Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta bezmleczna, bezjajeczna i bezglutenowa też

1192022242542

Komentarz

  •  :)
    chętnie poczytam

    jestem pół dnia na diecie bezglutenowej i już jestem tak głodna że zaraz rzucę się na chleb ;)
    dobrze że jutro paka z badapaka przyjeżdża to może coś wymyślę do jedzenia :)
  • @Fabulosita - lista dań bezglutenowych, spod dużego palca:
    Kasza jaglana z duszonymi warzywami.
    Kasza gryczana niepalona z duszonymi warzywami.
    Kasza jaglana z musem jabłkowym tudzież i z rodzynkami.
    Zupy:
    - pomidorowa z ryżem,
    - ogórkowa,
    - kapuśniak,
    - krupnik z kaszą jaglaną,
    - jarzynowa,
    - grzybowa,
    - kalafiorowa,
    - cebulowa,
    - krem z dyni,
    - krem z selera korzeniowego i naciowego,
    - barszcz z buraków,
    - fasolowa,
    - grochowa,
    - mnóstwo innych zup, byle nie były zapalane na koniec mąką.
    Naleśniki gryczane z dżemem albo z farszem kapuściano-grzybowym, czy innym ulubionym.
    Jajecznica.
    Surówki (wymieniać mi się nie chce, ale praktycznie wszystkie są bezglutenowe w naturalny sposób, bo warzywa nie zawierają glutenu).
    Jabłka pieczone.
  • To ja podbijam: pomysł na zupy bezmleczne, bezjajeczne, bezglutenowe, bez ziemniaków, bez marchewki i właściwie bez włoszczyzny :(
    Macie pomysł?
    I właściwie bez pomidorów (głębokie westchnienie)

    Była już zupa krem z brokuła
    zupa krem z soczewicy

    Tylko strączki mamy robić rotacyjnie - tzn co 4 dni gdzieś tylko nie wiem czy co 4 dni soczewicę czy w ogóle wszystkie strączki :-?

    No i mamy wykwit w łokciu czegoś
  • @Haku - dyniowa? Cebulowa? Ogórkowa?
  •  Pytanie czy jesli młoda zjadła wczoraj pomarańczę i wieczorem miała już wysyoke pod kolanami to od tego właśnie? Czy to za wcześnie i szukać mam czego innego, mąż przyznał że owocu przed obraniem nie umył. 
  • Może być od pomarańczy. Ale nie musi.
  • @Haku barszcz lub inna buraczkowa
  • @Haku ; wiem, że może to nie koszer, ale może napoje mleczne w proszku Wam zasmakują?
    Do kawy zwłaszcza - kokosowe polecam, jest bez soi, reszta w proszku, przynajmniej tam gdzie kupuję, zawiera soję, ja a raczej młoda nie toleruje też soi
    . Moje dzieciaki piją z tym swoje "kakao" z karobu albo inkę, migdały zostawiam im tylko do kaszy - szkoda mi dawać im do picia często chcą, więc im te napoje w proszku wymyśliłam a ja kawy z mlekiem mogę się napić.
    Aaaa i do ciast różnych dodaję, naleśników itp.
  • @Haku - a może łatwiej wyjść od tego, co Twoje dzieci mogą jeść? Potrafisz jakąś listę pewniaków zrobić?
  • A ja muszę od nowa przestudiować ten wątek :/. Zosia w szpitalu była na diecie bezmleczno-bezjajecznej i cera poprawiła się dość radykalnie. Pojawiały się jeszcze tu i ówdzie krostki, ale podejrzewam, że nie do końca ta dieta była taka bezmleczno- bezjajeczna. 
    W domu czasem starsze dzieci "podkarmiają" czymś zakazanym, albo sama coś złapie, więc ta dieta nie bardzo nam wychodziła. Całej rodziny chyba nie da mi się  przestawić na dietę 2 x bez, więc czeka mnie kombinowanie, lub gotowanie 2 obiadów  :-??

    Chciałam kupić książkę "Pokonaj alergię". ale cena trochę mnie przeraziła :(
    mogę pożyczyć jak do mnie wróci ...
    Podrzucić Jadwidze, @Taja?
  • Czym, co do wartości i właściwości, różnią się płatki owsiane od jęczmiennych?
  • Właśnie odkryłam budyń jaglany! Kasza jaglana wcześniej podprażona, ugotowana w większej ilości wody na 1 szkl. kaszy 3,5 szkl. wody. Do tego dodatki:  masło klarowane lub tłuszcz kokosowy, kawa inka lub naturalna (espresso), sok z pomarańczy lub innych owoców, cukier itp. Dokładnie zmiksować blenderem na gładki budyń. Smakuje na ciepło i zimno. Po ostudzeniu przyjmuje formę galaretkowatą. Po wyjęciu z naczynia zachowuje kształt.
    Widziałam ten przepis w internecie z kawą naturalną, tłuszczem kokosowym, cukrem i sokiem z pomarańczy.

