Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

16970727475370

Komentarz

  • Lubię nimesil, bo nie drażni żołądka. Cóż z tego...na moje bóle kręgosłupa zupełnie nie pomaga :(

    @Katia, Oby Tobie przeszło!
  • Od jakiegos czasu moja 4 latka gorzej słyszy. Przekreca słowa i bez przerwy pyta "co?" Przeszła ostatnio infekcje wirusowa z katarem i kaszlem ale obyło się bez pediatry, lekki katar się nadal utzymuje. Czy konieczna jest wizyta u laryngologa czy można zastosować jakieś inne środki?
  • @Katia, oprócz bólu miała jakieś objawy ubytkowe jak odrętwienie, zaburzenia czucia niedowłady? W stanie ostrym leki p.zapalne i p.bólowe można brać plus układać się w pozycjach odbarczajacych, tzn takich w które minimalizując ból, w tym czasie staraj się dużo odpoczywać, nie schylac sie, nie nosić. Warto umówić się do fizjoterapeuty, przy objawach ubytkowych do neurochirurga
  • Lekki niedowład (przyjmuję, że ciężki to niemożność ruchu). Ale głównie ból i to "zginanie". Obecnie boli mnie (nie bardzo mocno na szczęście) prawie cały kręgosłup, od tego wykrzywiania się i kulenia :(

    Kilka razy miałam już takie bóle (chyba za każdym razem schodzące w lewo) i zawsze same przechodziły. P-bólowce zastosowałam po raz pierwszy.
  • @Katia polecam wygrzewanie. Do tego czasem posmarowanie. Ostrożne poruszanie się.
  • Dzięki :)

    W kwestii wygrzewania stosuję kynoterapię: pies z lewej, pies z prawej i śpimy :D
  • Pies może być. :D
  • Zagadka:
    Co może oznaczać ból w prawej nerce nasilający się na wdechu? Szczególnie w pozycji stojącej. Gorzej jest też po nocy, przy leżeniu na prawym boku.
    Nerka jest po przejściach pewnych (tzn. dolegliwości ciągną się od ok. 12 lat z różnym nasileniem), ale nic konkretnego w niej nigdy nie znaleziono poza zastojem moczu w moczowodzie i lekkim wodonerczem - zawsze w zaawansowanej ciąży.
  • edytowano grudnia 2015
    Ja też z zagadką
    Od 4 dni boli mnie głowa, nie bardzo mocno, głównie w okolicy czoła i ciemie trochę, żadnych innych objawów, ibuprom w końcu dziś wzięłam, bo robotę mam, nie bardzo pomógł.
  • A to wodonercze @Katarzyna ?
    Moze jakies male zlogi,a skoro problemy juz byly,to moze jakies waskawe ujscie i niewiele trzeba by podetkac?

