Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

191012141542

Komentarz

  • Ja polecam Wsiąść do pociągu, Europa. Jak tylko Zosia uśnie zagrywamy się w to z Piotrem :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • ehe, już od dawna to widzę m.in. w rozmowach z moich chłopakiem, tzw. różnice międzypłciowe w pojmowaniu rzeczywistości. Otóż ja nie umiałabym grać w odtwarzanie fragmentów wojny, za dużo w tym emocji.. Ale panowie patrzą na to inaczej jak widzę :)

    btw. Abalone skutecznie wciągnęło rodzinkę, aż miło. Carcasscone - wersja demo dołączona do paczki (dzięki Taw!) też super! :)
  • No i tu mozesz sie zdziwic w sprawie 303... ja bym tu odnalazl elementy wspolne także z Abalone, a najbardziej zachwycona jest Taw'owa.
  • [cite] Marsjanka:[/cite]Carcassonne okazało się szlagierem - tylko dziewczyny narzekają, że za mało elementów i że szkoda, że nie mamy drugiej takiej gry - bo by się fajniej i dłużej grało

    i się zastanawiam co teraz kupić?
    drugi raz grę podstawą czy dodatki (i które)?
    U nas też zarządzili, że należy drugą Carcasonne dokupić. To ktoś poleci które dodatki najlepsze?
  • Najlepsze są wszystkie. Tylko trzeba duży stół mieć i sporo czasu na rozgrywkę :bigsmile:
  • [cite] Namor:[/cite]Najlepsze są wszystkie. Tylko trzeba duży stół mieć i sporo czasu na rozgrywkę :bigsmile:
    No ale jak stopniowo, to w jakiej kolejności? :wink: Stół jest z czasem gorzej...
  • Kochanie ale nie mamy jeszcze wszystkich dodatków:tongue::wink:


