Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wzywam na marsz 4 czerwca

1234579

Komentarz

  • hipolit powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    PiS jest dobroduszny. Za swoje pieniądze oferuje emerytom i rencistom wycieczki krajoznawcze. 
    Coś jak wycieczka na Jasna Górę ze sprzedażą garnków. Tylko tutaj Jasnej Góry nie ma a w bonusie przemowa Prezesa 

    masz racje, żadnych wieców :D 
    a ja cieszę się że moja mama dostaje zasłużoną 13 i 14 emeryturę
    rozumiem że ty wspierasz finansowo swoich rodziców a ich emeryturę odsyłasz do ZUS.
    A rodzice to sobie czasem tej emerytury nie wypracowali? To ZUS im robi laskę że im wypłaca?.
    13 i 14?
    Mogliby znieść opodatkowanie emerytur, ci ludzie już się dość nadpłacili podatków. Nie trzeba by im dawać 13 i 14 i udawać, ze rząd ich kocha 

    pieniądz jest pieniądz,
    wybrali sposób, który im najbardziej pasował, prawo rządzących
    Podziękowali 1Klarcia
  • To jak rodzic, który nie ma czasu zająć się dzieckiem, daje my prezenty. Nie zawsze trafione ale zawsze to prezent, i kij z tym, ze wtedy o ten prezent jest mniej w budżecie domowym. On czuje się usprawiedliwiony 
    Podziękowali 1avija
  • @Pioszo54 Przy miernej frekwencji wybrali. 
  • edytowano czerwiec 2023
    hipolit powiedział(a):
    To jak rodzic, który nie ma czasu zająć się dzieckiem, daje my prezenty. Nie zawsze trafione ale zawsze to prezent, i kij z tym, ze wtedy o ten prezent jest mniej w budżecie domowym. On czuje się usprawiedliwiony 
    nie, tak żeby ludzie poczuli i tak, by na nich zagłosowali,

    a budżet będzie git, póki gospodarka się kręci, do czego wszelkie podwyżki przyczyniają się bezpośrednio, bo prawdopodobnie zostaną wydane, czyli wzmocnią popyt wewnętrzny
  • hipolit powiedział(a):
    To jak rodzic, który nie ma czasu zająć się dzieckiem, daje my prezenty. Nie zawsze trafione ale zawsze to prezent, i kij z tym, ze wtedy o ten prezent jest mniej w budżecie domowym. On czuje się usprawiedliwiony 
    Zauważyłaś, że oni praktycznie zawsze rzucają pieniędzmi? Bony, dodatki, emerytury, plusy. Raz, dwa, można ale ile można? Przy sytuacji z wojną, gdzie podskoczyła inflacja etc... 
    Podziękowali 1hipolit
  • Pioszo54 powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    To jak rodzic, który nie ma czasu zająć się dzieckiem, daje my prezenty. Nie zawsze trafione ale zawsze to prezent, i kij z tym, ze wtedy o ten prezent jest mniej w budżecie domowym. On czuje się usprawiedliwiony 
    nie, tak żeby ludzie poczuli i tak, by na nich zagłosowali,

