Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Strajk nauczycieli

15960626465122

Komentarz

  • Naprawdę wiem , o czym piszesz , bo moja córka bardzo intensywnie przygotowywała się do tych egzaminów.
  • Nie, przeciez ci z ED i prywatnych szkół nie stracą...
  • W publicznych  gimnazjach i ósmych klasach też się egzaminy odbyły .
  • A gdyby nie odbyły się w publicznych , to ci z prywatnych też by rok stracili. Teoretycznie , bo naprawdę nie wierzę w taki scenariusz.
  • Naprawdę ktoś myśli , że gdyby odbyły się egzaminy tylko w szkołach niepublicznych , to tylko ci uczniowie mogliby rozpocząć naukę w szkołach średnich ??? A że nerwowo było , to nie kwestionuję .
  • Ale nie dzięki nauczycielom tych szkół w większości.
  • Elunia - serio wierzysz w taki scenariusz ?

  • edytowano kwiecień 2019

    Toż publicznych  jest zdecydowana większość .

    edit

  • Publicznych , oczywiście .
  • A może Nikola jak Ola?
    Droga Olu, droga Nikolu?
    Podziękowali 3Monika73 Nika76 formatka
  • @Monika73 - nie chodzi o sam egzamin, tylko o to, ze żeby maturzysta mógł przystąpic do matury, musi mieć świadectowo 3 klasy szkolne. W przypadku egzaminów gimnazjalnych i osmoklasisty dzieci pisały i pisza egzaminy z większymi lub mniejszymi kłopotami, ale na wypisanie samych świadect są jeszcze prawie 3 miesiace. Dla maturzystów jest kilka dni - już powinno byc po klasyfikacji, bo 26 jest zakończenie roku szkolnego. Przy czym większosc pewnie ma sytuację czysta, czyli automatycznie powinny byc wystawione oceny pozytywne, ale niektórzy, w tym mój orzeł jeszcze byli w trakcie poprawek w momencie rozpoczęcia strajku. I wszystko zostało zawieszone. 
  • Rozumiem. To rzeczywiście trochę gorzej (.

  • Wspolczuję....

    Zastanawiałam się czy nie przerabiać z dziecmi materiałów w domu (2 i 6 klasa SP). Potem w szkole będą lecieć po łebkach. ...
  • Maturzystów to chyba nie rusza, że strajk jest dla nich. Oni kończą szkołę i jak na razie tylko im się to utrudnia. Współczuję im, naprawdę.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • edytowano kwiecień 2019
    Nie bądźcie takimi terrorystkami ortograficznymi; PaniWiosna pisała coś w tym wątku o pozytywiźmie ;) trzeba mieć pozytywne myślenie
    Podziękowali 1Berenika
  • Arkusze egzaminacyjne pełne są błędów interpunkcyjnych. Aż mnie świerzbiło, by je poprawić :p!
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Aneczka08 powiedział(a):
     Słucham właśnie minister 
    Zalewskiej na temat matury i rad klasyfikacyjnych. I chyba Nie zdawałam sobie sprawy jaka to straszna biurokracja jest że jak się nie odbędzie rada to ktoś nie będzie mógł zdawać matury
    Mało tego będzie musiał powtarzać Cały rok
     Mimo że wcześniej miał dobre stopnie na przykład ale nie został sklasyfikowany bo nauczyciele strajkowali. 

    To faktycznie jest bez sensu Przecież jeżeli i tak nic nie umie to po prostu nie zda tej matury A jeżeli umie to niby czemu nie miałby być do niej dopuszczony.

    Okazuje się że maturą nie rządzi wiedza ucznia tylko Święta Rada Klasyfikacyjna...
    Rada klasyfikacyjna jest do skończenia szkoły. Matura nie jest. 



  • edytowano kwiecień 2019
    PaniWiosna powiedział(a):
    Skoro analizujemy kwestię, proponuję źródło bardziej wiarygodne:

    Imię żeńskie Nikola w dopełniaczu, celowniku oraz miejscowniku ma postać: Nikoli, w bierniku – Nikolę, w narzędniku – Nikolą, a w wołaczu – Nikolo lub Nikolu (za: J. Grzenia: Słownik imion. Warszawa 2004).

    http://www.poradniajezykowa.us.edu.pl/baza_archiwum.php?POZYCJA=160&AKCJA=&TEMAT=Nazwy%20w%B3asne%20(pisownia%20i%20odmiana)&NZP=&WYRAZ=


    Nikola -li, -lę, W. -lu a. -lo; Nikol

    https://sjp.pwn.pl/so/Nikola;5586680.html
    Podziękowali 2Aneczka08 Gosia5
  • Nika76 powiedział(a):
    Wspolczuję....

