Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wzywam na marsz 4 czerwca

1234568

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2023
    @avija Ja mam wrażenie, że forum choć jest przyjazne, to jednak zatwardziali zwolennicy PiSu (jak i każdej opcji) nie widzą, że im nie zależy na obywatelach, bo już to udowodnili wielokrotnie. Podatek od zbiórek to szczyt ich wyrachowania. Ale no to przecież Jarosław Kaczyński wypłaca emeryturę i on na nią zarobił. 
    Podziękowali 2avija zbyszek
  • avija powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    To jak rodzic, który nie ma czasu zająć się dzieckiem, daje my prezenty. Nie zawsze trafione ale zawsze to prezent, i kij z tym, ze wtedy o ten prezent jest mniej w budżecie domowym. On czuje się usprawiedliwiony 
    Zauważyłaś, że oni praktycznie zawsze rzucają pieniędzmi? Bony, dodatki, emerytury, plusy. Raz, dwa, można ale ile można? Przy sytuacji z wojną, gdzie podskoczyła inflacja etc... 
    Bo każdy taki dodatek łatwo zabrać, to nie jest nic stałego. Teraz dadzą 13, 14 bony i inne cuda ale za rok nie muszą nic ich nie wiąże. 
    No to jest prawda, ale dzięki takim dodatkom rządzą już 8 lat. 
  • Chaber powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    Mogliby znieść opodatkowanie emerytur, ci ludzie już się dość nadpłacili podatków. Nie trzeba by im dawać 13 i 14 i udawać, ze rząd ich kocha 

    Zrobili to. Półtora roku temu.
    Emerytury do 2500 są zwolnione z podatku dochodowego, a pozostałe płacą podatek od nadwyżki. 
    Oni podwyższyli kwotę wolną od podatku do 30000 złotych a nie odpodatkowali emerytury. Emerytura bez podatku to efekt reformy Polski Ład, w ramach której m.in. podwyższono kwotę wolną od podatku do 30 000 zł.
    Podziękowali 2hipolit Malia
  • paulaarose powiedział(a):
    @avija Ja mam wrażenie, że forum choć jest przyjazne, to jednak zatwardziali zwolennicy PiSu (jak i każdej opcji) nie widzą, że im nie zależy na obywatelach, bo już to udowodnili wielokrotnie.
    Dlatego pookrągłostołowych polityków czas odesłać na emerytury. Oni nie mają innej wizji uprawiania polityki jak dorwać się do władzy i trzymać ją jak najdłużej. Dobro Państwa jest tu rozumiany tylko i wyłącznie jako poprawa słupków sondażowych.
  • To z FB, post mojego dawnego podopiecznego ze stowarzyszenia dla niepełnosprawnych.
    Od lat działa na rzecz osób niepełnosprawnych , jego partnerka to także moja była podopieczna, teraz sama prowadzi stowarzyszenie.
    Jest absolutnie zależna od innych (sma)
    Wcześniej z powodzeniem realizowała się jako piosenkarka niepełnosprawna.
    Oboje prowadzą stowarzyszenia i fundacje,działają na rzecz osob niepełnosprawnych 
    Byli na marszu. Pojechali z Poznania
    Z dedykacją dla DaddyPig i Prayboya. Popatrzcie,poczytajcie,jaka to nienawiść 
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02Jeu4hwDA2gM6F8fuRQ8AS1PHEyHe3KZtMZAYPJ2d5UTHZA4sYTHtYjbyTBFumpHzl&id=100002800110550
    Podziękowali 1hipolit
  • paulaarose powiedział(a):
    @avija Ja mam wrażenie, że forum choć jest przyjazne, to jednak zatwardziali zwolennicy PiSu (jak i każdej opcji) nie widzą, że im nie zależy na obywatelach, bo już to udowodnili wielokrotnie. Podatek od zbiórek to szczyt ich wyrachowania. Ale no to przecież Jarosław Kaczyński wypłaca emeryturę i on na nią zarobił. 
    Zbiorki i brak zmian w ustawie dotyczących opiekunów osób niepełnosprawnych które umożliwiają pobieranie świadczenia i podjęcie pracy to jest tak żenujące że aż mi się nie chce komentować.
    Podziękowali 1paulaarose
  • @avija To jest smutne, bo dba się tylko o nienarodzonych. Jedna aktorka, która obserwuję na instagramie na dzień dziecka wstawiła zdjęcie szczęśliwej niepełnosprawnej córki. Od konfederaty Korwina usłyszałaby, że jej dziecko to debil, od PiSu gdyby była szarakiem, że ma się zadowolić zasiłkiem. Nawet tu na forum czytałam wypowiedź jednej osoby, która ubolewała nad tym, bo ma niepełnosprawne dziecko. A haracze mogliby brać od siebie, zbiórka to zbiórka, Morawieckiemu chyba na życie starcza... 
  • Smutne jest to, że obecni ludzie którzy zdominowali scenę polityczną, przekonali ludzi, że poza nimi nie ma alternatywy. Prawdopodobne jest to też, że obecni politycy powiązani są w układy przypominające mafię. I mocno wierzę w to że wiele osób dobrej woli chciało zmieniać scenę polityczną, tylko nie mieli świadomości, z kim tak naprawdę mają do czynienia. 

