Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Konserwatywne młode kobiety

1679111215

Komentarz

  • @Karolinka

    Mam czwórkę, a Ty?
  • edytowano wrzesień 2021
    @Coralgol
    Matka wielodzietna wykonuje konkretną pracę i ma jej crazy więcej niż matka jedynaka.
    To jest fakt bezsprzeczny
  • edytowano wrzesień 2021
    @M_Monia

    Nikt nie mówi ani o żadnych "skulonych uszach", ani nie może być mowy o przyzwoleniu na "chamstwo, brak empatii i wyzwiska".  Gdzie to wyczytałaś?
  • @Coralgol napisałabym ładniej, uwierz, ale szkoda mi czasu, bo książki z moich wpisów nie zrobię ;) musisz żyć z tym dyskomfortem. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Caralgol ciężko w to uwierzyć. Ja nie bardzo wierzę, ale nie o tym temat

    Już tu jedna była taka co mówiła że ma 3 a okazało się że na 1.
    Jedynym sposobem, by to zweryfikować, jest poznanie się osobiście, może kiedyś będzie okazja - wówczas czemu nie ;) A póki co nie zamierzam udowadniać, że nie jestem wielbłądem.
  • @M_Monia Ale nikt tego nie sprawdzi. Ona już dawno pisała z tego co koajrzę, że tyle ma to może i ma.
  • edytowano wrzesień 2021

    Jak się tu zarejestrowałam miałam trójkę ;)

    Taka specyfika znajomości internetowych. Ja generalnie traktuję to z przymrużeniem oka co kto pisze o sobie i swojej rodzinie, dopiero jak kogoś poznam osobiście to traktuję te znajomości "poważniej". Dawno przestałam się przejmować co kto kreuje na swój temat w necie.

    Podziękowali 1kasha
  • Generalnie dobrze jest mieć dystans, bo jak się człowiek przejmie... 
  • edytowano wrzesień 2021
    grudzień 2019
  • M_Monia powiedział(a):
    A chwaliłaś się w wątku? 

    Nie przesadzasz?
    Podziękowali 2beatak formatka
  • edytowano wrzesień 2021
    @kociara ironiczny uśmiech to budzą wieczne Twoje  narzekania jak to w tej oświacie żle, w szkole żle, uczniowie nie tacy o rodzicach nie ma co gadać bo wiadomo, że beee

    Obecnie tylko "jeździsz" po rodzicach i uczniach
    Widzisz to?
    Kiedyś bardziej pomagałaś, Twoje zdanie było ważne, obecnie wszystko jeden ton 

  • Coralgol powiedział(a):
    To postawa rozwydrzonego dziecka. Oczywiście, każdy czasem ma w sobie gniew, roszczeniowość, chęć wydarcia się po prostu na innych i zażądania "mnie się należy!". Tylko że dorośli ludzie wiedzą, że w ten sposób świat nie funkcjonuje

    Właśnie że tak funkcjonuje świat w socjaliźmie - protestują pielęgniarki, nauczyciele, policjanci, matki niepełnosprawnych, a jak już górnicy zaprotestują to ho ho, protestują nawet rolnicy którzy przecież nie pracują na państwowym, wszystkich łączy jedno - "nam się należy !" i nawet im się udaje, więc co pleciesz że świat tak nie funkcjonuje.
  • matuleczka powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    matuleczka powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):

    Aktualnie ceny paliw w Niemczech są na najwyższym poziomie od dwóch lat. Tymczasem zdaniem ekspertów ceny benzyny i oleju napędowego jeszcze bardziej pójdą w górę po jesiennych wyborach. Mówi się, że za litr benzyny trzeba będzie zapłacić wtedy 2 euro.
    I co z tego? 
    Zamiast łykać różne treści bez analizy, warto pomyśleć i np. chcąc porównywać ceny brać pod uwagę też wynagrodzenie.

    Biorę pod uwagę wartość nabywczą. Z doświadczenia wiem, że w Niemczech żyje się coraz trudniej, natomiast moi znajomi w Polsce z każdym rokiem lepiej się mają.
    Serio? I wychodzi Ci, że Polaka otrzymującego średnie wynagrodzenie stać na więcej litrów paliwa niż Niemca? Napisz zatem jasno jakie wartości bierzesz pod uwagę.

