Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tyle ładnych dziewczyn

«13456715

Komentarz

• ن podał/a dalej Tweeta
    Gdy miał 8 tygodni, lekarz powiedział "Martwy płód, serce nie bije. Wieczorem zabieg. W ogóle to ma pani dwoje dzieci. Po co pani trzecie"? Uparłam się by poczekać dwa dni. Dziś ten oto "martwy płód" ma prawie 15 lat i jest świetnym facetem, dobrym harcerzem. Taka to #falaŻycia

• Maciek_bs powiedział(a):
    A wszystkie zaczadzone feminizmem...
    Żeby to był tylko feminizm..

• Jak dziś widziałem śpiewaka operowego przed katedrą w Mediolanie przypomniało mi się że Mediolan był pierwszym miastem w Europie Zachodniej gdzie zalegalizowano aborcję. 
  • Ja tam widzę także facetów :) 
  • To transy
  • E tam, znam mnóstwo ładniejszych :p
    Podziękowali 1argento
  • Na kimś ten "protest" robi wrażenie?
  • Ciekawe, jak zagłosuje Kaczyński... Ten projekt to taki gorący kartofel, wcale mu nie na rękę.
  • Tola powiedział(a):
    Na kimś ten "protest" robi wrażenie?
    Tak, robi na mnie wrażenie- że takie młode dziewczyny mogą mieć tak namieszane w głowie. I jeszcze myślą, że one bronią siebie.
  • Heh, no tak, ale skierowany jest do posłów głównie.
  • Tola powiedział(a):
    Na kimś ten "protest" robi wrażenie?

Na mnie.
    Rzygać mi się chce po zobaczeniu ich strony.
    Młodzi ludzie, a tak już zepsuci.
    Mam nadzieję że posłowie nawet ich nie zauważą.

Podziękowali 1mamaw
  • Ida powiedział(a):
    Generalnie podział idzie w tę stronę że ludzie wierzący robią się coraz radykalniej wierzący, a ludzie zdemoralizowani - coraz bardziej zdemoralizowani.

Podział, który ma miejsce w USA od jakiegoś już czasu i stale się pogłębia. U nas jest podobnie.

• Jakoś przeoczyły, że minimum połowa dzieci, które chcą pozbawić życia to też kobiety. To gdzie te prawa kobiet?

• Mnie najbardziej rozwala, gdy widzę że matki chorych z wadami mózgu dzieci  nakładki , koszmar kobiet.
  • Bambidu powiedział(a):
    Jakoś przeoczyły, że minimum połowa dzieci, które chcą pozbawić życia to też kobiety. To gdzie te prawa kobiet?
    Weź mnie nie rozśmieszaj - od kiedy tu o jakiekolwiek prawa kobiet chodziło?

Podziękowali 2PonuraKura camille
  • TecumSeh powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    Jakoś przeoczyły, że minimum połowa dzieci, które chcą pozbawić życia to też kobiety. To gdzie te prawa kobiet?
    No jak, każda jedna trąbi, że ma prawa bo... jest kobietą.
  • TecumSeh powiedział(a):
    Ida powiedział(a):
    Generalnie podział idzie w tę stronę że ludzie wierzący robią się coraz radykalniej wierzący, a ludzie zdemoralizowani - coraz bardziej zdemoralizowani.

Podział, który ma miejsce w USA od jakiegoś już czasu i stale się pogłębia. U nas jest podobnie.

Ciekawe jaka jest przyczyna takiego zjawiska?

• Bambidu powiedział(a):
    No jak, każda jedna trąbi, że ma prawa bo... jest kobietą.
    No właśnie. Nie chodzi o prawa kobiet, tylko chodzi o JEJ (trąbiącej) prawo do tego czy tamtego - bo jest kobietą. A inne kobiety ją gówno obchodzą i mapka tego dowodem.

Podziękowali 1maliwiju
  • Ida powiedział(a):
    TecumSeh powiedział(a):
    Ida powiedział(a):

Egoizm?
  • ITecumSeh powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):

Ja mam trochę problem z tą mapką. Od poczatku kadencji PiS finansowanie pomocy psychologicznej przez Centrum Praw Kobiet itp. zostało wycięte, a jednak te punkty nadal działają i mapka biała nie jest.
  • mamaw powiedział(a):
    Ida powiedział(a):
    TecumSeh powiedział(a):
    Ida powiedział(a):

Egoizm?

