Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

17071737576370

Komentarz

  • edytowano grudnia 2015
    @Agnicha - czy zaraz zmiana? Na razie na przypływ gotówki mi się nie zanosi... ;-) A prawda jest taka, że jak mi nie będzie bardzo dokuczało, to pewnie się nie wybiorę. Jakby dokuczało, to motywacja większa. Choć, na ile poczytałam o schorzeniu, w przypadku dużych dolegliwości leczenie jest operacyjne, więc wcale mi się to nie podoba.
    A może ktoś zna jakieś domowe sposoby na wędrującą nerkę?
    @MartynaN - a wiesz, w którym miejscu się lubi zaginać moczowód przy wędrującej nerce? Bo ja miałam onegdaj poszerzony na całej długości i wodonercze. I się zastanawiam, czy to może być wynikiem ruchomej nerki, czy jednak przyczyna musiała być jakaś inna.
  • No, nie czuję, żeby mi się zmieniło... Ale kłócić się nie będę. Może z zewnątrz widać lepiej ;-)
  • A w jakim bdaniu było , że na calej długości?
    Bo zobaczyć na całej długości , tak całkiem calkiem moczowód w usg, to ekstremalnie rzadkie - jelita wchodzą w pole widzenia.
    One się podwieszają w dolnej jednej trzeciej
  • To wyszło w badaniu USG w połowie ciąży. Może macica wypchnęła jelita do góry i nie wchodziły w obraz w kluczowym miejscu? To możliwe? Nie wiem, jak to dokładnie było, bo aż tak to się nie znam na USG ;-) ale wyraźnie w opisie mi doktor napisał, że poszerzony moczowód na całej długości (coś tam o odcinku śródściennym wspominał). Ja wtedy byłam skłonna uważać, że to jest związane z ciążą i uciskiem macicy na moczowód. Ale od tamtej pory zdarzało mi się bywać w ciąży i nie w ciąży, a od pewnego czasu nerka boli niezależnie od tego, czy w ciąży jestem, czy nie. Przy tym, brak nieprawidłowości w bo moczu.
  • Podwyższone ALt i znacznie ( ponad 3krotne) podwyższone ggtp. Co moze wskazywać i jakie badania jeszcze zrobić?
  • Zapalenie dróg żółciowych /zwężenie tychże (np kamica
  • edytowano grudnia 2015
    Kobieta, czy mężczyzna? Pije alkohol? Jakieś dolegliwości? Z jakiego powodu było robione
  • @Katarzyna, skoro srodsciennie tez poszerzony, to pytanie czy nie jest to kwestia wrodzona.
  • @MartynaN - a tego, czy to nie jest wrodzone, to nikt nie zgadnie, bo tylko ten jeden raz miałam robione badanie USG nerki i moczowodu i wyszło, jak napisałam. Ale dolegliwości mam na pewno nie wrodzone, bo się zaczęły w III ciąży tak przewlekle. Sam początek był tuż przed II ciążą - miałam wtedy zapalenie pęcherza (E.coli) i okrutny ból prawej nerki - chodzić się nie dało, bo każde stąpnięcie mi się odbijało echem w nerce. Wyleczone to zostało dietą i nie wraca, o ile nie pofolguję sobie z cukrem w diecie. Ale od tamtej pory czasem mi ta nerka daje się we znaki, mimo braku infekcji pęcherza. Najbardziej w drugiej połowie ciąży dokucza, ale ostatnio i bez ciąży jest nieprzyjemnie. A najnowsza atrakcja, to ból przy głębokim wdechu na stojąco. Nie, żeby żyć się nie dało z tym bólem, ale upierdliwe to dość bywa.
  • @Katarzyna robione były rożne badania z powodu złego samopoczucia, nadmiernej senności i zmęczenia od dłuższego czasu. Mężczyzna.
    Zależało mi na trójce tarczycowej
    ale oczywiście dostał tylko tsh ktore wyszło w normie. Ale pozostałe jeszcze dorobimy. Czy tsh u mężczyzny 2,4 to ok?
    Wątrobowe zrobił i wyszło co wyszło. Czy to ze od świat co dzień lampka wina była moze być wyłącznym powodem tych wyników? Normalnie na co dzień alk nie ma- teraz w święta.
  • A Ast tez miał?
  • @Agnieszka dzięki są podpowiedz, z plynami mam wrażenie, zr bez istotnych zmian, staram się pić dużo wody, wychodzi wiadomo różnie:)
    Ale mam nowy trop- okulistyczny, czekam na specjalistyczne badanie:( tyle dobrego, że katowac jaglanka przez dziesięć dni się nie muszę:) nic to, idę dokończyć świąteczny piernik, będę nie dość, że ślepa to jeszcze i gruba ;)
  • Ast norma
  • @Katarzyna, to poszerzenie razem z ujęciem zmniejsza prawdopodobienstwo wędrującej nerki jako powodu zastoju.