    Z tych, które mamy najwięcej dodatkowych klocków planszy ma "Księżniczka i smok" - to taki dodatek, który wprowadza element dreszczyku do rozgrywki, gdyż nigdy nie wiadomo gdzie smok się pojawi:)
    W moim prywatnym rankingu drugie miejsce zajmują "Karczmy i katedry" :bigsmile: : można zdobywać dodatkowe punkty za drogi i zamki, do tego jeszcze jest dorzucony duży podwładny, który daje podwójne punkty i zestaw szarych pionków czyli zapraszamy do gry jeszcze jednego członka rodziny :)
    potem, "Kupcy i budowniczowie" oprócz kilku dodatkowych atrakcji typu zbieranie surowców i możliwość dodatkowego ruchu gra zawiera woreczek do którego można wrzucić wymieszane płytki terenu.
    "Mosty zamki i bazary" też bardzo fajne. Bazary trochę przedłużają grę i wprowadzają element licytacji i jeszcze więcej emocji a mosty prowadzą drogi w różne niedostępne miejsca:D.
    Mamy jeszcze "Opactwo i Burmistrz", moje dzieci lubią ja tak średnio, trochę zbyt skomplikowany dodatek jak dla mnie ;p
  • O, dzięki Paradidel! Jeśli znasz, to miałabym jeszcze dwa pytania - (bo zdaje się Świat Dysku dość drogi jest) -
    1) czy trzeba być fanem Pratchetta, żeby się podobała, czy bez znajomości tegoż też się w to da pograć?
    2) czy inteligentna 10-latka da radę w to zagrać, bo ktoś gdzieś mi mówił, że to dla starszych raczej?
  • @ Namorowa, toż mówiłam, że morowa jesteś! :bigsmile:
    Hmm... tylko po tej reklamie i tak nie wiem co wybrać, bo okazuje się, że w sumie to Twój małżonek miał rację... :wink:
  • o to samo pomyślałam. Trzeba teraz strategie obrać jak zdobyć kolejne części :wink:
  • Ja teraz testuję z braćmi wszystkie dodatki do carcassonne więc za kilka dni będę mogła napisać coś więcej. Jak do tej pory moja 'lista przebojów' przypomina tę daną przez Namorową, ale jeszcze nie testowałam katapulty, wieży i kilku różnych elementów z pozostałych rozszerzeń.
  • A widziałeś Taw, że można zamówić już Żołnierzy Wyklętych?
  • Taw, składam zamówienie na 303. To ma być prezent na inny adres. Jak to wpisać w formularzu? Jako nowy adres?
  • Nie testowałem tak jeszcze. Zobacz a jak coś to napisz inny adres.
  • Właśnie patrzyłam i niby jest opcja prezentu z dedykacją, ale nie ma miejsca na inny adres. Dobrze to piszę, a jakby co, to jeszcze mailem doprecyzuję. Dzięki
  • [cite] agga:[/cite]A widziałeś Taw, że można zamówić już Żołnierzy Wyklętych?
    Wiem. Ale kart jest mniej w tej nowej edycji z tym że jakieś poprawki wprowadzili. Mozna i było wczesniej kupic tylko znalezc bylo ich ciężko. Myślałem zrobic cos z okazji 65 rocznicy śmierci Ognia ale ze stroną walczyłem bo mi się cos wysypało ale śledź może będzie jakoś okazyjnie...
  • [cite] magmonda:[/cite]Właśnie patrzyłam i niby jest opcja prezentu z dedykacją, ale nie ma miejsca na inny adres. Dobrze to piszę, a jakby co, to jeszcze mailem doprecyzuję. Dzięki
    moze byc w nastepnym kroku. A jak cos to mam mozliwosc edycji.
  • Nie no poddaję się. Wciąż mi coś automatycznie wpisuje w tych adresach, a ja chcę wpisać inny do wysyłki, inny do faktury. Może wieczorem spróbuję, bo juz muszę uciekać od kompa
  • Teraz to moze byc coś nie tak bo się akurat serwisuje... a to wiąze sie z jego mega wolnym działaniem. Zobacze na swoim testowym kliencie jak to się robi ale teraz sam mam problem z zalogowaniem.
  • OK, coś tam wysłałam + parę maili, żeby wyjaśnić, na który adres wysłać grę. Jak dostanę potwierdzenie, że wszystko jasne, to prześlę pieniądze. I zmykam już.
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] agga:[/cite]A widziałeś Taw, że można zamówić już Żołnierzy Wyklętych?
    Wiem. Ale kart jest mniej w tej nowej edycji z tym że jakieś poprawki wprowadzili. Mozna i było wczesniej kupic tylko znalezc bylo ich ciężko. Myślałem zrobic cos z okazji 65 rocznicy śmierci Ognia ale ze stroną walczyłem bo mi się cos wysypało ale śledź może będzie jakoś okazyjnie...

    Teraz to już za późno:updown:
  • Sugerujesz że powinien zginąc wcześniej?
  • [cite] magmonda:[/cite]OK, coś tam wysłałam + parę maili, żeby wyjaśnić, na który adres wysłać grę. Jak dostanę potwierdzenie, że wszystko jasne, to prześlę pieniądze. I zmykam już.
    Poszło na "Okręt". Domyślnie ma ustawione ze to adres faktury moze byc zmieniany. Zobacze czy da sie coś z tym zrobic na przyszłosc.
  • Trzeba dopisac adres. Można wiele. Nalezy przypisac im nazwy bo one się wyswietlają. Potem przy zamówieniu przypisac jaki ma byc w danym momencie do dostawy, a jaki do faktury (płatnika).
  • ok
    Moge zrobic na zapisy tak po 33+wysyłka ale to by sie musiało z 50osób uzbierac najlepiej.
    Może wstepnie gdyby ktoś chciał to moze tu napisze i bede wiedział na czym stoje. Na razie i tak rezerwy finansowe na zero wiec musze cos tam upchac by wziac nowe.
  • ja się zgłaszam! 3 rozszerzenia co najmniej! :D (czyli liczę się jako 3 osoby :)
  • ja też bym była chętna, ale na ile rozszerzeń to jeszcze to nie wiem :wink:
  • o, my też! na dwa na pewno K namówię ;)
  • ja podobnie jak juka - 3xr i 1 x p
  • Dla 11 latki na urodziny polecacie tą grę:wink:
    pokazywałam jej reklamę ale zwiała.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.