Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta bezmleczna, bezjajeczna i bezglutenowa też

191012141542

Komentarz

  • orzechy,owoce  suszone,galaretkę, masę makową-nawet polewę można samemu zrobić-woda,margaryna, kakao,tudzież kawa rozp.
  • Słuchajcie- mam tu taki przepis na bułeczki http://wizaz.pl/kulinaria/przepis,4299,buleczki-drozdzowe-bez-mleka-i-jaj
    czy uważacie, że wyjdą, jeśli dodam do środka masy makowej-takiej mokrej jak do makowca?
    :-?
  • uJauJa
    edytowano kwiecień 2013
    a czemu mają nie wyjść?

    myślę że drożdżowe bułki to możesz nawet drewnianym klockiem nadziać a i tak wyjdą :)
  • uJa,nie znasz mnie.............mogłabym odwrócić-mnie to nawet drożdżowe bułki mogą wyjść z zakalcem
    =))
  • Macie jakieś sprawdzone przepisy z mąki owsianej? Najczęściej znajduję ze zmielonych albo niezmielonych płatków owsianych, a ja mam mąkę.
  • @postpalatum - orkiszową możesz zastąpić zwykłą pszenną w zasadzie w każdym przepisie.
  • dziękuję za  rady :)

  • edytowano kwiecień 2013
    Chcę zrobić wafle przekładane galaretką ale w wersji dla bezmlekowców. Co zatem lepiej dodać do masy zamiast mleka lub śmietany? Mleczko kokosowe? Sojowe? Doradźcie fachowcy :)
  • mam taki przepis: 0,5 kostki margaryny, szklanka cukru, 2 jajka, szklanka mąki pszennej, pół ziemniaczanej, łyżeczka proszku do pieczenia, 2 łyżki śmietany, aromat waniliowy, owoce

    Co prawda niedawno zaczęliśmy jeść jajka, ale żal mi dodawać do ciasta. Czytałam gdzieś, że ciasto wyjdzie bez jajek. Co wy na to? To ciasto wyjdzie jak nie dodam jajek? A proszek zastąpiłabym sodą? Wyjdzie? a jak nie to podrzućcie mi proszę jakiś łatwy szybki przepis na ciasto z owocami.
  • obstawiam że wyjdzie


    (P.S. mam tak samo odkąd nauczyłam się piec bez jajek szkoda mi ich dodawać do ciasta jak już możemy)
  • chlupnełabym tylko łyżkę octu winnego lub soku z cytryny, powoduje musowanie sody i jeszcze fajniejsze rośnięcie ciasta
  • No właśnie po co marnować jajka skoro ciasto ich nie potrzebuje a cukier plus jajka źle działa na cholesterol.
  • ciasto bez jaj jest zdrowsze :)
  • Znam taką z manną, ale teraz miałam ochotę na takie "normalne" tradycyjne ciasto z czerwonymi owocami ( jednak nie takie normalne bo bez jajek) ale wyszedł mi zakalec :( za bardzo wodniste owoce....
    Muszę w końcu upiec dobre ciasto!
  • uJa a mogę zastąpić olej taką samą ilością roztopionej margaryny? bo mam oliwę tylko i jest gorzka bardzo.
  • możesz
    zastępowałam chodzi poprostu o tłuszcz

    zastanawiam się czy w drugą stronę można, bo nie mam margaryny a mam olej ;)
  • niby logika podpowiada, że tak ale logika kuchenna jest dla mnie jeszcze niepojęta :) 
  • no właśnie nie wiem bo margaryna jest stałej konsystencji i jak się ją roztopi a potem ochłodzi to znowu będzie stała, a olej nie :/

    ale w pieczeniu to nie powinno przeszkadzać, no bo masy raczej z oleju nie zrobię ;)
  • Ja w każdym razie właśnie wstawiłam ciasto z przepisu z pinkcake i użyłam roztopionej margaryny zamiast oleju. Potrzebuję mieć w zanadrzu jakiś łatwy szybki przepis na ciasto. Mam nadzieję, że to wyjdzie i będę się mogła wreszcie zająć poważniejszymi sprawami ;)
  • Chyba za bardzo się spinam, jakieś zakalcowate wyszło :( może te owoce za mokre? ale bez soku były i zostały na wierzchu nie zatopiły się. Skąd się bierze zakalec? 
  • może więc te owoce... może mogłam dłużej w piekarniku przetrzymać?
  • chyba masz rację
  • mleka mogło mi się za dużo wlać....
  • w sobotę na spokojnie jeszcze raz zrobię
  • właśnie wyjełam spektakularnego zakalca :D

    widać dziś nie dzień na pieczenie, nie ta faza księżyca czy coś ;)
    albo w ciąży nie należy piec ciast :)

    czekam zatem jak ty do soboty, zobaczymy co wtedy wyjdzie, tylko że jutro mam forumowych gości i nic dla nich oprócz zakalca, no trudno ;/
  • No ja jestem w ciąży :) i dziś siostra do mnie przyjechała ale jest łakomczuchem tak jak ja więc zjemy jakoś to ciasto ;)
  • a na kiedy masz TP? chwaliłaś się i przegapiłam ? :-?

    gratulacje :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.