    @annabe, bo przy alkoholu aspat rośnie znacząco bardziej niż alat, czyli raczej nie
  • edytowano grudnia 2015
    o czym świadczą podwyższone limfocyty w rozmazie - wynik 61,8 norma do 50 . Poza tym cała morfologia w normie

    edit ten ww wynik jest podany w %, natomiast limfocyty w tys/mikrolitr sa w normie 4,94 norma do 5,5)
  • Ok, co byś sugerowała @MartynaN zeby teraz zrobić? Jakieś dodatkowe badanie?
  • Aneczka a to dziecka wynik
  • Q sumie obojętnie czy dziecka czy nie, taki wynik jest ok. Rozmazy rzadko sa w normach. A u dzieci to juz bardzo rzadko
  • dziecka lat 6

    zresztą syn starszy też rok temu miał coś w rozmazie nie w normie chyba eozynofile
  • Jak u 6 latka to jak mówi moja koleżanka pediatra praktycznie nie widuje limfocytów w rozmazie w normie. Generalnie luz.
  • Mam taki, chyba lekarski problem?
    Otóż uwielbiam biżuterię, teraz nie noszę, bo tylko jeden pierścionek na mnie pasuje, a obrączkę mam na środkowym palcu i jest i tak za luźna.
    Ale nie o tym.

    Uwielbiam kolczyki, mam kilkanaście par, ale wszystkie albo srebrne albo nikiel? nie wiem jakieś tanie coś ładowane do kolczyków.

    I moje uszy, moje biedne uszy, od zawsze alergiczne, tolerują tylko złoto, żółte.
    Z białym nie robiłam żadnej próby, bo drogie takie kolczyki, a i tak nie wiem czy moje uszy by ten kruszec zaakceptowały.

    Moje pytanie, czy ktoś się spotkał u siebie, u jakieś znajomej kobiety z taką przypadłością?

    Co może nie powodować ropienia uszu?

    Białe złoto? Stal chirurgiczna?
    Z czym spróbować?

    @MartynaN
    @Katarzyna

    Ktokolwiek

    macie pomysł?
  • Jeszcze znalazłam z tytanu medycznego, cokolwiek to jest.
    Sam tytan to wiem doskonale, pięknie obrączki się prezentują, ale tytan medyczny.

    :)
    urodziny mi się zbliżają, to kombinuję :D.
  • Też to mam. U mnie białe złoto było OK. Mam jedne. Mogę Ci pożyczyć na próbę.
  • Ja tak miałam, dwa podejścia do kolczyków, zawsze masakra z ropieniem Bleee
    Nie noszę kolczyków od dawna, czasem jeśli zastrzeża mi się stan palców to idź obrączki rezygnuję aż się podleczę.
  • MonikaN dużo ludzi to ma. Z reguły wtedy zloto i platyna nie uczula. Tytan i stal chirurgiczna tez nie powinna. Ja tak mam na ye wszystkie dziwne metale uczuleni, chwile mogę nosić a później zaczyna mnie bolec ucho, puchnac i mysz wyciagnac. Srebro na poczatku tez mnie drażni ale jak przetrzymam pierwsze dni to później jest ok.
  • Mnie też uszy ropieją od kolczyków. Tylko złoto i srebro ok. oraz stal chirurgiczna. Koleżanka, która ma podobny problem malowała kolczyki lakierem bezbarwnym do paznokci w miejscu, w którym dotyka się kolczyk ze skórą i podobno działa. Ja osobiście tego nie próbowałam, bo rzadko noszę kolczyki.
  • Koniecznie platyna;-)
    annabe , usg czy nie ma poszerzenia dróg żółciowych bądź kamieni
  • No pisze przeciez dziewczyna ze urodziny ma. :) platyny nawet w rękach nie trzymałam wiec nawet nie wiem czy to ladne
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.