziei,że to nic groźnego.
  • Tak wszystko ok parametry badania w granicach normy mam jedynie dbac o swoje zdrowie i xa tydzien zglosic sie z wynikami badan
  • Mam pytanie. Po badaniach wyszlo, ze mam poziom kwasu moczowego w gornej granicy normy (jak badania znajde, to napisze ile dokladnie), czy to moze powodowac bole stawow? Moja mama ma dne moczanowa. Jest sens u mnie wprowadzac diete obnizajaca ten kwas? Moze to pomoc na stawy?
  • @mamuma - ja bym spróbowała.
  • Katarzyna jak tam twoja noga?
  • @andora - dziś znacznie lepiej. Wczoraj miałam taki moment, że wolałabym urodzić niż, żeby mnie ta noga bolała. Dziś czuję, że nie umrę od tego.
    Dzięki za życzliwe zainteresowanie!
  • @Katarzyna dziekuje za odpowiedz.
  • Hmmmm z tym rodzeniem to brzmi przerazajaco.... Nie to ze noe doceniam cudu narodzin no ale bol tez mi zapadl w pamiec. Pewnie ci kazali lezec z noga do gory, tak wiec mimo nieletnich lez
  • Nie kazali. Kazali nogi nie obciążać i nosić gips przez trzy tygodnie. Do tego Clexan przez miesiąc, przez 10 dni lek przeciwzapalny i przeciwbólowy + piguły z ruszczyka na krążenie. Normalnie, jakbym umierająca była.
    Nie napisze uczciwie, jak traktuję te zalecenia, żeby nikogo nie gorszyć ;-)
    Zdecydowanie bym wolała, żeby zalecono mi poleżeć z nogą w górze ;-)
  • Moge ci zalatwic taki zalecenia po znajomosci :)
  • Bardzo z Twojej strony miło :-D
  • Katarzyna współczuje i posyłam fluidki;)
  • @Ojejuju, Furaginu nie należy stosować w I trymestrze ciąży a z uwagi na ryzyko spowodowania niedokrwistości hemolitycznej u dziecka także w III trymestrze ciąży kilka tygodni przed porodem. Bezpieczna jest np. amoksycylina.
    Córka powinna wykonać posiew moczu, antybiotyk możesz jej dosłać. Leczenie w ciemno jest trochę ryzykowne, bo choć najczęstszą przyczyną jest E. coli, to mogą być też inne bakterie. Generalnie u kobiet w ciąży leczy się nawet bezobjawowy bakteriomocz, bo jest większe ryzyko zachorowania na odmiedniczkowe zapalenie nerek (najczęściej w końcu II lub na początku III trymestru ciąży).
    Jeżeli już było kilka kuracji Furaginem i zakażenie nawraca, to bakterie mogą nie być wrażliwe.
  • Mam pytanie. Wczoraj moja 5 latka wymiotowala (jelitowka jakas, wszystkie dzieci i maz po kolei chorowali), wymiotowala woda, ale lecialo z duza sila z ust i z nosa, kolo 15 przestala, a dzis bylo ok, ale teraz okropnie zaczela kaslac. Moglo jej sie cos do pluc cofnac? Isc jutro do lekarza na osluchanie, poczekac do pon na naszego lekarza, czy w ogole nie isc?
  • A dzwiekow duzo wydawala przy wymiotach? mocno Ja szarpalo? Mozliwe, ze sobie gardlo podraznila od wymiotowania (mi kiedys krew z gardla leciala po wymiotach, a na drugi dzien stracilam glos, zakonczylam zapaleniem krtani).

    Dla spokojnosci poszlabym osluchac mimo wszystko.
  • Dzwiekow nie bylo jakos duzo, ale lecialo buzia i nosem, ciezko jej bylo wdech wziac. Teraz zasnela i nie kaszle. Zobacze cp bedzie rano, najwyzej na dyzur podjade z nia.
  • Napiszę Wam coś niezwykłego. Jak już pisałam, w środę uszkodziłam sobie nogę (skręcenie stopy II stopnia). Ból był potworny, nie mogłam tą stopą nawet dotknąć podłoża. Uratował mnie sąsiad pożyczając kule, bo byłabym niemobilna całkiem. Na dyżurze ortopedycznym zapakowali mnie w gips do kolana i kazali nosić przez 3 tygodnie + wypisali baterię leków przeciwbólowo-przeciwzapalno-przeciwzakrzepowych. Bolało straszliwie. Miałam przemyślenia, że wolałabym urodzić, niż żeby mnie ta noga bolała. We czwartek kuśtykałam o kulach, bo noga się nie nadawała do użycia w żaden sposób, w środę rano też. W środę po południu niespodzianie się okazało, że mogę na tej nodze prawie normalnie chodzić. Bez gipsu (zdjęłam po przyjeździe do domu, bo nie uznaję ubezwłasnowolnienia bez przyczyny ;-) ) i bez żadnych leków (też nie uznaję bez przyczyny ;-) ). Ale za to... z modlitwą wczoraj w czasie mszy pierwszopiątkowej... Okazało się, że mój syn, ministrant doniósł wczoraj proboszczowi, że sprytna mama sobie takie kuku zrobiła...
    Niby drobna rzecz, a jak cieszy i podnosi na duchu :-)
  • Ha, to dlatego musiałam swego czasu nosić gips przez tydzień - nikt się za mnie nie modlił ;)
  • Może ktoś będzie wiedział choć dla mnie to zagadka....? Mój sześciolatek od około miesiąca skarży się na uczucie (ciągłe) pustości w brzuchu, ogólne osłabienie i ból (niewielki ale uciążliwy) w dole kręgosłupa. Byliśmy u rodzinnej, robiliśmy krew i mocz-nic nie wyszło. W pon. idziemy na usg.....Starszy mówi, że poza kręgosłuem całą resztę też czasem ma....?????!!!!!
  • Pomocy!!! Naszej czterolatce zapisano właśnie trzeci antybiotyk z rzędu - ostre ucho, od tygodnia 40,5 stopnia + ból.
    Nikt nie robił wymazu ani antybiogramu - trzy rzuty w ciemno - Ceclor, Augmentin, teraz Zinnat.
    Lekarzu Z Sali - czy w takiej sytuacji robi się wymazy z gardła? Czy to ma sens? Czy jechać prywatnie i zrobić na wypadek, kiedy trzeci antybiotyk też nawali?
  • @Katarzyna świetna historia! Okazuje się, że Twój dystans do lekarzy nie jest bezpodstawny:)
  • @ola_g co prawda nie jestem Katarzyną ale z mojego doświadczenia bostonkowego wynika że zaraża się dopóki są pęcherzyki. Leczyć się tego nie leczy, ewentualnie podaje coś przeciwbólowego gdy ulokują się zmiany w buzi i bolą delikwenta. Nie chodzi się z takimi zmianami do szkoły bo się zaraża.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.