    Alternatywa istnieje, ale jest dość wymagająca. Myślę o przesłaniu zawartym w książkach Anny Dąmbskiej (i nie tylko). I to chodzi głównie o pracę u podstaw, typu tworzenie zdrowych relacji z drugim człowiekiem, unikanie postawy kata, czy ofiary. Zaufanie Bogu i podjęcie współpracy z Nim, korzystając też z pomocy Maryi, czy Aniołów Stróżów. 

    Jeżeli się pokłada ufność w jakiejkolwiek organizacji politycznej, nawet tej która twierdzi że jest oparta na wartościach Katolickich, to traci się swój czas i energię na próżno. Wiele osób tak robi, gdyż myśli że dzięki temu doczeka się realnych rezultatów. I jest tak, gdyż polityka tak naprawdę polega na uwodzeniu i okłamywaniu.

    W przesłaniu Anny Dąmbskiej (i nie tylko) zawarta jest obietnica dla ludzi pokładających ufność w Bogu. Dostaną oni tak ogromne wsparcie z nieba, że czynić dobro będzie się równie łatwo jak obecnie przychodzi czynienie zła. Tak jak obecnie łatwo jest ludziom oddanym Szatanowi, gdyż są wspierani hordami szatańskimi, tak będzie podobnie z ludźmi oddanymi Bogu i bliźnim, gdyż zostaną wsparci przez Kościół Triumfujący (niebo) oraz Wojska Anielskie oddane Bogu. Taki będzie koniec zła na Ziemi. Tylko że obecnie mamy czas pokuty i nawrócenia. A więc też i odrzucenia zasad, które narzucają nam politycy. 
    Podziękowali 1In Spe
  • kociara powiedział(a):
    To z FB, post mojego dawnego podopiecznego ze stowarzyszenia dla niepełnosprawnych.
    Od lat działa na rzecz osób niepełnosprawnych , jego partnerka to także moja była podopieczna, teraz sama prowadzi stowarzyszenie.
    Jest absolutnie zależna od innych (sma)
    Wcześniej z powodzeniem realizowała się jako piosenkarka niepełnosprawna.
    Oboje prowadzą stowarzyszenia i fundacje,działają na rzecz osob niepełnosprawnych 
    Byli na marszu. Pojechali z Poznania
    Z dedykacją dla DaddyPig i Prayboya. Popatrzcie,poczytajcie,jaka to nienawiść 
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02Jeu4hwDA2gM6F8fuRQ8AS1PHEyHe3KZtMZAYPJ2d5UTHZA4sYTHtYjbyTBFumpHzl&id=100002800110550
    W tej chwili Stowarzyszenie Obrońców Życia prowadzi zbiórkę podpisów pod ustawę by rodzice niepełnosprawnych którzy pracują nie tracili dodatku.
    Czy twój podopieczny naprawdę uważa że pod rządami Tuska coś załatwi?
    Taki właśnie był ten marsz, byli tam też ludzie słusznie niezadowoleni z rzeczy które rząd zaniedbał..tyle że wszytko idzie na karb politycznego zysku Tuska.

