Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrzebna modlitwa za Alfiego Evansa

1568101125

Komentarz

  • Zresztą komu najbardziej zależy na dziecku? Rodzicom!
    Rola lekarza jest ogromna, zwykle różni specjaliści proponują  różne możliwości leczenoa i to rodzice powinni mieć ostateczny głos, jak zresztą widać po tym przypadku.


    Podziękowali 2Megan Sylwik
  • @M_Monia, a nie spotkałas się z tym, że dwóch specjalistow poproszonych o konsultacje w tym samym przypadku daje zupełnie odmienne zalecenia? 
    Podziękowali 1Rejczel
  • M_Monia powiedział(a):
    Gdyby rodzice mogli decydować byśmy mieli reanimowane co chwile dzieci leżące pod respiratorem z wieloletnim stanem wegetatywnym i takie ktore muszą konac choć mają tylko np wodoglowie, które jest w dzisiejszych czasach operacyjne. Byłyby pozbawione operacji bo np nie podoba się że jest niepełnosprawne intelektualnie i z tego powodu byłby zgon.
    M_Monia idąc tym tokiem myślenia to po urodzeniu powinniśmy dzieci oddawać na wychowanie specjalistom, bo nie mamy kwalifikacji. 
    Podziękowali 2Predikata E.milia
  • @M_Monia ze swoimi wszystkimi decyzjami i wyborami musimy żyć, taka jest cena wolnej woli.
    Podziękowali 3Aga85 Katarzyna Rejczel
  • Obserwuje zmagania z chorobą nowotworową dziecka *guz mózgu i jego rodziny -Adaś Undro
    Szpital w UK 
    Wbrew tragicznym rokowaniom i statystykom w tej chwili śladu guza. I to angielska służba zdrowia tak fantastycznie leczy dziecko. 
    Ale
    Pomimo tego że dziecko walczy także z powikłaniami po wyczerpującym leczeniu -tamtejszy system edukacji nie dostrzega, jakie potrzeby i ograniczenia ma to dziecko.
    Nóż się otwiera 
    Strona Adasia - 
    https://adam-undro.blogspot.com/?m=1
  • Spytam jako laik.
    Czy respirator i wentylator to to samo? U alfiego byl uzywany wentylator, ale moze to tylko kwestia slow? Jaka jest roznica.
  • chyba błąd tłumaczenia. 
    Podziękowali 1mamuma
  • edytowano kwiecień 2018
    Dubel
  • mamuma powiedział(a):
    Spytam jako laik.
    Czy respirator i wentylator to to samo? U alfiego byl uzywany wentylator, ale moze to tylko kwestia slow? Jaka jest roznica.
    Wentylator to mi się kojarzy z workiem ambu a nie respiratorem
    Ale pewności nie mam.
    Podziękowali 1mamuma
  • ambu to inaczej resuscytator
    Podziękowali 1mamuma
  • Myślę,że cały świat powinien iść w stronę życia... Nie tylko lekarze...a my jako rodzice tym bardziej...
  • Następny niuans sprawy.  W UK odszodowania po NOPach  wypłacane są po 2rż, Alfie za miesiąc ma urodziny. 
  • Cejrowskiego pisze ze Alfie ma dostęp do tlenu wody i mleka Pytanie a pokarm ? Chcą go zagłodzic ? 
  • Nie wynika. O jego losie decyduje tylko sąd, czyli w skrócie- chłopiec należy do państwa