    Zastanawiałam się czy nie przerabiać z dziecmi materiałów w domu (2 i 6 klasa SP). Potem w szkole będą lecieć po łebkach. ...
    Tak, zadbaj o dzieci, nie licz na nauczycieli w szkole.
    Podziękowali 1Nika76
  • Ula powiedział(a):
    @Monika73 - nie chodzi o sam egzamin, tylko o to, ze żeby maturzysta mógł przystąpic do matury, musi mieć świadectowo 3 klasy szkolne. W przypadku egzaminów gimnazjalnych i osmoklasisty dzieci pisały i pisza egzaminy z większymi lub mniejszymi kłopotami, ale na wypisanie samych świadect są jeszcze prawie 3 miesiace. Dla maturzystów jest kilka dni - już powinno byc po klasyfikacji, bo 26 jest zakończenie roku szkolnego. Przy czym większosc pewnie ma sytuację czysta, czyli automatycznie powinny byc wystawione oceny pozytywne, ale niektórzy, w tym mój orzeł jeszcze byli w trakcie poprawek w momencie rozpoczęcia strajku. I wszystko zostało zawieszone. 
    Mojej "orlicy" został jeden przedmiot do poprawy :( 
    U niej oceny wystawiła wicedyrektor, ale rady nie było.
  • Elunia powiedział(a):
    Uwaliła ją?
    Dosłownie przed chwilą nastąpił cud i pojawiła się w librusie ocena pozytywna ze sprawdzianu semestralnego z chemii. Wpisana przez wicedyrektorkę. I również przez nią została poprawiona ocena z chemii na 2.

    Teraz pozostaje czekać na radę klasyfikacyjną.
  • Marsjanka powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Uwaliła ją?
    Dosłownie przed chwilą nastąpił cud i pojawiła się w librusie ocena pozytywna ze sprawdzianu semestralnego z chemii. Wpisana przez wicedyrektorkę. I również przez nią została poprawiona ocena z chemii na 2.

    Teraz pozostaje czekać na radę klasyfikacyjną.
    bardzo sie ciesze :)
    Podziękowali 1Marsjanka
  • Ja też bardzo się cieszę  
    Podziękowali 1Marsjanka
  • @Marsjanka gratulacje! A przy okazji pytanie: chemia jest w LO do 3 klasy?
    Podziękowali 1Marsjanka
  • edytowano kwiecień 2019
    To chyba zależy od rozszerzenia? Mój w technikum łączności skończył chemię w I klasie, a córka w technikum chemicznym ma chemii więcej niż na niektórych studiach :D
    Podziękowali 2Berenika Monika73
  • Gosia5 powiedział(a):
    @Marsjanka gratulacje! A przy okazji pytanie: chemia jest w LO do 3 klasy?
    Marianna jest na biol-chemie. A na innych profilach kończy się po pierwszej klasie.
    Podziękowali 1Gosia5
  • ZNP właśnie chce unieważnić wszystkie egzaminy, poczytajcie, Broniarz tu chwali nauczycieli, że umozliwiaja egzaminy, a za plecami robi w drugą stronę.
  • Zuzapola powiedział(a):
    ZNP właśnie chce unieważnić wszystkie egzaminy, poczytajcie, Broniarz tu chwali nauczycieli, że umozliwiaja egzaminy, a za plecami robi w drugą stronę.
    Skąd to info?
    Podziękowali 1Monika73
  • kociara powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    ZNP właśnie chce unieważnić wszystkie egzaminy, poczytajcie, Broniarz tu chwali nauczycieli, że umozliwiaja egzaminy, a za plecami robi w drugą stronę.
    Skąd to info?
    https://wpolityce.pl/polityka/442733-broniarz-nasyla-na-uczniow-nik-chce-podwazyc-egzaminy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.