W przypadku tych zdemoralizowanych pewnie tak.

Ale chodzi mi o tę dwubiegunowość, o ten rozdźwięk między jednymi a drugimi - dlaczego to się pogłębia?

I czemu młodzi ludzie coraz bardziej cyniczni i zdemoralizowani?

• Na czym polega ta pomoc psychologiczna? 
    Podziękowali 1asiao
  • Ida powiedział(a):

Zawsze przypominają mi się słowa Jezusa: "oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę" (Łk 22, 31).  Zawsze w życiu jest moment próby, nie tylko jednostek, ale całych społeczeństw.

Jak to działa w rozbiciu na czynniki pierwsze? Ano masz ludzi dobrej i złej woli - to jest fundamentalny podział od początku świata.

W systemie zwanym demokracją, zwłaszcza w sytuacji względnego dobrobytu (a jakby ktoś nie wiedział, mamy obecnie największy dobrobyt w 1000 letniej historii Polski którego przodkowie mogą nam jedynie pozazdrościć) ten podział się ujawnia dość mocno.

Są ludzie zainteresowani dobrem wspólnym, a co najmniej tacy, którym wystarcza praca, rodzina i normalne życie, a są tacy, którzy są zainteresowani maksymalnym korzystaniem, są ludzie którzy są z założenia przeciwni porządkowi społecznemu (i takich demokracja nie eliminuje), są też ludzie dążący do władzy i kariery za wszelką cenę.

Z biegiem czasu i pokoleń te grupy się rozchodzą tak mocno, że tworzą wręcz odrębne mentalnie społeczeństwa. I to oczywiste że degeneracja (o ile nie zawrócona jakimś wstrząsem) wyłącznie postępuje, a ludzie religijni robią się coraz bardziej religijni widząc co się dzieje.

Po prostu coraz mniej miejsca na stanie okrakiem na barykadzie, letniość itp - linie podziału biegną coraz wyraźniej, i jesteś tu albo tu.

I tak jakoś się dzieje że ateistyczne lewactwo, zwolennicy aborcji, lgbtrtvagd, feminizmu, zasiłków dla Murzynów za nic (w Europie - dla uchodźców), przeciwnicy jakichkolwiek surowych kar (chyba że za "brak tolerancji") tworzą zwartą grupę, głosującą na "demokratów",  w Europie na lewicę obyczajową, w Polsce na totalną.

Owszem, zdarzają się pośród takich ludzi chrześcijanie a nawet katolicy, ale są oni w coraz mniejszej grupie - po prostu na dłuższą metę nie da się tego pogodzić. Chyba że się mocno zamyka oczy (znam takich) albo traktuje religię instrumentalnie.

Co ciekawe, protestantyzm ma z tym dużo mniejszy problem niż katolicyzm. Protestanci dużo łatwiej tłumaczą sobie że w sumie aborcja to prywatna sprawa - "ja bym tego nigdy nie zrobiła, ale każdy decyduje we własnym sumieniu i nie można tego zabraniać", usłyszałem od znajomej protestantki, i to jest u nich opinia raczej typowa niż odosobniona.

To jest podział widoczny szerokim okiem z dużej perspektywy - ja wiem że sa jednostki, które mają zupełnie inaczej. Ale tendencje widać na przykładzie dużych grup.

Podziękowali 1Ida
  • edytowano 14 kwiecień
    Ojejuju powiedział(a):
    Na czym polega ta pomoc psychologiczna? 
    Np osoba z mojej rodziny jest psychologiem i prowadzi konsultacje dla kobiet ofiar przemocy, która tak jak się czyta tak i w realu dotyczy biednych i bogatych. Obecnie online
    Edit : nie chce w necie za dużo pisać w sensie personalia
  • No cóż... Szczerze przyznam, że jak pomyślę o organizacjach pomagających kobietom doświadczającym przemocy, to do głowy przychodzi mi właśnie to CPK. Innych nie znam. 
  • Ida powiedział(a):

Ale chodzi mi o tę dwubiegunowość, o ten rozdźwięk między jednymi a drugimi - dlaczego to się pogłębia?

