Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta bezmleczna, bezjajeczna i bezglutenowa też

1679111242

Komentarz

  • Katarzyna, a można mieć nietolerancję fruktozy? Bo mi właśnie siostra donosi, że takowe cuś zdiagnozowano u mojej nastoletniej siostrzenicy, do spółki z nietolerancją laktozy.
  • A mnie to brzmi dziwnie. Bo jeśli fruktoza jej szkodzi, to chyba sacharoza tym bardziej, prawda? Po prostu źle trawi cukry? A austryjackie dochtory jakoś o zwykłym cukrze nie wspomniały...
  • zrobiłam kuleczki kokosowe- ło mamo,ale pychota !!!
  • edytowano marzec 2013
    zrobiłam kuleczki kokosowe- ło mamo,ale pychota !!!
    Dajcie przepis, proszę! Tyle o nich słyszę, ale nie wiem jak zrobić... :-B
  • oooooooooooo,te drugie też niezłe-ale chyba droższe...
    :-?
  • Niom... Też to zauważyłam. :D
  • mam pytanie bo zabrakło mi jajek a nie moge wyjsc dokupic ale chce zrobic jabłecznik 
    wyjdzie mi bez jajek ? :D w przepisie jest zeby dodac trzy zoltka :-/ 
  • wyjdzie

    (o ile to nie biszkopt z jabłkami ;) )
  • biszkopt nie..napisane ze kruszonka 
  • to wyjdzie, jak chcesz żeby było żółte, to sypnij mąki kukurydzianej lub szczyptę kurkumy
  • e tam tego tez nie mam :D kolor ciasta nie jest dla mnie taki wazny ;) 
  • jak nie mam jajek to daje łyżkę śmietany bądź jogurtu i na odwrót. jedna łyżka=jedno żółtko i potem tego nie jem tylko wącham :P
  • ja to już prawie do niczego jajek nie dodaję
    kruche
    drożdżowe
    mufinkowe
    wychodzą bez jajek i krowizny zupełnie ok

    biszkoptu bez jajek sie nie da, i ucieranego bez masła chyba też nie
  • Ja robię ciasta "na oko" i nie dodaję nic z tego, o czym kiedyś myślałam, że to podstawa ciasta (mleko, kakao, jajka, maka pszenna) a jakoś ciastowo wygląda.
  • jak nie mam jajek to daje łyżkę śmietany bądź jogurtu i na odwrót. jedna łyżka=jedno żółtko i potem tego nie jem tylko wącham :P
    czemu nie jesz?
  • Nie jem, bo jestem na diecie 3xbzz, ale dziś właśnie robiłam kruche do tarty i nie miałam smietany to dałam jogurtu i zamiast jednego żółtka tez jogurt i wyszłó pyszne, bo nawet Ci co zazwyczaj nie lubią wcinali aż miło :D
  • mi tez wyszło ..juz pol nie ma :D 
  • Weźcie przestańcie... nie mam w domu jabłek :((
  • Ja mam i kaszę , ale jakoś ciągle się waham, normalnie się boję, że będzie niedobre
    :-SS
  • no bez jablek to nie wyjdzie 
  • Kulki kokosowe wyszły. :)
    Z. wcina, aż miło. :D
  • no chyba jutro zrobię..............przepis w tym wywłątku, czy jaglanym?
  • Na poprzedniej stronie ze trzy razy. :D
  • senkju, a to chodzi o TO ciasto, szarlotka sypana zabrzmiało jakoś inaczej.
  • edytowano marzec 2013
    Jesli kasza jaglana, to to. :D
    Jest naprawdę dobra. 
    Dorzuciłam skórkę pomarańczową, bo lubię. :)
    No i to jest duża porcja. :)
  • uuuuuuuuu,tez mam skórkę pom. jutro robię, a co !

  • edytowano marzec 2013
    @AB - a z jaglanki jak się nazywa?
    Tę z kaszą manną też znam.

    Edit: już wiem, doczytałam na poprzedniej stronie... 
    Dlaczego mnie się poćmątało, że ta jest też sypana...? Nie wiem... :/

    @agnieszkamama - przepraszam za wprowadzenie w błąd!
  • Katarzyna, a można mieć nietolerancję fruktozy? Bo mi właśnie siostra donosi, że takowe cuś zdiagnozowano u mojej nastoletniej siostrzenicy, do spółki z nietolerancją laktozy.
    Nietolerancja fruktozy, to w istocie dwie różne jednostki chorobowe:
    1. wrodzona nietolerancja związana z wrodzonymi problemami enzymatycznymi (nie sądzę by to dotyczyło Twojej siostrzenicy)
    2. trzewna nietolerancja związana z uszkodzeniem przewodu pokarmowego - niektórzy badacze szacują, że dotyczy ok. 30% społeczeństwa.
    Z mojej perspektywy, to jest jeden z elementów bardziej ogólnych problemów z przewodem pokarmowym. Na pewno nie zaszkodzi na to dieta oparta na kaszach pełnoziarnistych i warzywach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.