Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wzywam na marsz 4 czerwca

2456789

Komentarz

  • @paulaarose Elektoratu twardego nie przekonają, ale jest sporo niezdecydowanych, których da się jeszcze odwieść od głosowania na PiS.

  • @Wilfrid Tylko, że w Polsce jest koalicja wyborców POPiSu i ci którzy odwiodą się od Kaczyńskiego, zagłosują na Tuska. 
  • Nie do końca rozumiem. Są przecież inne opcje (Hołownia).
  • @Wilfrid Są, tylko że większość osób głosuje na PO i PiS. 
  • Tak, ale w mojej opinii nie ma zbyt wielu osób, które wahają się między PiS a PO.
    Podziękowali 1asiao
  • Wilfrid powiedział(a):
    Nie do końca rozumiem. Są przecież inne opcje (Hołownia).
    Hołownia to PO
  • Prayboy powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    Nie do końca rozumiem. Są przecież inne opcje (Hołownia).
    Hołownia to PO
    A co on ma wspólnego z PO?
    Podziękowali 1beatak
  • Nie jest z pisu to musi być z po 
    Podziękowali 1beatak
  • @Wilfrid Bo to są dwa niby przeciwstawne obozy, które są tym samym, ale media je przeciwstawiają i zwolennicy obu partii wzajemnie sobie dogryzają. 
  • Prayboy powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    Nie do końca rozumiem. Są przecież inne opcje (Hołownia).
    Hołownia to PO
    kukiełka z tej samej stajni
    Podziękowali 1Elf77
  • UlaUla
    edytowano czerwiec 2023
    A wiecie, że PiS zresetował wszystkie rejestrację żaglówek w Polsce, kolega ma dwie, przez internet dwa dni próbował to zrobić, w urzędzie pierwszy wolny termin na połowę sierpnia.
  • Niestety nie mam ani jednej żaglówki. Wstyd się przyznać.

    Natomiast wczoraj spotkałem jednego pana koło całodobowego sklepu z alkoholem. Powiedział do mnie tak:

    https://twitter.com/a_hrechorowicz/status/1664755202262441986
    Podziękowali 2Biznes Info Piotr i Kasia
  • DaddyPig powiedział(a):
    Niestety nie mam ani jednej żaglówki. Wstyd się przyznać.

    Natomiast wczoraj spotkałem jednego pana koło całodobowego sklepu z alkoholem. Powiedział do mnie tak:

    https://twitter.com/a_hrechorowicz/status/1664755202262441986
    cienko przędą, maski spadają...
  • Esencja każdej ideologii w prostych słowach  :)
  • @DaddyPig - to nie są jakieś jachty dalekomorskie z załogą, tylko stare drewniane lajby , które nagle straciły numery rejestracyjne. Właściciel zawsze był zagorzałym wyborca PiS, jego żona nawet startowała na radna, a takie działania no cóż - bywała zniechęcające. I z takich drobnych niby niechęci robi się głos na inną opcję.
  • Wilfrid powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    Nie do końca rozumiem. Są przecież inne opcje (Hołownia).
    Hołownia to PO
    A co on ma wspólnego z PO?
    Jego partia została utworzona z ludzi z PO, w momencie jak zaczęli tracić poparcie. 

    Klasyka:
    Unia Demokratyczna została Unią Wolności, potem Platformą, teraz Hołownoą. Stary numer, robią to od 30 lat. 
    Podziękowali 1Piotr i Kasia
  • Łódki ma nie od wczoraj i jakoś w zeszłym roku mógł nimi pływać. A co do rejestracji przez internet - jak napisałam po dwóch dniach bezskutecznych prób poddał się i próbował sprawę załatwić stacjonarnie. I tu nie chodzi o ideę, bo może była i słuszna (przerzucenie rejestracji na gminy, decentralizacja i uproszczenie procesu), tylko o praktykę, np., że "resetują" się numery i nie jest pewne, że będzie ten sam (trzeba zmieniać numer na łódce, żaglach itp.). To już takie banalne, że kolejne przepisy mają jakieś tego typu braki.
  • @paulaarose

    Nie rozumiem, przeciwnicy Pisu to nie elektorat? 