I czemu młodzi ludzie coraz bardziej cyniczni i zdemoralizowani?

Mam nadzieję że dobrze opisałem dlaczego się pogłębia rozdźwięk, chyba że nie, to pisz śmiało.
    Natomiast co do młodych ludzi - skąd pomysł że to młodzi są tacy?

Ja tam u młodych widzę znacznie większy patriotyzm, dużo większe pojęcie interesu narodowego itp niż u ludzi w moim pokoleniu (przełom lat 70tych i 80tych). Może doprecyzuję - u młodych mężczyzn to widzę, z kobietami chyba nie ma większej różnicy (ale może się mylę).

Co do religijności - znacznie więcej ludzi w moim pokoleniu kręciło się wokół oaz, pielgrzymek i innych takich niż obecnie - acz może to kwestia liczebności pokolenia. Natomiast u wielu życie brutalnie zweryfikowało ich wiarę czy wybory moralne - do tego stopnia by zadać sobie pytanie czy oazy i pielgrzymki to nie był sposób na towarzystwo, wyhaczenie małżonka i niewiele poza tym.

Dziś religijnych młodych jest mniej procentowo, ale są dużo bardziej świadomi tego w co i dlaczego wierzą - wg mojej obserwacji.

Co ciekawe - w kwestii aborcji, brak poparcia dla niej z przyczyn społecznych nie tylko nie spada u młodzieży a rośnie (i to już pokazują konkretne badania).

Dużo by można wymieniać, jest takie badanie GUSu bodajże o poglądach młodych ludzi - od politycznych po religijne, kwestie seksualności itp. Naprawdę wierz mi - jest dużo lepiej niż się wydaje.

Zagrożenie jednak jest i to spore - otóż upraszczając, młodzi mężczyźni są raczej konserwatywni, młode kobiety raczej liberalne w kwestii aborcji, lgbt itp.

To pokazuje że jest coś nie teges z wychowaniem dziewczynek - albo w ogóle z wychowaniem, natomiast chłopcy jakoś dochodzą mimo to do prawidłowych wniosków.

Ten rozdźwięk między płciami jednak oznacza że ci ludzie nie spotkają się i nie założą rodzin (mówię o efekcie w dużej skali). No chyba że albo chłopcy narzucą swoje poglądy dziewczynom, albo stanie się odwrotnie - trudno mi nawet zgadywać co będzie w masowej skali. Modlitwa wskazana jak zwykle:)

• edytowano 14 kwiecień
    Lewica łapie teraz mnóstwo młodzieży, nawet tej najlepszej, na lep ekologii i ratowania świata. Widziałam już kilku świetnych młodzieńców,  którzy w to poszli.  Lewica ma teraz ich głosy,  nie są świadomi na co naprawdę głosują,  ratują świat, lasy i przyrodę. 
  • Zuzapola powiedział(a):
    Lewica łapie teraz mnóstwo młodzieży, nawet tej najlepszej, na lep ekologii i ratowania świata. Widziałam już kilku świetnych młodzieńców,  którzy w to poszli.  Lewica ma teraz ich głosy,  nie są świadomi na co naprawdę głosują,  ratują świat, lasy i przyrodę. 

Ale tak zawsze było - w sensie zawsze na coś łapie:) W moim pokoleniu to było zostanie Europejczykiem, w opozycji do ciemnego, katolickiego pospólstwa chodzącego na pasku księdza proboszcza, albo Rydzyka. Polska to była w najlepszym wypadku do zaorania, a w sumie to gdyby Hitler wygrał wojnę to byśmy dziś byli tak bogaci jak Niemcy (autentyk). Ksiądz jeszcze wtedy pedofilem nie był, ale już chodziło mu wyłącznie o pieniądze, i miał kochanki oczywiście.

Więc porównując skalę zjawiska - dziś i tak jest nieźle.
  • @TecumSeh konserwatyzm jest dla młodych mężczyzn całkiem wygodny - mieć żonę która będzie mila, ładna, obiad ugotuje, odzywać się nie będzie, obowiązki małżeńskie spełni... No a koszulki z polską walczącą sa fajne, jak by wojna była to strzelanie też by było fajne. Taki konserwatyzm fajny. Kobiety zyskały więcej możliwości do decyzji o sobie, i nie chcą tego oddać. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.