    Podziękowali 1Klarcia
  • @Prayboy Powtórzę się znowu, że póki będziemy widzieli tylko to PO i PiS tak długo oni będą alternatywą dla samych siebie. 
  • edytowano czerwiec 2023
     @kociara
    Przeczytałem.
    Beznadziejny ten jego reportaż.


    Te osoby będą. I mogą mieć oddzielne poglądy na aborcję, na wiarę, na LGBT, na politykę zagraniczną itd. Ale do cholery niech mają ten sam pogląd na złodziejstwo, łamanie prawa, chciwość polityków i oszustwa.
    ________
    Brawo. zgniły sojusz przeciw złodziejom wraz ze zwolenikami mordowania dzieci. 


    To nie byli przypadkowi ludzie czy spacerowicze. Większość ubrana na biało-czerwono lub z flagami i transparentami. Nikt nikogo nie obrażał, ba nawet miałem wrażenie, że ludzie są bardziej uprzejmi niż na co dzień. Pomagali się dostać i wydostać z naszymi wózkami z metra.
    _______
    Niesamowite. Bo na co dzień spycha się niepełnosprawnych że schodów, w czym przodują pisowcy.

    W końcu wydostaliśmy się z powrotem na uliczkę obok i przeszliśmy aż na plac Piłsudzkiego gdzie dzięki głośnikom słyszeliśmy przemówienie Tuska i Hymn. _____

    Piłsudskiego, analfabeto. No cudownie, Tuska słyszał. Przez 8 lat się go nasłuchał i zatęsknił?

    Może warto przypomnieć w zestawieniu co działo się na „Marszach niepodległości” organizowanych przez władzę PiS? Gdzie o wiele mniejsze grupy podpalały balkony, szły z nazistowskimi hasłami? Nie widziałem by ktoś miał wizerunek jakiegoś polityka na szubienicy jak to kiedyś bywało.
    _________
    A ja widziałem hasła jestem córką myśliwego strzelam do kaczek. Jaka to różnica?
    Balkony? Cudowne rozmnożenie?
    Bo był jeden balkon, nie wiele. 
    A jakie nazistowskie hasła podopieczny ma na myśli? 

    Jednak większość gwiazdek jakie widziałem tworzyły okrąg na niebieskim tle na niebieskich flag.
    _______________
    Właśnie. Po co niebieskie flagi?.Tu jest Polska a nie jakiś dziwny twór a La ZSRR

    Na koniec jeszcze jeden fakt, że ludzi było dużo. Wracaliśmy o 17 obwodnicą do zjazdu Konotopa i potem A2. Zanim dojechaliśmy do Strykowa samochodów było tak gęsto, że ruch oboma pasami odbywał się z prędkością 70-90km/h. Tak wolno autostradą jeszcze nie jechałem. Początkowo myślałem, że gdzieś jest wypadek
    ________