  • Ok tylko czemu Rutkowski o tym trąbi na prawo i lewo ?
  • edytowano kwiecień 2018
    No cóż, nie bardzo wiem, jak to ując, żeby znowu się nie posypały na mnie gromy-ale widzę, ze atmosfera udziela się wszystkim, jest dużo szumu medialnego, w sieci krążą "rewelacje", które sobie przeczą...domysły stają się dla wielu faktami, przypuszczenia potwierdzeniami ...nie wiem, czy to pomaga w tej sytuacji
    mam wrażenie, że wielu sie chce ogrzać przy tym ogniu i poswiecić w blasku fleszy skierowanych na dziecko...
    panu Rutkowskiemu nie ufam nic a nic, cwaniak celebryta
    a  temu jego portalowi tym bardziej
  • Agnicha powiedział(a):
    @monia3 jesli dziecko przebywa w takim stanie od dawna ma ppdlaczonego pega
    Prawdopodobnie Pega dojelitowego choc tu gdybam
    Jesli  ma dostep do wody mleka i tlenu to rozumiem ze to mleko to mieszanka odzywcza jaka się podaje w okreslonych ilościach co pewien czas (i nie jest to zwykle mleko ale srodek odżywczy) 
    Swoja droga dziecko w śpiączce ma zupełnie inny metabolizm niz normalnie funlcjonujace wiec nie ma mowy o zaglodzeniu
    Inna sorawa ze NIE MAMY zadnych wiarygodnych danych ile dostaje pokarmu ile wody 
    Rozumiem ze jeśli ma dostep to znaczy ze rodzice go karmia



    Chyba nie ma pega bo na zdjęciach miał sonde. 
  • Rodzice już nie będą informowali o stanie Alfiego...
  • Tu w komentarzach jest oświadczenie ojca. Nie umiem skopiować swoim telefonem tego oświadczenia,więc wklejam link do tego https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1828622977182586&id=156850207693213
  • O 20.15 na TVP1 ma być rozmowa z lekarka która badała chłopca...
  • Dziwne to oświadczenie a zwłaszcza ta część w której dziękują personelowi szpitala za podejście i profesjonalizm. No ja głupia już jestem. 

    Wcale się nie zdziwię jak jutro będzie info że Alfie odszedł...
  • edytowano kwiecień 2018
    Z fb

    https://www.facebook.com/StaszekKrawczykFanpage/posts/2057972697810729

    właśnie czytam, sądzę [w tym momencie], ze warto

    edit: trzeba przeczytać komentarze, w których autor linkuje odnośniki do innych dokumentów
    e2: np do tego  https://www.judiciary.gov.uk/wp-content/uploads/2018/02/alder-hey-v-evans.pdf
  • edytowano kwiecień 2018
    Bardzo ciekawa wypowiedz z tego linku wynika - byc moze dziecko odczuw ma cierpienie wiec ukrocmy je na wszelki wypadek - a to ze sie pomylili w przypadku tego czy przeżyje bez respiratora to taka niewiążąca pomyłka Zaś rodzicowi który informuje o głodzenie dziecka nie mozna ufać To prawda był jakis tam skandal w szpitalu no ale w tym watykańskim tez był .... Piękna notatka informująca ze w sumie nic sie nie stało - w lekkim stylu zapewniająca ze wszystko przecież jest w porządku - sorry to obrzydliwe insynuowac że nie mozna zaufać rodzicowi mowiacemu o głodzeniu dziecka czy ze szpital angielski to taki ach och ( jakies tam nieliczne pomyłki ) a watykański to miał przekręt Autor napisał ze sędzia h przypomniał iż katolicyzm dopuszcza zaprzestanie uporczywej terapii ale dziwnym trafem zapomniał autor notatki wspomnieć ze papież Franciszek apelował w tej sprawie by pozwolić decydować rodzicom (skoro odnosi sie juz do katolicyzmu)
    no wiecie .... Niedobrze mi...
    Podziękowali 1Sylwik
  • Może postawili ultimatum. Bądźcie ulegli i cicho to puscimy
  • Na Twitterze jest info ze "chcą odbudować relacje z personelem szpitala" - mysle jak MAFja ze pojawiło sie ultimatum - wypuścimy ale siedźcie cicho - mam taka nadzieje 
  • Myślę,że to bardzo prawdopodobne... Po takiej walce teraz by nie odpuścili, chyba,że dostaną coś w zamian, czyli, że ich wypuszczą... Oby tak było!
  • Rutkowski ten wie gdzie się zakręcić -tam gdzie interes i sława.
    Podziękowali 1E.milia
  • No ale nie zrobiono wszystkiego i w tym problem.  
    Podziękowali 2E.milia Aneczka08
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.