Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta bezmleczna, bezjajeczna i bezglutenowa też

1161719212242

Komentarz

  • @Taja - da się zrobić cały arsenał tortów 3Xbez. Serio! Najzdrowsze pewnie nie będą (choćby przez dodatek cukru) ale Łucja nie powinna się otruć.
    Moje dzieci na imprezy chodzą z własnym prowiantem. Niektórzy znajomi, bardziej od innych empatyczni, dzwonią wcześniej do nas i dopytują, co mogą przygotować, żeby moje dzieci mogły. Zwykle i tak kończy się na owocach i chrupkach kukurydzianych, bo coś bardziej wyrafinowanego przekracza możliwości percepcyjne osoby normalnie gotującej. Chrzestna matka dwójki z moich dzieci często na urodziny przygotowuje im jakiś tort lub ciasto, zawsze z produktów, które oni mogą. Ale ona nie jest normalna, bo sama ma dzieci mocno alergiczne.
  • Nie jest źle w sanatorium - dopytałam: zupy najczęściej Gabrysia dostaje inne, wędliny też ...czytają etykiety i sprawdzają, czy nie ma glutenu , też często dostaje inne. Mięso obiadowe gotowane zamiast smażonego, tylko szkoda, że ryby nie dostaje, jak inni jedzą. Nad jadłospisem czuwa dietetyk. Tak że prostuję zeznania.

  • @Eleonora - zdecydowaliście się na tradycyjną diagnostykę - z prowokacją i biopsją? Ile Gabrysia ma lat?
    Nas czeka diagnostyka Feli, ale trochę mnie ona odrzuca.
  • Ma 6 lat. W szpitalu (skierowana przez hematologa, bo gastro - nie rozpoznał) zrobiono jej przeciwciała z krwi przeciwko transglutaminazie tkankowej (tTG) i endomysium (EmA), gliadynie - w klasach IgA i IgG. Zwykłe badanie krwi, tylko drogo jak samemu trzebaby płacić. Wyszło, że ma większość (nie wszystkie), więc nie zdecydowaliśmy sie na biopsję, o prowokacji glutenem nikt nie mówił, bo ona miała raczej objawy przewlekłe, trudne do zauważania w krótszym czasie (nie miała biegunek). Teraz zmieniły sie wytyczne orzekania celiakii i jak wychodzą wysokie przeciwciała, można odstąpić od biopsji. Tylko jeszcze test genetyczny miała zrobiony - nie znamy wyniku. W każdym razie wszystkie dzieci mamy do przebadania, ale termin dopiero w grudniu.

  • Ale jadła gluten? Bo Fela na bezglutenowej od stycznia, więc trzeba by najpierw wprowadzić gluten - chcieliśmy zatem zacząć od testu genetycznego - gdzie robiliście? Jaki koszt?
  • Ja robiłam dla Mili na urodziny, ciasto marchewkowe (bez mleka i jajek) przekładałam kremem budyniowym na mleku kokosowym i margarynie bezmlecznej
    Był bardzo dobry, właściwie nikt nie zgadł że czegoś mu brakuje :)


    a ciasto marchewkowe można na mące gryczanej zrobić (ale takie już tylko mi smakuje, mąż nie był zachwycony ;) )
    @uJa proszę przespis
  • ciasto marchewkowe np. stąd: http://pinkcake.blox.pl/tagi_b/784/marchewka.html

    (są i z jajkami i bez, i wegańskie i bezglutenowe, tylko z cukrem proponuję uważać, bo w jednym przepisie są aż 2 szklanki cukru, do ciasta marchewkowego zdecydowanie za dużo)

    a budyń jak budyń, puszkę mleka kokosowego, rozcieńczyłam wodą tak żeby mieć pół litra płynu, i ugotowałam budyń z torebki, zmiksowałam z margaryną i już


    ale co do ciasta to wczoraj popełniłam gruszkowo czekoladowe i było pyszne i bez cukru
    składniki mniej więcej:
    1,5 szklanki mąki (szklankę dałam zwykłej, a pół gryczanej)
    łyżeczka proszu
    8 gruszek, część zmiksowałam na mus część w kostkę
    6 łyzek oleju
    2 łyżki kakao
    1 szklanka mleka (wody, soku, mleka roślinnego)

