Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Świąteczne Zrób to Sam i Przeżyj Dobrze Święta

1131416181934

Komentarz

  • Przypomnijcie mi,co można zrobić z masy marcepanowej, takiego bloczku, w Lidlu zanabyłam :D

    sliwki w czekoladzie nadziewane marcepanem.
  • Robił ktoś te mydełka?
    Jak barwniki spożywcze?  Bo ja dziś robiłam świeczki i barwniki ni hu hu, nie rozpuściły się  :D
  • Robił ktoś te mydełka?
    Jak barwniki spożywcze?  Bo ja dziś robiłam świeczki i barwniki ni hu hu, nie rozpuściły się  :D
    świeczki zabarwią rozpuszczone kredki woskowe
  • Zrobilam swieczki adwentowe dla znajomej. Wzielam zwykle swieczki w szkle z drogerii, na to naklejam kolko z materialu (potrzebny jest klej do porcelany, kupowalam w obi w sekcji robotek recznych), wstazeczka, numerek i jest ( troche dziwne kolory wyszly, bo swiatlo nie takie):
  • O mamo kiedy Wy na to macie czas???? Zaraz się załamie bo nawet się sklaniam żeby gotowe paszteciki kupić zamiast uszka lepic:-(
    Oj tam
    Na takie pierdy zawsze "kawałek" czasu znajdę, gorzej z poważnymi sprawami jak np. mycie okien itp. :D

    Dzięki za radę, na przyszłość będzie jak znalazł
    Tak mnie te świeczki zmęczyły i wkurzyły, że nie planuję w najbliższym czasie powtórki z rozrywki.

    Fajnie wiedzieć, że to "działa" ;)
  • @Maciejka,o śliwkach wiem, ale chyba @Małgorzata i @MArcelina coś kiedyś o tym marcepanie pisały,tak mi się kojarzy..........
  • a jak topić to mydło? Tak sobie pomyślałam że może białego jelenia zrobiłabym na własny użytek np. z moim ulubionym cynamonem.
  • starte na tarce, do słoika i słoik do kąpieli wodnej na gazie, długo i cierpliwie trzeba mieszać
  • To się przyznam, że właśnie mydełko cynamonowe próbowałam zrobić na zeszłe Mikołajki, ale schrzaniłam. Pieruństwo w ogóle nie chciało się stopić ~X(
  • A do czego skórki służą pierniczkom?
    @-)
  • czy to mdło roztapia się do całkowicie płynnej konsytencji? czy pozstaje trochę gęste?
  • ja też chciałam zrobić suszone pomaracze, ale my mało grzejemy i kaloryfery są za mało gorące. Da się je zrobić jakoś np. w piekarniku?
  • jak długo zstygaja takie mydełka? 
  • zastygają szybko, kilka godzin, ja dodawałam płatki owsiane, kakao i cynamon były brązowe, wlewałam je do różnych plastikowych pojemniczków wysmarowanych oliwą

    a drugie były miętowo kokosowe z zielonym barniwkiem

    ponoć roztapia się do płynnej konsystencji ale ja nigdy tego nie doczekałam :) zawsze używałam takiej gęstej mazi


  • @uJa - skąd Ty to wszystko wiesz! ^:)^
  • kalendarz nasz dwa lata temu
  • ekologiczny lampion Franka  RORATY 2012
  • adwentowa mozaika mojej najstarszej
  • pierniczki....a jakże
  • żłóbek z rolek od papieru - autor Marianna lat 11
  • łańcuch dobrych uczynków zbierany przez każdego członka rodziny przez okres Adwentu z którego potem powstanie łańcuch na choinkę ( te dobre uczynki to były raczej dobre rzeczy, które o danej osobie przy kolacji mówili inni członkowie rodziny np podziękowanie za wspólna zabawę, za pomoc w nauce do sprawdzianu )
  • mozaika wymiata !
  • ja też chciałam zrobić suszone pomaracze, ale my mało grzejemy i kaloryfery są za mało gorące. Da się je zrobić jakoś np. w piekarniku?
    Suszę co roku w piekarniku, rozłożone na ruszcie. 
  • W jakiej temperaturze? Drzwiczki powinny byc uchylone czy zamkniete?
  • Suszyłam w 80-100 stopni, czasem wyłączałam, uchylałam też co chwilę drzwiczki, żeby para uleciała. W sumie wykorzystywałam ciepło piekarnika po pieczeniu lub przy nagrzewaniu piekarnika do pieczenia ciast czy chleba. 
  • a na czym połozyć plasterki? kratka, blacha, papier do piecznia?
  • Ja daje na papier do pieczenia i co pewien czas przekladam na druga strone.
  • Dziękuję za rady
    @};-
  • Mi się zwyczajnie na oknie przez parę dni wysuszyły kiedyś
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.