    a budżet będzie git, póki gospodarka się kręci, do czego wszelkie podwyżki przyczyniają się bezpośrednio, bo prawdopodobnie zostaną wydane, czyli wzmocnią popyt wewnętrzny
    Nawet nie zdajesz sobie jak mocno gospodarka zwolniła i jak mocno jeszce bardziej zwalnia. 
    Zaczynaja się duże zwolnienia, nawet grupowe 
    będzie bieda i bezrobocie, 
  • paulaarose powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    To jak rodzic, który nie ma czasu zająć się dzieckiem, daje my prezenty. Nie zawsze trafione ale zawsze to prezent, i kij z tym, ze wtedy o ten prezent jest mniej w budżecie domowym. On czuje się usprawiedliwiony 
    Zauważyłaś, że oni praktycznie zawsze rzucają pieniędzmi? Bony, dodatki, emerytury, plusy. Raz, dwa, można ale ile można? Przy sytuacji z wojną, gdzie podskoczyła inflacja etc... 
    dla mnie to taka „zapchajmorda” - macie, żebyście nie mówili, ze dajemy tylko sobie 
  • E tam,daj spokój Hipolit
    Na co komu gospodarka
    Ważne,że emerytury dali dwie dodatkowe.
    Na Białorusi ludzie też jakiś żyją i przywykli do dyktatury i oligarchii panujących, my też jakoś się dostosujemy
  • hipolit powiedział(a):
    Mogliby znieść opodatkowanie emerytur, ci ludzie już się dość nadpłacili podatków. Nie trzeba by im dawać 13 i 14 i udawać, ze rząd ich kocha 

    Zrobili to. Półtora roku temu.
    Emerytury do 2500 są zwolnione z podatku dochodowego, a pozostałe płacą podatek od nadwyżki. 
  • hipolit powiedział(a):
    Mogliby znieść opodatkowanie emerytur, ci ludzie już się dość nadpłacili podatków. Nie trzeba by im dawać 13 i 14 i udawać, ze rząd ich kocha 


    Chciałem zauważyć, że od składek na emerytury nie płaci się podatku, nie ma więc mowy o podwójnym opodatkowaniu.

    Ale oczywiście opodatkowanie emerytur trzeba było znieść z innego powodu. Jakikolwiek podatek pobierany od pieniędzy wypłacanych z budżetu to bezsensowne przepisywanie cyferek z jednego konta na inne i tych pieniędzy w ogóle nie ma. Jakiekolwiek wypłaty z budżetu w ogóle nie powinny być opodatkowywane, oszczędziłoby się wtedy dość znaczne kwoty na obsłudze takich transakcji.



    Podziękowali 2Chaber Pioszo54
  • avija powiedział(a):
    A rodzice to sobie czasem tej emerytury nie wypracowali? To ZUS im robi laskę że im wypłaca?.

    Nie, nic nie wypracowali, ponieważ ich składki nie istnieją. Podstawy trzeba tłumaczyć ?

    Tekst emeryta "wypracowałem sobie emeryturę" jest skrótem myślowym od "gdy pracowałem okradali mnie składką i płacili z niej emerytury, teraz ja tez tak chcę niech okradają pracujących i płacą mi emeryturę, należy mi się"
  • edytowano czerwiec 2023
    Ano tak, wyleciała mi z głowy ta jałmużna. 
    Jednym dali, większość znów ukarana. Noaleeeeee ktoś na plusy składać się musi. 

    Minumum egzystencji na jednoosobowe gospodarstwo domowe to 680 zł 
    moze warto podnieść, bo przy dziejących cenach i kosztach życia ti więcej niż kpina 

    dla przypomnienia 
    Według  leksykalnej definicji - minimum egzystencji to taki poziom konsumpcji  (wydatków), który zapewnia utrzymanie człowieka przy życiu, w stanie zdrowia i zdolności do pracy.

    powinni rządzącym tyle zostawiać, skoro się da 
  • hipolit powiedział(a):
    Jednym dali, większość znów ukarana. Noaleeeeee ktoś na plusy składać się musi. 

    Prawie w każdym przypadku na swoje plusy każdy składa się sam.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • edytowano czerwiec 2023
    @hipolit Mamy tak katolicki i rodzicielski rząd, który opodatkował zbiórki charytatywne, co jest dla mnie nieuczciwe, to są pieniądze na dzieci i potrzebujących... W imię czego, aby zdrowi ludzie dostali jakiś bon wakacyjny albo zdrowe dzieci 800 złotych? To jest smutne i  mam nadzieję, że się z tego wycofają. 
    Podziękowali 1Biznes Info
  • edytowano czerwiec 2023
    Nie wycofają, globaliści kazali, to rodzaj eutanazji.
    Utrudnianie powrotu do zdrowia chorym, zdrowi mają żyć, a chorzy do piachu.
    Łopatologicznie mówiąc
    Podziękowali 1Biznes Info
  • Nie wolno pokładać nadziei w politykach. Bez względu na to jakby przekonujący oni nie byli, bo sednem ich działań jest sianie niezgody. 