  • Z tego co wiem, zainteresowanie marszem jest ogromne, miejsc w busach PO dawno nie ma, a wynajęto ich kilkaset, będzie ciężko o bilety na PKP, więc jak się wybieracie to kupcie dzisiaj. Organizatorzy martwią się, czy wszyscy zainteresowani zmieszczą się na placu zamkowym, my się trochę obawiamy jechać z dziecmi
  • "wpisy i dokumenty wydane po dniu 1 stycznia 2006 r. - przez okres 30 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli do 01.02.2023 r."

    Czyli było 2,5 roku na ponowną rejestrację, plus czas od lutego, kiedy było już po terminie. Razem trzy lata. Teraz system się zatkał, bo spóźnialscy czekali do wakacji. I to jest wina PiS?
  • Właśnie ten marsz będzie naprawdę masowy, co z jednej strony cieszy, a z drugiej mam mieszane uczucia. Np. wybiera się znajoma głosująca dotąd na Pis, poglądy prawicowe co teraz jest przeciwna #lextusk i też niestety prawom dla ukraińców.
  • Coralgol powiedział(a):
    Właśnie ten marsz będzie naprawdę masowy, co z jednej strony cieszy, a z drugiej mam mieszane uczucia. 

    Marsz organizują ludzie którzy przez lata swoich rządów zrobili z Polski niewolniczy folwark do wyciskania kasy dla Zachodu. Niestety wielu ludzi tego nie rozumie albo o tym zapomniało i dają się nabrać.
    Podziękowali 1ewaklara
  • edytowano czerwiec 2023
    Właśnie za czasów PO-PSL polityka gospodarcza była najrozsądniejsza (choć mam im złe likwidację ofe, wycofanie się z reformy górnictwa, krus i parę innych rzeczy). Dyscyplina budżetowa i inwestycje, a nie jak dzisiaj inflacja i rozdawnictwo.
  • Będą też apolityczni sędziowie.


  • @DaddyPig - zapewne masz rację, tylko po co w ogóle powtórnie rejestrować jakikolwiek już raz zarejestrowany pojazd? To tak jakby uznać, że dowody rejestracyjne samochodów będzie teraz wydawał jakiś inny organ, więc wszystkie tracą ważność - skala inna, ale mechanizm taki sam.
    Wszystko było z papierami w porządku, ale nagle trzeba wykonać jakieś dodatkowe działania, bo ustawodawca tak sobie wymyślił. 
    Ja osobiście co miesiąc wprowadzam wszystkie faktury firmowe, też kilka lat temu nie było takiej konieczności. O obliczaniu składek ZUS to już nawet nie ma co wspominać.
  • Coralgol powiedział(a):
    Właśnie za czasów PO-PSL polityka gospodarcza była najrozsądniejsza (choć mam im złe likwidację ofe, wycofanie się z reformy górnictwa, krus i parę innych rzeczy). Dyscyplina budżetowa i inwestycje, a nie jak dzisiaj inflacja i rozdawnictwo.
    No cóż, że zacytuję mistrza Seweryna: ja prdl... Taka dyscyplina była, że 90 mld zł wyparowało z budżetu. Lemingom się wszystko wciśnie. Nawet można ich okraść i powiedzieć że to Kaczyński zrobił. Dno i metr mułu.
  • edytowano czerwiec 2023
    Coralgol powiedział(a):
    @paulaarose

    Nie rozumiem, przeciwnicy Pisu to nie elektorat? 

    Mi chodziło o to, że to są dwa skłócone ze sobą elektoraty, które społecznie się żrą między sobą, a PiS i Platforma sa podobnymi do siebie partiami, które już rzadzily i nie rozumiem po co na nie głosować. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.