    i chyba tyle, suche zamieszałam dodałam mokre wyszło fajne czekoladowe ciasto, jakby 3 blaty takie upiec w większej tortownicy to spokojnie za tort mogą służyć
  • @uJa a jak sie nazywa ta margaryna bezmleczna ktora kupujesz?
    szukam i szukam i nie moge w sklepach znalezc.
  • teraz już od dawna jemy "normalnie"
    ale kupowałam "zywkłą" z kruszwicy, lub tortową w biedronce
    delma też jest bez ale ona jest okropna w smaku i nie wyobrażam jej sobie w cieście

    tą masę można też oczywiście z masłem klarowanym zrobić, będzie zdrowiej ;) albo ugotować gęstszy budyń, powinien się sam trzymać bez margaryny, można też mleko kokosowe ubić jak bitą śmietanę ( dodając trochę żelatyny lub agaru)
    a co do masy to jeszcze mogłabybyć ta z której się kokosowe kulki jaglane robi, tylko gładko zmiksowana
  • @uJa Dziękuję za inspirujące przepisy. A w tym gruszkowym mogę dać tylko mąkę gryczaną czy zmieszać ją z kukurydzianą albo ryżową?
  • uJauJa
    edytowano października 2013
    obstawiam że każdą
    poprostu nie miałam razowej żadnej, a chciałam zrobić trochę zdrowsze ciasto, a tej akurat mi pół szklanki zalegało no to wsypałam :)

    aha tego mleka to w efekcie dałam trochę mniej niż szklankę, bo uznałam że mus gruszkowy jest płynem, więc było go tak 3/4 szklanki albo i mniej

    zależało mi by było bez cukru, a że mam dużo słodkich gruszek to je spożytkowałam

    to nie żaden puszysty ekskluzywny wypiek, tylko płaski, czekoladowy placek, nawet trochę brownie przypominający
  • @Haku, ja nie podejrzewałam celiakii, więc była na glutenie, tak jak teraz przed testami młodszych muszę mieć na glutenie. Test genetyczny zrobili nam w CZD (wstyd im było, że nie rozpoznali celiakii i dziecko wróciło do nich z diagnozą od innego doktora). Na Działdowskiej koszmarne kolejki, G. mam zapisaną na maj przyszłego roku. Do szpitala na Działd. z małymi czekać miałabym co najmniej do stycznia, więc też w CZD mam któtszy termin. Ceny mnie powaliły, więc czekam. Podliczyłam, że pakiet koło 1000 na dziecko, test genet. 350 zł , i nie wiem, czy najpierw się robi tylko przesiewowo anty tTG, w której klasie (+kontrolnie IgA całk.) i dopiero jak to wyjdzie, to resztę, czy dzieciom < 3 lat wyjdą testy. Michał miał już wcześniej diagnozę w CZD (jemu patrzcie zrobili) i wg nich nie ma celiakii, ale za 3 lata ma mieć powtórkę.

  • Mam Celiake i jestem trzeci tydzien na bezglutenowej diecie, ksiądz bez problemu zgodził sie dla mnie podać tylko krew Pana Jezusa,ja przez 2 lata zero glutenu,potem lekarz zadecyduje czy bede mogła korzystać z niskoglutenowych komunikantow.
    Łatwo nie jest, uczę sie ale juz mam 2 ciasta za sobą,2 chleby,gofry dzieki cudownej forumowiczce i czytam tutaj i mam coraz wiecej inspiracji.Sama szukam,dopytuje i mam ogromne wsparcie męża.
    Tutaj sa chleby bezglutenowe ale tylko tostowy mi podchodzi i jeden na tzw zakwasie z mieszanki mak bezglutenowych.Znalazlam sklep internetowy i zamierzam cos zakupić bo sa po prostu inne;-) nawet piwo maja bezglutenowe;-)
  • @Pax - zwykle gotowe chleby bezglutenowe są ohydne. Nawet moje wszystkożerne dzieci odmawiają spożycia. Znacznie przyjemniejsze wychodzą pieczone w domu. Ale nie o tym chciałam. Bardzo jestem ciekawa, jak się po zmianie diety czujesz? Lepiej jest?
  • @Wanda, może trafiłaś na luz, bo ja już nie - rzeczywiście do szpitala dużo szybciej niż do poradni gastrologicznej.
  • Jedno na pewno: nie jestem taka zmęczona i nie mam takich jazd emocjonalno-depresyjnych.Nie widzę jeszcze jakiejś poprawy znacznej w zaparciach choć jest odrobine lepiej.Ale to 3 tygodnie dopiero;-)
  • A mi endokrynolog zasygerowała celiakie u mojej Ł. Badania bedziemy robic ale tak za pol roku...
  • @joachm - polecam gryczaną. Z kukurydzianej nie wyjdzie. Chyba, że kupisz sobie np. kukurydziany Mix B firmy Schar. Z domową mieszanką różnych mąk możesz poeksperymentować ale licz się z tym, że może nic z tego nie wyjść :-(
  • Jak dodasz gumę ksantanowa to bedzie sie lepić,nie wiem gdzie w PL mozna kupic.
  • Znalazłam coś takiego a propos zastępowania mąki pszennej ryżową i zwiększania kleistości:

