Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta bezmleczna, bezjajeczna i bezglutenowa też

1272830323342

Komentarz

  • DZIĘKI!!!!
  • edytowano marca 2014
    http://pysznadieta.blogspot.com/2012/02/ciasto-z-polewa-karmelowa-rowniez-w.html
    z mąki ryżowej i odrobiny gryczanej i amarantusowej; zamiast mleka napój ryżowy waniliowy z rosmana; polewa z palmą z kruszwicy

    Znowu zrobiłam ciasto  z tego przepisu, tylko dałam mąkę ryżową samą, mleko kokosowe frakcję płynną z odrobiną zmiksowanej frakcji stałej, na wierzch nie dałam polewy tylko przed pieczeniem odrobinę duszonego jabłka z cynamonem - wyszło mi coś na kształt babki piaskowej (tylko z jabłkiem); tylko na następny dzień zaczyna się strasznie kruszyć
  • Potrzebuję czegoś łatwego (bo jestem noga kuchenna) na muffinki ala trocik. Tzn Gucio kończy roczek i chcę dla alegików zrobić muffinki a dla gości normalne ciasto... 
  • AB kiedys fajne linki dawala (pamietasz drzewo z sowami?), ja robilam tort smerfowy z muffinek. Pieczesz muffiny, na to krem jaglamkowy i bedzie ok :)

  • w sumie... może właśnie? zrobię muffiny (gryczano-marchewkowe???) na nie dam krem jaglankowy albo z nerkowców, w  środek muffiny jakiś wypaśny dżem? 
  • Chodzi za mną tarta wytrwana. Od niedawna dieta bezmleczna, bezglutenowa. Czym zastąpić sławną śmietanę w tarcie? Bo przepisy na spod juz znalazlam. 
    Macie jakies pomysły na farsz bezmleczny??
  • krem jaglankowy - na tort, ciasta? Macie przepis? domyslam się że gdzieś był, ale już nie mam czasu szukać:) 

  • Śmietanę pomijałam, ewentualnie dodawałam gluta z siemienia

    a na farsz @Katarzyna kiedyś podawała przepis żeby poddusić cebulę na oleju i tym zagęścić to co tam chcesz mieć (ta cebula zamiast śmietany w farszu)
    ja robiłam najczęściej ze szpinakiem
  • o dzięki. 
    A jakaś pomidorowa wersja - masz pomysł? 
  • z pomidorami to pizza :D

  • edytowano marca 2014
    :) aa no widzisz.
    A na spotkaniu w czwartek AMR była jakaś tarta chyba wlasnie pomidorowa z oliwkami ??kto wie kto wie, niech powie:)
  • a z tym kremem jaglankowym na tort coś poradzisz? Ostatnio jak robiłam szarlotkę z kaszy jaglanej to skała mi wyszła...prawie nie do zjedzenia, i boje się ze z kremem bedzie to samo:)
  • kilka stron wcześniej podawałam linka do przepisu na tort z kaszy jaglanej i krem i ciasto musisz zerknąć

    (ale tamten nie sprawdzony)

    i tu jeszcze jest: http://www.olgasmile.com/krem-kawowy.html
    te są sprawdzone i dobre

    ja już robię na oko, miksuję ciepłą kaszę z czymś słodkim, potem dosypuję smak (kakao kawę) potem trochę stałego tłuszczu (margaryna, masło itp) miksuję i już
  • @Wanda dzeki za przepis! ja sie "popsulam" i nie umiem zrobic porzadnychc fajnych nalesnikow, zawsze cosminie wychodzi, tak kombinujr - troche tego troche tamtego. sprobuje te.
    a ile tej kaszy sypiesz? ile z tegp nalesnokow wychodzi?
  • też takie smażyłam ale bez zalewania ;)
    od razu mąka woda i na patelnie

    to przepis Ani D podawała kilka stron wcześniej w tym wątku :)



  • mi zawsze gryczana opada na dno i nawet jak mieszam przed wylanie to wychodzi "coś" ale nie naleśnik :P

  • Ciekawe @Taja, nam zawsze wychodzą raczej bez problemu. A robimy tak jak @uJa z przepisu AniD. I jest to jedna z ulubionych rzeczy T. :)
  • I jeszcze muszę pochwalić mojego Męża - wymyślił świetną panierkę z mąki z czerwonej soczewicy. Wypróbowalimy już ją do ryb, kurczaka i kotletów- świetna jest :)
    Ależ mam mądrego Męża, @Serengeti :*
  • Drogie Matki. Co Wy dajecie dzieciom, które nie mogą mleka - tak żeby im wapnia starczyło? Z białkiem jest trochę prościej, ale ten wapń mnie przygniata. Znam listę produktów wysokowapniowych, ale jakoś nie wyobrażam sobie, żeby mogły zastąpić mleko. Łatwiej jest wypić szklankę tegoż napoju niż wrąbać szklankę sezamu lub siemienia lnianego...
  • I cukier mocno ograniczać, bo do jego trawienia się dużo wapnia marnuje.
  • czy ktos podaje swoim dzieciom młody jeczmień w proszku  lub mak w suplementacji Wapnia???

     Moje dzieci są od tygodnia na diecie bezmlecznej. Mam zamiar zaopatrzyc sie w sezam i mak żeby dostarczac im wapnia. 
    Chce im podawac tez jeczmien w proszku .

  • Moje dzieci od urodzenia nie tolerują mleka krowiego i nigdy go nie dostawały. Niczym szczególnym nie uzupełniamy wapnia. Staramy się jeść dużo warzyw i pełnoziarniste produkty zbożowe, czasem jakieś orzechy i pestki, trochę strączków. Za to unikamy cukru.
    Nie uważam, żeby dieta bezmleczna wymagała jakiejś szczególnej suplementacji wapnia czy białka.
  • Ty Pandoro, Ty.
    ;)

    Zmielony nieoczyszczony sezam posypywany po wszystkim. Po odrobinie, np. łyżeczka naraz.
  • Wczoraj słuchałam wykładu tego pana (trochę kaleczy jęz. polski, ale wybaczam ;) ) i ten pan przedstawia badania pokazujące, że suplementacja (poza wit B12, która ma pochodzenie zwierzęce) diety jest szkodliwa. Wystarczy zdrowo czyli pełnowartościowo się odżywiać roślinami i nie trzeba żadnej (poza wit B12) suplementacji


  • Przepraszam, ale nie wiem, chyba przeoczyłam czy ktoś podawał z Was jakiś SPRAWDZONY przepis na coś jakby chleb bezglutenowy?? Tzn. chodzi mi o coś takiego, co można byłoby ukroić, wziąć kromkę i  zapakować w papier.
  • Ja gdzieś na forum podawałam przepis na szybki bezglutenowy chleb z ziarnami. Ale teraz z tel nie dam rady wkleić
  • Mam do sprzedania mąkę gryczaną z Badapak - prawie 2 kg. 

    Jesli ktos zainteresowany to prosze na priv. 

    Kupiona 5 dni temu - 4 zl za kg !!!!

  • http://www.olgasmile.com/parowki-wegetarianskie.html

    chyba już mnie kasza jaglana nie zadziwi ! ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.