Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta bezmleczna, bezjajeczna i bezglutenowa też

1121315171842

Komentarz

  • @marteczka właśnie dziś przez telefon bratowa męża mówiła mi ze ona wykluczała z diety najpierw wszystko a potem powoli wprowadzala. Tak łatwiej i wygodniej- niż odczekiwac za każdym razem po 2 tygodnie. A ona juz zaprawiona mama alergików to doświadczenie ma spore.

    Ps. Nie wiem czy mnie to nie czeka :( mojego Janka wysypalo i brzuch go boli...
  • Odstawiłam gwałtownie wszystko, bo Himo chlustał i się dławił mlekiem.
    Następnego dnia nie chlustał, trzy dni później nie miał już innych objawów uczulenia/nietolerancji (śluzu w kupie).
    Potem próbowałam trochę nabiału podać - porażka. Soja - druga (najgorsza), gluten śladowy przełknie (tzn w produktach z opisem "może zawierać śladowe ilości glutenu)
    Wyszło u nas też, że soja, ryż, ryby - także powodują nietolerancję.

    Najwięcej uczuleń chyba jednak powoduje nabiał. Wykluczyć trzeba cały. Zamiast masła można stosować stężoną w lodówce oliwę z oliwek lub masło klarowane (do kupienia np. w biedronce - ale nie wszystkim służy). Sery - można kozie, o ile dziecku nie szkodzi.

  • @marteczka rób jak Ci wygodnie ;) może to tylko nabiał? 



    a mi dziś pizza gryczana nie wyszła... e tam.. chyba do końca życia będę się ślinić na pizze :(
  • Ślinię się na gofry...
  • edytowano sierpnia 2013
    Nie wiedziałam, że klarowane masło można, dzięki za info :)
    Jaś jakichś strasznych objawów nie ma, poza trudnością ze zrobieniem kupki i dużą ilością brudzących bączków. Ulewa jak dla mnie w normie, nie więcej niż Staś, ale za to krztusi się czasem tym mlekiem... No i zaczerwienienie jest wokół pupy, chociaż wysypka na całym ciele już znikła.
    Też mam cichą nadzieję, że tylko nabiał, ale jak nie będzie w najbliższych dniach poprawy to dołożę sobie następnych bezów...
  • Jakby komuś się chciało, to poproszę o jakieś linki, gdzie bedzie co i jak, żeby odstawić gluten i czymś go zastąpić.
    Wiem, że forum jest kopalnią przepisów, pmysłów, ale tego tu............duuuużo 

    Muszę coś sprawdzić na diecie bezglutenowej ;)
  • @jukaa - pomidorową zrób 


    bezpieczna jest, dzieci @Katarzyna lubią :D


  • tylko z jaglanką :D i bez śmietany i mąki :D
  • @Sylwunia - moje dzieci (z wyjątkiem jednej sztuki, którą nikt się nie przejmuje) lubią wszystko.
  • Zdradźcie mi jeszcze proszę, gdzie kupujecie te wszystkie bezglutenowe mąki, dostanę coś takiego w almie? Nie mam w okolicy żadnych sklepów eko, a do zakupów przez internet się jeszcze nie przekonałam...
  • A w czym mielisz @Jadwiga? ja nie mam żadnego młynka na stanie, nawet takiego do kawy... Drogie jest takie urządzenie?
  • @marteczka - nie pamiętam skąd jesteś ale gdyby Cię zaniosło w okolice Warszawy, to ja mogę zmielić co trzeba i ile trzeba.
  • @marteczka - nie pamiętam skąd jesteś ale gdyby Cię zaniosło w okolice Warszawy, to ja mogę zmielić co trzeba i ile trzeba.
    Dzięki wielkie @Katarzyno, ale ja z Katowic, to troszkę daleko mam i mało mobilna z moją dwójeczką jestem :)
    A czym w takim razie ty mielisz?
  • gryczaną i jaglaną mieliłam w blenderze kielichowym
    wychodził ładny proszek
  • @Sylwunia - moje dzieci (z wyjątkiem jednej sztuki, którą nikt się nie przejmuje) lubią wszystko.
    @Katarzyna na myśli miałam, że nie szkodzi im i mogą jeść 