    Tak, też tam jechałem o tej samej porze. Było zamknięcie pasa ruchu - roboty drogowe.
    :-)
    Stąd korek.
  • @Prayboy To może zauważmy też inne opcje polityczne niż Tusk i Kaczyński? Tak ludzie obojgiem gardzą a na nich głosują od lat. 
  • @ominika Podziwiam, że matka niepełnosprawnego dziecka daje jeszcze radę dyskutować z osobami, które od lat wybierają ludzi, którzy gardzą sytuacją taką jak Twoja. 
    Podziękowali 1beatak
  • paulaarose powiedział(a):
    @Prayboy To może zauważmy też inne opcje polityczne niż Tusk i Kaczyński? Tak ludzie obojgiem gardzą a na nich głosują od lat. 
    Problem w tym, że po głębszej analizie, nie ma innych sensownych opcji
  • @Biznes Info Ja już widzę większy sens nawet w lewicy. Nie ukrywają niechęci do Kościola, są konkretni, mają sporo programów społecznych jak PiS i PO, ale są młodzi. Nawet w rosyjskiej konfederacji widzę więcej sensu. Tylko, że nie są to opcje dobre, ale jak będziemy głosować tylko na to samo, to nie będzie ani gorzej ani lepiej. 
  • Uważam że jesteśmy pod ścianą. Głosowanie pełni rolę wentyla bezpieczeństwa, który zapobiega odkryciu tej smutnej prawdy, że jesteśmy zmanipulowani do tego stopnia, że praktycznie jesteśmy niewolnikami. I niewiele, prawie nic nie zależy, od takiego zwykłego człowieka

    Dla mnie jedynym sensownym wyjściem jest budowanie w najbliższym otoczeniu zasad wzajemnego szacunku opartego o Miłość do Boga i Bliźniego. Tych zasad, które są fundamentem Kościoła. Być może nie wynika z tego, że mam jakiś wielki wpływ na losy swojej Ojczyzny, co niby miałbym, gdybym głosował na tego czy owego polityka. A jednak dzięki temu widzę w prawdzie, jakie mam realne możliwości. I zamiast uganiać się za ułudą, nie przegapię tych kilku drobiazgów, które faktycznie zależą ode mnie. 
  • paulaarose powiedział(a):
    @Prayboy To może zauważmy też inne opcje polityczne niż Tusk i Kaczyński? Tak ludzie obojgiem gardzą a na nich głosują od lat. 
    a jakie to są opcje?
    PSL i Hołownia to PO, Konfederacja, niestety ma tylko kilku sensownych ludzi.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Prayboy Holownia jak czytałam jego program tak w skrócie to wydawał się w porządku, ale pewnie wyjdzie jak z Kukizem bądź zniknie jak Palikot. PSL jak to stwierdził mój nauczyciel od wosu, brata się tam gdzie mu wygodnie. Jeszcze jest konfa i Lewica. I tu i tam jest parę dobrych stron, ale Lewica jest antykościelna, a konfederacja podejrzana. No, ale na kogoś głosować trzeba, chociaż zdaje sobie sprawę, że jest to ciężkie. 
  • Biznes Info powiedział(a):
    Uważam że jesteśmy pod ścianą. Głosowanie pełni rolę wentyla bezpieczeństwa, który zapobiega odkryciu tej smutnej prawdy, że jesteśmy zmanipulowani do tego stopnia, że praktycznie jesteśmy niewolnikami. I niewiele, prawie nic nie zależy, od takiego zwykłego człowieka

    Dla mnie jedynym sensownym wyjściem jest budowanie w najbliższym otoczeniu zasad wzajemnego szacunku opartego o Miłość do Boga i Bliźniego. Tych zasad, które są fundamentem Kościoła. Być może nie wynika z tego, że mam jakiś wielki wpływ na losy swojej Ojczyzny, co niby miałbym, gdybym głosował na tego czy owego polityka. A jednak dzięki temu widzę w prawdzie, jakie mam realne możliwości. I zamiast uganiać się za ułudą, nie przegapię tych kilku drobiazgów, które faktycznie zależą ode mnie. 

    Jezus sam nie skupiał się aż tak na polityce, z wczorajszej Ewangelii, oddać Cezarowi co jemu i tyle, ale na niektóre sprawy tylko oni mają wpływ niestety, gdy już lud ich wybierze. 
  • edytowano czerwiec 2023
    @DaddyPig Nie widzę w tym haśle nic złego, tylko dziecko nie rozumie o co chodzi, więc w sumie mogłoby go nie być na tym zdjęciu i sam mógł sobie narysować te kwiatki. To tak jak kiedyś ktos do sieci udostępnił rysunek małego dzieciaka chwalącego Morawieckiego.