  • Potwierdzam zielone zupy są bardzo dobre.
  • głównie to ja nie wiem co do tych zup wrzucać - bo do barszczyku wiadomo buraki, ale co jeszcze jak ziemniaki nie i włoszczyzna nie? Ryż?
    Ze jaglanka to wiem...

    Por chyba nie uczula. Pietruszka i seler tak. I jabłko MIMO testów nadal powoduje krosty na paszczy.
  • Mój synek uczulony z całej włoszczyzny właśnie na pora, a jak późno to odkryłam, bo przecież por nie uczula....
  • pasternak?
    kalarepka?
  • nie możemy cytrusów i marchewki.
    Ale buraki z ogórkami i jabłkami - na to bym nie wpadła.

    Czyli co? Trzeba mieć kupę kwaszonych ogórków w lodówce...
  • A jeszcze lepsze z buraki z ogórkiem i cebulą. Albo buraki z fasolą. Albo same pieczoe buraki pokrojone w cieniutkie plasterki spryskane oliwą i octem jabłkowym i obsypane prażonym słonecznikiem, drobno posiekaną pietruszką, solą i pieprzem.
  • A jeszcze lepsze z buraki z ogórkiem i cebulą. Albo buraki z fasolą. Albo same pieczoe buraki pokrojone w cieniutkie plasterki spryskane oliwą i octem jabłkowym i obsypane prażonym słonecznikiem, drobno posiekaną pietruszką, solą i pieprzem.
    albo migdałami :)
  • @ola_g - buraki upiec, a fasolę ugotować w wodzie z solą. Buraki pokroić w nieduże frakcje i wymieszać z fasolą. Przyprawić solą ewentualnie. Moim dzieciom nie trzeba nic do tego. Można dodać zielonej pietruszki. Jak będzie zimne i wymieszasz z majonezem, to wyjdzie pożywna sałatka.
  • Czym, co do wartości i właściwości, różnią się płatki owsiane od jęczmiennych?
    podbiję pytanie
  • edytowano stycznia 2014
     Ten przepis na budyń bym wypróbowała ale czy można bez kawy bo syn ma ADHD i to byłoby samobójstwo. 
      E: czy zamist blendera może byc końcówka od miksera taka do przecierania warzyw bo i tak musze kupić do mleka ryżowego to co mi szkodzi.
  • @Fabulosita - lista dań bezglutenowych, spod dużego palca:
    (...)
    Jabłka pieczone.
    Katarzyno, bardzo, bardzo dziękuję. Surówki i zupy bardzo się przydadzą, wysłałam Twoje propozycje i będę czekała na odpowiedź. Kudos :)
  • @IDUSIA - zrób kakaowy albo waniliowy. Przecież nie musi być kawowy ten budyń.
    @Savia - owsiane zawierają mniej glutenu i ich gluten jest lepiej tolerowany niż jęczmienny. Różnią się smakiem - jęczmienne bardziej mydlane w smaku. Owsiane zawierają nieco więcej białka i prawie dwukrotnie więcej tłuszczu i są nieznacznie bardziej kaloryczne od jęczmiennych.
  •  Ano nie musi ale bałam się że nie można zmienić
  • @IDUSIA - a kto Ci zabroni? We własnej kuchni wszak jesteś królową! ;-)
  • @AB zapodaj ten swoj przepis na zupe jrem z pora? 
  • ktoś kiedyś dawał przepis na bułki bezglutenowe chyba....?
    a chleb na zakwasie bezglutenowym ktoś robił? wyczytałam, że można na ryżowym robić
  • w tym wątku strona 6 AB podawała przepis na bułki, wieczorem będę robić :)
  • Zupy można zawsze zaklepać mąką bezglutenową
    Ja zawsze fasolową- choć gęsta od dodatku startych warzyw- musze zagęścić zasmażką ( nie potrafię inaczej azresztą inaczej nam nie smakuje) - stosuję do tego mąkę bezglutenową

    Podobnie z bułką tartą - fakt, dość trochę kosztuje, ale dzięki temu nie muszą mieć aż takich ograniczeń

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.