Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta bezmleczna, bezjajeczna i bezglutenowa też

1568101142

Komentarz

  • jakoś się boję tego ciasta.
    ps. jak namierzacie młyny w okolicy?chciałąbym zrobić zapas kasz,mąk, ale nie za te sklepowe ceny.. 
    :(
  • na allegro kupiłam kasze jaglaną 5kg za 20zł, kaszę gryczaną niepaloną w tej samej cenie (4zł/kg przy bazarkowych 10zł), amarantusa i coś jeszcze, przesyłka do 30kg 16zł
    czekam aż dojdzie
  • edytowano marzec 2013
    Tak, sypałam suchą kaszę. Wilgotność dają starte jabłka, dlatego koniecznie foremka metalowa musi być wyłożona papierem. 
    Nie było ani trochę gorzkie, lekko chrupiące (szczególnie z góry) i całkiem wilgotne. Sypało się nieco przy krojeniu, ale to nie problem. Dorzuciłam skórkę pomarańczową, ponieważ jestem fanką tejże.
    Zauważcie, że piecze się 90 minut - trudno, żeby było surowe. :D
    A smak - po prostu kasza z jabłkami i cynamonem. Naprawdę dobre. :D 
    Został mały "ogryzek". :D
    A porcja faktycznie spora. 
  • Skuszę się na to ciasto :) szczególnie że przeziębiona jestem a kaszę wtedy trzeba jeść, więc mogę powiedzieć mężowi, że mnie należy się więcej kawałków no nie? ;) A i w moim Sieradzu na wtorkowym i piątkowym targu jest kasza jaglana 4zł za kg, więc ja to mam szczęście :)
  • @Haku, a podasz namiary na sklep? mają jeszcze coś fajnego może.
  • uff, u mnie też siedzi w piekarniku :)
  • http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=15957275

    sprzedający nazywa się badapak.
    Właśnie przesyłka przyszła - w piątek zamawiałam. Za 5kg jaglanki, 5kg gryczanej, 1kg amarantusa i 1kg siemienia zapłaciłam około 55zł (cena na bazarku za samą jaglankę i gryczaną wyniosłaby 90zł) + przesyłka 16. Pakowane dobrze, ładnie pachnie ziarno.
    Ale jeszcze nie próbowałam :)
  • uuuuuu,to dobra cena!
  • @Haku - daj znać jak wypróbujesz tę jaglankę i gryczaną - bo mnie skusiłaś i myślę żeby też więcej kupić.
    Wprawdzie ja preferuję gryczaną paloną i nie wiem czy ta nam będzie smakować - czy ona się bardzo rozwala w gotowaniu czy tak jak palona jest każde ziarnko osobno?
  • dzięki, muszę spróbować w takim razie

  • jest o wiele delikatniejsza w smaku i lepsza :D serio! 
  • Gryczana niepalona świetnie nadaje się do dań na słodko - np. z bakaliami lub z duszonymi owocami. Tylko ja ją przed gotowaniem mielę na drobno i wtedy wychodzi z niej świetny budyń - bardzo smaczny.
  • a ja nie lubię nic na słodko.... rozumiem, że do kotletów czy do warzyw, czy gulaszu też się nadaje?
  • ciasto jaglano-jabłkowe wyszło i smakuje wszystkim i jakie słodkie a bez cukru!
  • Też bardzo lubię niepaloną gryczankę, taki orzechowy posmak ma, bardzo przyjemny. I rzeczywiście do gulaszu pasuje, dyniowego też.
  • nam niepalona nie smakuje, właściwie to nie ma smaku
    resztę która zostałą zmieliłam na mąkę i dałąm do ciasta marchewkowego
  • Z mąki zrobionej z niepalonej gryczanej wychodzą bardzo dobre naleśniki i bliny (placki na drożdżach). Nie na słodko. Polecam.
  • a daj jakiś fajny przepis na bliny? :D
  • A to przepis potrzebny? Się robi luźne drożdżowe na mące gryczanej i smaży z tego placki. W oryginalnym przepisie ciasto jest z jajami, ale jak znam życie i naturę ciasta drożdżowego, to i bez jaj wyjdzie.
  • Ale chlebek bananowy, to chyba bez drożdży? Przynajmniej ja do niego drożdży nie używałam.
  • bez przepisu nie robię. Ja jestem totalne beztalencie. Nawet z przepisem umiem zepsuć danie... wiec nie ma że bez przepisu! :P
  • bez przepisu nie robię. Ja jestem totalne beztalencie. Nawet z przepisem umiem zepsuć danie... wiec nie ma że bez przepisu! :P
    właśnie dziś na moim kuchennym kalendarzu przepis na bliny gryczane, miałam CI przepisać ale zaczełam czytać skład i: mąka pszenna, gryczana, jajka, mleko, masło, śmietanka i cukier - mniam samo zdrowie :)
  • @groszek - przepis brałam z bloga "white plate". Nazywa się to tam "chlebek bananowy sophie dahl" i na pewno jest bez drożdży.
  • Też bardzo lubię niepaloną gryczankę, taki orzechowy posmak ma, bardzo przyjemny. I rzeczywiście do gulaszu pasuje, dyniowego też.
    nie wytrzymałam pojechałam na bazar i kupiłam, przed chwilą spróbowałam.... no i wpadłam jak śliwka w kompot - rewelacja!!!
    monodiety gryczanej nie ma? ;-)
  • no żesz, zaraz włażę na ten sklep, który Haku polecała i kupuję zapas jaglanki i gryczanej.
  • @groszek - myślę, że może wyjść i bez jaja.
  • @Aneczka08

    o monodiecie nie słyszałam, ale z tego co wiem, to gryczana (a szczególnie niepalona) jest bardzo, bardzo zdrowa - chyba porównywalna z jaglaną (choć pewnie nie wyciąga wilgoci jak ta ostatnia). 
  • Myślę, że można monodietę na bazie gryczanej niepalonej zrobić. Nie widzę przeciwwskazań. Jaglanka lepsza, bo odkwasza. Ale skoro można robić monodietę na ryżu brązowym albo pszenicy, to czemu nie na gryce?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.