    A teraz pytanie wymagające chłodnej, pozbawionej emocji, oceny. Jak się nazywa duchowe stworzenie, o którym mówi wiara katolicka, które swój cały czas poświęca na podobną działalność? Wie ktoś?
  • @zbyszek W tym kraju jak dziecko urodzi się niepełnosprawne to rodzic jak jest uboższy to ma zryta psychikę, póki co jeszcze nie może sobie dorobić do zasiłku. Jak zbierze pieniądze na jego zdrowie to ukradną mu 20% bo Kaczyńskiemu się należy, a Janusz Korwin Mikke powie, że ich dziecko to debil. 
  • Hamal powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    Jednym dali, większość znów ukarana. Noaleeeeee ktoś na plusy składać się musi. 

    Prawie w każdym przypadku na swoje plusy każdy składa się sam.
    Cholera, ja nie mam żadnych plusow. Same minusy, bo pomimo zwiększonej składki ZUS nijak dostać się do lekarza, wiec minusie konto na wizyty prywatne 

  • @hipolit A jak Twoje dziecko bądź mąż potrzebowaliby zbiórki to chyba od 1 lipca jeszcze by Ci z tej zbiórki ukradli.Taka to sprawiedliwość spoleczna, służba zdrowia i katolicyzm. 
  • paulaarose powiedział(a):
    @hipolit Mamy tak katolicki i rodzicielski rząd, który opodatkował zbiórki charytatywne, co jest dla mnie nieuczciwe, to są pieniądze na dzieci i potrzebujących... W imię czego, aby zdrowi ludzie dostali jakiś bon wakacyjny albo zdrowe dzieci 800 złotych? To jest smutne i  mam nadzieję, że się z tego wycofają. 
    A czemu mieliby się wycofać? 
    Wyliczyli sobie ile im wpadnie do wora, bo zbiórek coraz więcej. To tak jakby zaczęli grabić od siebie a nie do siebie. 

  • @hipolit Masz rację, nawet Tusk nie byl tak bezczelny w tak ważnej sprawie, mimo że go nie popieram. 
    Podziękowali 2Coralgol Laf2011
  • Bezrobocie w Polsce spadło. Jest najniższe w całej UE

    publikacja
    2023-06-06 11:02
    aktualizacja
    2023-06-06 11:51

    Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w maju 5,1 proc., 0,1 pkt. proc. mniej niż w kwietniu – wynika ze wstępnych danych MRiPS. Stopa bezrobocia w maju br. to najniższa stopa bezrobocia, jaką zanotowano w maju od ponad 30 lat – komentuje minister Marlena Maląg,

  • @Prayboy I to jest sukces, tutaj PiS można pochwalić, gdyby tylko zaczęto bardziej kontrolowac miejsca pracy bo rynek jest patologiczny. 
  • Prayboy powiedział(a):

    Bezrobocie w Polsce spadło. Jest najniższe w całej UE

    publikacja
    2023-06-06 11:02
    aktualizacja
    2023-06-06 11:51

    Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w maju 5,1 proc., 0,1 pkt. proc. mniej niż w kwietniu – wynika ze wstępnych danych MRiPS. Stopa bezrobocia w maju br. to najniższa stopa bezrobocia, jaką zanotowano w maju od ponad 30 lat – komentuje minister Marlena Maląg,