    przepraszam jeśli uraziłam podejrzeniem rozwydrzenia i nielubienia 
  • @Sylwunia - Ależ, nie uraziłaś. Po prostu, chciałam doprecyzować, że nie jest aż tak bardzo trudno karmić moje dzieci, bo choć nie mogą pewnych produktów (pszenica, mleko, jaja), to poza tym, czego nie mogą, są zasadniczo wszystkożerni.
  • @marteczka - mam młynek żarnowy. Taki malutki, na domowy użytek. Ale w godzinę mogę sobie mąki namielić do wypęku.
  • @marteczka młynek do kawy można kupić za około 50zł.
    Tesco ma niezły dział mąk - mają ryżową za około 7.99zł za kilo. Ja jednak nieodmiennie polecam www.badapak.pl - wszystko świetne, a mąka ryżowa za jakieś 6.50 za kg ;)
  • @Haku, a nie wiesz, czy w badapaku mąki bezglutenowe nie są zanieczyszczone glutenem?
  • A ja polecam.. jakby ktos chcial robic jakies przetwory na zime, to na Broniszach mozna sie calkiem tanio zaopatrzyc.. i maja kasze jaglana za 13 zl za 5 kg i gryczana za 13 zl za 5 kg ;)
    soczewice, pestki dyni, slonecznika, migdaly.... i co kto woli tez w korzystnych cenach :)
  • czytam książkę "Dieta bez pszenicy" i coraz bardziej  @-) wytrzeszczam oczy.

    Dajcie dziewczyny przepisy na sprawdzone chleby bez gluta, Młody bez kanapek w szkole nie da rady i będzie jadł co popadnie, więc jakąś kanapkę musi dostawać.
    A jeśli mamy robić rewolucje w kuchni, to niech to będzie totalna zmiana bez odstępstw.

  • @Haku, a nie wiesz, czy w badapaku mąki bezglutenowe nie są zanieczyszczone glutenem?
    Napisałam do nich maila, czekam na odpowiedź - natomiast Kropka w swojej książce kazała płukać kasze przed gotowaniem. Ponoć nawet zanieczyszczone w ten sposób można odczyścić. Gorzej z mąką
    ;)

    Nie mam gofrownicy :((
  • @Haku, super. Ponoć największym zagrożeniem dla bezglutenowców jest zanieczyszczenie produktów naturalnie bezglutenowych glutenem :/
  • edytowano września 2013
    @Kerima, a u Was wyszła jednoznacznie celiakia? Będziemy robić test genetyczny w najbliższym czasie ale jak się rozejrzałam po chorujących dzieciach w rodzinie, to od mojej strony ale dalekie pokrewieństwo mamy chłopca z potwierdzoną celiakią i u męża mały brat cioteczny jest w trakcie diagnostyki
  • czytam książkę "Dieta bez pszenicy" i coraz bardziej  @-) wytrzeszczam oczy.

    Dajcie dziewczyny przepisy na sprawdzone chleby bez gluta, Młody bez kanapek w szkole nie da rady i będzie jadł co popadnie, więc jakąś kanapkę musi dostawać.
    A jeśli mamy robić rewolucje w kuchni, to niech to będzie totalna zmiana bez odstępstw.

    @hipolit - ja robiłam z tego przepisu
    http://www.mojewypieki.com/przepis/chleb-bezglutenowy,-najprostszy

    Mąkę robiłam ze 150 g zmielonej jaglanki, 150 g zmielonej gryczanej i dopełniałam jakimiś innymi bezglutenowymi mąkami, co tam akurat miałam pod ręką (ryżową, kukurydzianą, ziemniaczaną, amarantus, quinoa)
  • Dziękuję Emilia_K :)

    Coś już tam znalazłam w sieci, będę próbować
    Dziś poszłam na łatwiznę z braku czasu i kupiłam chleb bezglutenowy.
    Zresztą zrobiłam większe zakupy produktów bez glutka ;)
    Mąkę kupiłam jakąś uniwersalną Schar.

    Tylko czemu to wszystko jest dwa razy droższe od produktów z glutem :(
  • @Emilia_K ratujesz mi życie!
    Dziękuje za link! Jutro zamawiam mąki i zabieram sie za dietę bez glutenu. Może w końcu trafię na to co tak fatalnie wpływa na mojego synka..
  • @annabe solidaryzuję się bo też 2 dni temu odstawiłam gluten i może w końcu też trafimy na to co szkodzi naszemu G.
  • ukradłem od @Cart&;Pud

    image
  • @Gregorius - nie wiem czemu, ale jakoś mnie nie śmieszy...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.