    Ja przy schodzeniu kamienia (a tez mam tendencje do przytykania) nie moge lezec.
    Booooli.
  • @Milamama - a nie ma to związku ze świąteczną dietą?
    @chabrowa - kamieni ni piasku nikt mi nigdy w ukł. moczowym nie widział.
    @Agnicha - RR - niskie, badania ogólnego moczu dawno nie robiłam, ale prawie zawsze mi prawidłowe wychodzi, poza nielicznymi incydentami zum spowodowanego przez E.coli, ale to dawno mi się zdarzało i zawsze bardzo skutecznie radziła sobie z tym dieta, dużo ciepłej wody i sok żurawinowy. Z tą nerką problem mam od 12 lat prawie stale, tylko o różnym nasileniu. Wcześniej dokuczała głównie rano, po spaniu na prawym boku, a teraz zaniepokoiło mnie to, że coraz częściej boli przy głębszym oddechu. Tak całkiem znienacka, w środku dnia.
    Nie chce mi się iść na USG - na NFZ każą mi czekać ze 3 miesiące przynajmniej, a prywatnie nie bardzo mam kasę. Ostatni USG nerki robił mi mój ulubiony specjalista przy okazji USG ciążowego. Gratisowo, bo to miły gość jest i przy okazji USG ciąży, zawsze pyta, czy ze zdrowiem wszystko w porządku, a jak zgłaszam jakieś obawy, to się nimi interesuje. Myślę, że gdybym powiedziała, że kostkę sobie skręciłam, to też by ją a USG obejrzał ;-)
  • No to trzeba zajść w ciąże zeby obejrzeć nerkę ;)
  • No, nie wiem. Może ten ból przy głębokim wdechu jest charakterystyczny dla jakiejś jednostki chorobowej? Żebym schudła ostatnio jakoś mocno, to bym podejrzewała, że może to nerka wędrująca. Ale nie schudłam, więc raczej coś innego. Tylko co?
  • Poczytałam przypadkiem o tej odmie i odmę mam/miałam! :o Całe świeta się przemęczyłam..... Cos mi kliknęło w dole prawego płuca jak siegałam wysoko do szafki i nagle okropnie zakłuło.. Oddech na pół gwizdka, przy czym wydech umiałam zrobic do zera, a wdech tylko troszeczke....Ziewanie zakazane, kichniecie absolutnie nie! Koledy spiewałam cichutko.... ;) Zmiany pozycji przy pomocy rodziny wyłacznie. Pozycja leżaca tylko na bolącej stronie wychodziła. Myśłałąm najpierw, ze to zapalenie międzyzebrowe, ale bolało przy pochyalaniu, a przy ruchu reki nic a nic. Rodzina się smiała, że kamień mi z serca spadł.... i sie turla.... :D
    Jak dzis jest trochę lepiej, to chyba z tego wyjdę bez pomocy lekarskiej? @MartynaN , pocieszysz?
  • @Katarzyna,objawy podobne do wędrującej nerki.Nie musi być spadek wagi.Najlepiej zrobić USG w pozycji stojącej.Mam taką nerkę.
  • @Elwik - serio, nie trzeba być bardzo chudym, żeby mieć wędrującą nerkę? Ja mocno chuda nie jestem. Taka, raczej normalna - duża baba z prawidłowym BMI. To jest prawa nerka, więc ta, co chętniej wędruje...
    No, poczytam ja sobie jeszcze o tych wędrujących nerkach, bo odrzuciłam na wstępie, jak powzięłam info, że to dotyczy bardzo chudych.
  • No dobra, doczytałam i już wiem, że nie jestem zainteresowana diagnozowaniem u siebie nerki ruchomej. Dolegliwości nie są aż tak dotkliwe, żeby narażać się na diagnostykę. Chyba, że ktoś z tutejszych mądrych jest w stanie mi zaproponować jakąś diagnostykę nieinwazyjną. Urografia, scyntygrafia i podobne przyjemności, mnie nie pociągają.
  • Droga redakcjo
    Jakie leki bez recepty na trądzik można brać w ciąży? Na niektórych fragmentach ciała nie widać już zdrowej skóry przez bąble, już nie wspominając że swędzi potwornie.
  • Potrzebuje czegos uspokajajacego, ale co nie zamula. Dla doroslego, raczej do dluzszego stosowania. Cos polecicie?
  • Też takie chcę ale najlepiej z natychmiastowym działaniem :)
  • @Katarzyna między wierszami wyczytalam zachętę do detoksu jaglankowego:) jeśli okulista jutro nic podejrzanego nie znajdzie, to gotowa jestem do umartwien, jeśli miałyby pomoc:) ile to dni najlepiej? Chociaż nie podejrzewam diety świątecznej jako sprawcę bólu głowy, bo boli mnie od pierwszego dnia świąt, a w czasie Wigili bylam gospodynią(20 osób) więc są wiele to nie zjadlam, niestety:) zresztą już zr dwa dni wcześniej budzilam się z lekkim bólem głowy
    @Elunia zatoki przyszły mi na myśl, nie mam z nimi doświadczeń żadnych, mogą być zajęte mimo braku kataru? To jest taki tępy ból.
  • @Milamama - mogą być zajęte zatoki mimo braku kataru. Mogą pomóc ciepłe okłady, jeśli problem w zatokach siedzi. Świetnie się sprawdza skarpeta wypełniona solą podgrzaną na patelni.
    Detoks jaglankowy optymalny 10 dni.
  • @Silesia - maść szałwiowa. Ponoć bardzo skuteczna. I bezpieczna w ciąży. Warto spróbować.
  • @Milamama - obstawiałabym zatoki. Kilka razy już tak miałam - kataru niet, a głowa tak właśnie z przodu pobolewa (czasem ból się tylko przy pochylaniu pojawiał). Jak ruszyło z zatok, to ból mijał.
  • @Katarzyna @Hania dziękuję, spróbuje jutro nagrzewac tą solą, męczy mnie już i niepokoi ten ból głowy. Detoks 10 dni?!! Hmm... Miałam nadzieję, że ze trzy wystarcza:) a jak się to ma do karmienia piersią? Dziecię co prawda już pod podlotka podchodzi(3 lata) i e ciągu dnia da się przekonać do nie cycania, ale nocami nadrabia nieźle:)
  • @Katarzyna, 10 dni na samej gotowanej kaszy jaglanej? Czy jak ma ten detoks wyglądać? I czy jest szansa na oczyszczenie zatok dzięki niemu?
  • Ostatnio się @Anawim chwalił, że mu jaglankowy detox na zatoki dobrze zrobił. Może niech się wypowie.
    A zasada jest prosta - tylko kasza jaglana na wodzie (bez soli i tłuszczu) oraz woda do picia w dużej ilości (najlepiej ciepła).
  • Taki tylko do głowy przyszło czy to brak soli nie powoduje zmniejszenia obrzęku.
    Nerka wędrująca może być. Wystarczy usg w poziomie i pionie. ale to musi zrobić ktoś, kto bierze tą jednostkę chorobową w ogóle pod uwagę, co nie jest oczywiste, jak nie miał styczności z urologią.
  • Wg mojej skromnej wiedzy o tych dietach, to kluczowe było raczej to, że dostarczałem 600-700 kcal dziennie, więc wyszedł mi post.
    Ostatecznie na jaglance 5 dni, w szóstym dniu warzywka dopuszczone przez Dąbrowską, a potem normalne jedzenie, by Wigilię przeżyć po Bożemu.
  • @MartynaN - dzięki! Mój ulubiony pan doktor od USG miał styczność z urologią. Wprawdzie, głównie pediatryczną, ale jednak. Zresztą, on chyba ze wszystkim w medycynie miał styczność, bo to bardzo światły człowiek jest. Może w przypływie gotówki się do niego umówię i zobaczę, co o tej mojej nerce powie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.