    Rejestrowanego. 
    Moi bezrobotni znajomi nie są zarejestrowani w UP. Żaden. 
    Nie wiem czym
    sie zajmujesz zawodowo, ja handlem. 
    I widzę, ze inwestycje stoją, zakłady się zamykają, ludzi się zwalnia. 
    Dziś są ubezp prywatne, uzbep małżonka, a ofert pracy szuka się poza UP. 
    Także ich dane można sobie o kant rozbić 
    Podziękowali 3kociara avija Aneta
  • avija powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    PiS jest dobroduszny. Za swoje pieniądze oferuje emerytom i rencistom wycieczki krajoznawcze. 
    Coś jak wycieczka na Jasna Górę ze sprzedażą garnków. Tylko tutaj Jasnej Góry nie ma a w bonusie przemowa Prezesa 

    masz racje, żadnych wieców :D 
    a ja cieszę się że moja mama dostaje zasłużoną 13 i 14 emeryturę
    rozumiem że ty wspierasz finansowo swoich rodziców a ich emeryturę odsyłasz do ZUS.
    A rodzice to sobie czasem tej emerytury nie wypracowali? To ZUS im robi laskę że im wypłaca?.
    13 i 14 też? To może 15, 16 i 17 niech wypłaci? Przecież to grabież w biały dzień że nie dostają!
  • Hamal powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    A rodzice to sobie czasem tej emerytury nie wypracowali? To ZUS im robi laskę że im wypłaca?.

    Nie, nic nie wypracowali, ponieważ ich składki nie istnieją. Podstawy trzeba tłumaczyć ?

    Tekst emeryta "wypracowałem sobie emeryturę" jest skrótem myślowym od "gdy pracowałem okradali mnie składką i płacili z niej emerytury, teraz ja tez tak chcę niech okradają pracujących i płacą mi emeryturę, należy mi się"

    Czyli że jak ktoś teraz pracuje to jest Jeleniem, a co będzie jak wszyscy przestaną pracować?. A komu ma się nie należeć jak tym którzy kilkadziesiąt lat odprowadzali składki ze swojej ponsji. No banda idiotów płaci na nic, trzeba to ludziom uświadomić, niech natychmiast przestaną.

  • @hipolit Ja się zarejestrowałam dla ubezpieczenia, ale wiem, że dla osób powyżej chyba 30, nie ma żadnych staży nawet, a oferty są jakie są. 
  • Malia powiedział(a):
    avija powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    PiS jest dobroduszny. Za swoje pieniądze oferuje emerytom i rencistom wycieczki krajoznawcze. 
    Coś jak wycieczka na Jasna Górę ze sprzedażą garnków. Tylko tutaj Jasnej Góry nie ma a w bonusie przemowa Prezesa 

    masz racje, żadnych wieców :D 
    a ja cieszę się że moja mama dostaje zasłużoną 13 i 14 emeryturę
    rozumiem że ty wspierasz finansowo swoich rodziców a ich emeryturę odsyłasz do ZUS.
    A rodzice to sobie czasem tej emerytury nie wypracowali? To ZUS im robi laskę że im wypłaca?.
    13 i 14 też? To może 15, 16 i 17 niech wypłaci? Przecież to grabież w biały dzień że nie dostają!
    A kto te pieniądze do ZUS odprowadził, może rządzący darowiznę zrobili?!
  • paulaarose powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    To jak rodzic, który nie ma czasu zająć się dzieckiem, daje my prezenty. Nie zawsze trafione ale zawsze to prezent, i kij z tym, ze wtedy o ten prezent jest mniej w budżecie domowym. On czuje się usprawiedliwiony 
    Zauważyłaś, że oni praktycznie zawsze rzucają pieniędzmi? Bony, dodatki, emerytury, plusy. Raz, dwa, można ale ile można? Przy sytuacji z wojną, gdzie podskoczyła inflacja etc... 
    Bo każdy taki dodatek łatwo zabrać, to nie jest nic stałego. Teraz dadzą 13, 14 bony i inne cuda ale za rok nie muszą nic ich nie wiąże. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.