    Porównywanie odczuć nie ma nic wspólnego z obiektywną oceną. 
    Nie wiem, jak jest z paliwem, ale inne ceny przeliczałam kiedyś i wychodziło mio, że to co w Niemczech kosztuje 1euro, w Polsce 1,5 zl.
    Sorry, ale na poważne tematy pogadam, jak wrócę z Carlsberga, jestem padnięta i prawie już śpię. Mamy tutaj ostry zachrzan. Wrócę do tej dyskusji we wtorek.
  • Bea powiedział(a):
    Karolinka powiedział(a):
    Centrum świata osób wielodzietnych to raczej są dzieci, to chyba normalne
    Chyba jednak nie jest normalne
    bo?
  • Ostatnio słyszalam, że nadmierne kierowanie się empatia doprowadza do patologicznych zachowań bo pozbawia nas racjonalności w zachowaniu. 
    Mogę np komuś współczuć, że znalazł się w trudnej sytuacji ale sama mogę nie chciec być w trudnej sytuacji, żeby komuś zrobiło się lepiej...bo i tak się nie zrobi 
    Podziękowali 1kociara
  • edytowano wrzesień 2021
    @asiao ale to jest podejście rozsądne ogólnie.


    Ale jeśli Monice jest zbyt przykro to można jakos inaczej do tego podejsc. Generalnie dyskusje internetowe są ciężkie
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano wrzesień 2021
    Bea powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Bea powiedział(a):
    Karolinka powiedział(a):
    Centrum świata osób wielodzietnych to raczej są dzieci, to chyba normalne
    Chyba jednak nie jest normalne
    bo?
    Bo centrum jest mąż, zona i Bog
    Dziecko jest "na chwilę" 
    dzieci to przyszli dorośli, więc od ich wychowania zależy przyszłość świata;

    z tego też względu, w naszym doczesnym życiu, winny być na pierwszym miejscu.

    Jeśli się o to nie będzie dbać, to zarówno społeczność, jak i religia, znikną z powierzchni ziemi.
    Takie prawa tego świata ustanowił Stwórca.
  • Ale ze mamy teraz dyskutować o tym komu i dlaczego jest przykro? I po jakim słowie Zosi jest przykro a po Marysi spływa jak po kaczce  ;)

  • Trudno przewidzieć co będzie jak dzieci dorosną.
    Mogą pracować w korporacji albo spółce skarbu państwa i odprowadzać składki na ZUS w Polsce albo wyjadą za granicę na misje i będą wolontariuszami w Afryce 
    Może będzie z nich pożytek dla budżetu a moze nie będzie 
    Np. ja osobiście nie ukrywam, że cieszy mnie 500plus ..jak kogoś irytuje, że dostaje pieniądze i nie wie jak się z tym czuć to ja chętnie przyjmę i będę się cieszyć jeszcze bardziej bez żadnych rozterek w tym temacie 

  • Karolinka powiedział(a):
    @kociara ironiczny uśmiech to budzą wieczne Twoje  narzekania jak to w tej oświacie żle, w szkole żle, uczniowie nie tacy o rodzicach nie ma co gadać bo wiadomo, że beee

    Obecnie tylko "jeździsz" po rodzicach i uczniach
    Widzisz to?
    Kiedyś bardziej pomagałaś, Twoje zdanie było ważne, obecnie wszystko jeden ton 

    A jest dobrze?
    W tej oswiacie? Serio??? 
    Pokaz mi, w którym miejscu. "jeżdżę" po rodzicach, uczniach. 
  • @Karolinka A teraz jej zdanie ma być nieważne? Nie widzę aby @kociara jeździła po rodzicach, prędzej po partii rządzącej, zresztą słusznie. Nie ze wszystkim się z Nią zgadzam, ale ogólnie ma rację.
  • @M_Monia, bardzo zmieniły się Twoje poglądy przez lata, które piszesz na forum. Od niechęci do 500 plusów, do wrecz żądania różnych bonusów i dotacji. Dziwnie się to czyta trochę. Może nie jest to Twoja intencją, ale właśnie takie można odnieść wrażenie czytając Twoje wpisy. 