    "1. Jeśli chcesz zastąpić mąkę pszenną mąką ryżową użyj ¾ mąki ryżowej zamiast 1 szklanki mąki pszennej – np. jeśli w przepisie jest napisane, że trzeba użyć 1 szklanę mąki pszennej, użyj ¾ szklanki mąki ryżowej.
    2. W celu lepszego „sklejenia” dodaj do ciasta z mąki ryżowej dwa razy więcej jajek niż w przepisie z użyciem białej mąki.
    3. Aby ciasto było bardziej wilgotne dodaj na każdą szklankę mąki ryżowej jedną łyżeczkę oleju nierafinowanego lub masła klarowanego.
    4. Dobrymi zastępnikami białej mąki są też samodzielnie przygotowane mieszanki – np. z mąki z tapioki (0,5 szkl.), ryżowej (3 szkl.) i skrobi ziemniaczanej (1 szkl.). Z powodzeniem stosowałam także mieszankę mąki ryżowej (1 szkl.), mąki kukurydzianej (1 szkl.) i mąki jaglanej (1 szkl.)."

    stronka: http://zdrowienawidelcu.pl/jak-zrobic-bezglutenowa-make-ryzowa-2/
  • zrób jaglane kulki kokosowe (myślę że w formie księżyca możne je uformować)

    i brownie jaglane :)
    dzieci powinny być zadowolone :)
  • a karob zamiast kaka myślisz, że się sprawdzi? i jesli chciałabym posypać wiórkami kokosowymi to po upieczeniu czy przed?
  • chyba po no nie?
  • Dziewczyny zapisuję się do tego klubu , mam nadzieję, że tylko na 3 miesiące. U mojego synka wyszła nietolerancja pokarmowa na jaja, owies, gluten, pszenicę, drożdże, białko mleka krowiego i śladowo ryż :( Chcę upiec na święta coś bezglutenowego, bezjajecznego i bezmlecznego, jakieś przepisy już znalazłam, ale największy problem mam z mąką, bo większość mieszanek bezglutenowych jakie znalazłam ma mąkę pszenną albo ryżową w składzie. Trafiłam na jedną o nazwie Mix C Schar (skład mąka kukurydziana), czy któraś z Was piekła coś na tej mące?, było to zjadliwe?
  • Dzięki AB, będę eksperymentować :)
  • Robiliśmy Feli testy na rękę i na plecy. Na rękę wyszły:
    - białko i żółtko jaja, cytrusy
    na plecy: jaja, marchewka, pietruszka, seler, ziemniak (!!!), soja, pomidor

    załamałam się - ma być na diecie 3xbez (mleko i gluten nie wyszły, pani dr twierdzi że prawdopodobnie przez eliminację) + z powyższych ostawić ziemniaki, marchewkę, soję, cytrusów żadnych

    No i w ten sposób wiem, że wszelkie ostatnie akcje to po ziemniakach były :( najmocniej ją uczula - skóra zlazła w tym miejscu :(
  • a soja wybiła prawdopodobnie przez wędliny dla bezglutenków, którymi ostatnio ma mama raczyła F.
  • Jak ktoś ma kawałek rękawa, to sobie pochlipię bo to mnie już dobiło.
  • nie badane...
  • badaliśmy podstawowy panel - 14 alergenów głównie warzywa jaja ryż mięso coś tam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.