    Ja tez zdaje sobie sprawę, że w w niektórych kwestiach PiS jest demonizowany, ale Polska to kraj różnych poglądów. Nie widzę powodów, aby aktywista partii Razem czy Platformy miałby głosować na partie Kaczyńskiego. 
  • Naprawdę uważasz, że należy zabierać dzieci w miejsca, gdzie używa się tylu wulgarnych słów? Powinno się chronić dzieci przed demoralizacją.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @DaddyPig Uważam, że marsz tego typu jest bardziej dla dorosłych, bo dziecko na polityce się nie zna. Tak samo jak uważam, że na marszach niepodległości powinno się trzymać dzieciaki zdala od rac. 
  • hipolit powiedział(a):
    Nawet nie zdajesz sobie jak mocno gospodarka zwolniła i jak mocno jeszce bardziej zwalnia. 
    Zaczynaja się duże zwolnienia, nawet grupowe 
    będzie bieda i bezrobocie, 



  • paulaarose powiedział(a):
    @hipolit A jak Twoje dziecko bądź mąż potrzebowaliby zbiórki to chyba od 1 lipca jeszcze by Ci z tej zbiórki ukradli.Taka to sprawiedliwość spoleczna, służba zdrowia i katolicyzm. 
    Nie powtarzaj fejków.
    Nie będzie podatku od zbiórek na cele lecznicze.
  • edytowano czerwiec 2023
    @Klarcia Nawet jeśli, to pieniądze ze zbiórek są czyjeś a nie Morawieckiego, którego chyba stać na godne życie. 
  • paulaarose powiedział(a):
    @hipolit Ja się zarejestrowałam dla ubezpieczenia, ale wiem, że dla osób powyżej chyba 30, nie ma żadnych staży nawet, a oferty są jakie są. 
    Pracy należy szukać samodzielnie. Mamy najniższe bezrobocie od w UE.

    Bezrobocie w Polsce spadło. Jest najniższe w całej UE


    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Stopa-bezrobocia-maj-2023-Jakie-bezrobocie-mamy-w-Polsce-8555378.html

    Poza tym - w Niemczech poszukiwani są pracownicy sezonowi, jest też praca do osób w podeszłym wieku. Wszędzie dobrze płacą. Na opiece można zarobić nawet 1800 Euro plus mieszkanie i wyżywienie.
  • @Klarcia mam ciotkę, która chyba z 30 lat jeździła sprzątać Niemcom w mieszkaniach i mówi, że harówka straszna. 
    Ja się boję takich prac sezonowych, nie wiadomo kto tam zatrudnia. 
  • @Klarcia Jest sporo pracodawców u nas, ktorzy łamią notorycznie prawo a są bezkarni i to najnizsze bezrobocie tak nie cieszy :/
  • avija powiedział(a):
    Zbiorki i brak zmian w ustawie dotyczących opiekunów osób niepełnosprawnych które umożliwiają pobieranie świadczenia i podjęcie pracy to jest tak żenujące że aż mi się nie chce komentować.

    Dobroczynne zrzutki jednak bez podatku

    Beneficjenci charytatywnych zbiórek nie będą musieli dzielić się z fiskusem.

    Darowizny od wielu osób nie muszą być sumowane. Tak wynika z przepisów uchwalonych przez Sejm w piątek 14 kwietnia. Potrzebujący, którzy dostają pieniądze ze zbiórek, mogą więc spać spokojnie. Skarbówka nic im nie zabierze.

    https://www.rp.pl/podatki/art38329341-dobroczynne-zrzutki-jednak-bez-podatku

    Od 2024 r. opiekunowie osób z niepełnosprawnościami będą mogli "dorabiać"


    https://forsal.pl/praca/artykuly/8682161,malag-2024-r-opiekunowie-osob-z-niepelnosprawnosciami-beda-dorabiac.html


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.