  • I tez mnie smiesza troche te wstawki, o rzekomym zarabianiu moich dzieci, na czyjeś emerytury. 
    Rozumiem, ze jesli dzieci wyemigrują, będą bezrobotne, albo beda gospodyniami domowymi, to 500 plus rodzice zwrócą, z procentem  ;)
    Podziękowali 1Ewasz
  • Bo tu właśnie nie chodzi o to, że się komuś należy. Te wszystkie przypadki przestępców, emigrantów itd - zgoda. To w ogóle nie chodzi o to, że dajesz jakiejś konkretnej osobie i ona ma się z tego rozliczyć potem. To byłoby niewolnictwo, a co najmniej kredyt. 

    Chodzi o to, że państwu się to opłaca, nawe jeśli część tej kasy się zmarnuje. Jest to inwestycja. W skali makro się to opłaca. 
    Podziękowali 3Pioszo54 jan_u Monira
  • matuleczka powiedział(a):
    Lekko piszecie: emigracja, misje... A co z przestępcami wszelkich specjalności? Z kosmosu nie spadli. I ci w przyszłości też z niego nie przylecą. Uogólnianie, że dziecko= pożyteczne społecznie dorosły jest nieprawdą. Ani teraz tak nie jest ani w przyszłości tak nie będzie. 

    Poza tym taki utylitaryzm wyklucza dzieci, które ze względu na chorobę nigdy nie będą płacić podatków.
    ogólnie jest prawdą
    mimo wyjątków
    Podziękowali 1malagala
  • Moim zdaniem znowu znaleziona została dziewczynka do bicia. Parę osób pisze do Moni z pozycji takiej wyższości, że słabo się robi. @kociara piszesz o dyskusji, ale w trakcie dyskusji nie ma miejsca na wycieczki ad personam. A Ty je uskuteczniasz. Przypominasz jeszcze w swoim wpisie jakąś sytuację sprzed lat, gdzie też pół forum jeździło po Moni, bo się bała rozstępów. Na takie uwagi jest miejsce w cztery oczy, jeśli się o nią martwisz, chcesz jakiegoś dobra. A nie huzia na Józia.


  • asiao powiedział(a):
    Ostatnio słyszalam, że nadmierne kierowanie się empatia doprowadza do patologicznych zachowań bo pozbawia nas racjonalności w zachowaniu. 
    Mogę np komuś współczuć, że znalazł się w trudnej sytuacji ale sama mogę nie chciec być w trudnej sytuacji, żeby komuś zrobiło się lepiej...bo i tak się nie zrobi 
    Ale to brak empatii jest zaburzeniem. 
  • M_Monia, początkowo byłaś przeciwna 500 plus, pamiętam bo w opozycji byłas wśród nielicznych, zresztą ja również.
     Rozumiem, że sytuacja życiowa zmieniła poglądy, to jest naturalne. Natomiast trochę jak gdyby wpadłaś w drugą skrajność.
    Mam nadzieję, że moich wpisów nie odbierasz jako atak.
    btw.  Bardzo nie lubię nawalanek i chamskich docinek, są one elementem forum, jeszcze na długo przed wystąpieniem Klarci
  • Tak, dokładnie @Pioszo54
    Ogólnie dziecko=pożyteczny (gospodarcz/społecznie) dorosły jest prawdą

    Są wyjątki, które mieszkają w więzieniach garażach i szpitalach oraz poza granicami kraju. (piszę o ciężko chorych, bo jak @matuleczka zauważyła, oni na przykład nie będą płacić podatków, wychowywać dzieci itd) 

    Wy sobie nie zdajecie sprawy, jak wielką wartość ma to, że ktoś po prostu mówi po polsku, umie liczyć do stu i nie chce Cię zgwałcić ani okrasc.
     
  • malagala powiedział(a):
    Moim zdaniem znowu znaleziona została dziewczynka do bicia. Parę osób pisze do Moni z pozycji takiej wyższości, że słabo się robi. @kociara piszesz o dyskusji, ale w trakcie dyskusji nie ma miejsca na wycieczki ad personam. A Ty je uskuteczniasz. Przypominasz jeszcze w swoim wpisie jakąś sytuację sprzed lat, gdzie też pół forum jeździło po Moni, bo się bała rozstępów. Na takie uwagi jest miejsce w cztery oczy, jeśli się o nią martwisz, chcesz jakiegoś dobra. A nie huzia na Józia.


    Myślę, że to "ad personami" działa w obie strony. Pytania odnośnie liczby dzieci i wytykanie tejże są co najmniej niesmaczne.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.