Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KOBIETY PO CESARSKIM CIĘCIU

13940424445117

Komentarz

  • Ja jestem prawie 3, 5 m-ca od cesarki. Kręgosłup też bardzo mnie boli. Najgorzej jest jak się kładę spać wieczorem,albo jak siedzę.
  • u mnie po 2 cc nic nie bylo, zadnych dolegliwosci [ 1 znieczulenie w kregoslup]
    teraz to naprawde ciezko:sad:
  • Czy 10 lat to długo, Promamo? Moja siostra miała zzo przed 10 laty (potem jeszcze dwukrotnie, łącznie jest po 4 cesarkach), i ma się świetnie, kręgosłup zupełnie nie dokucza.
  • Marcela, nie... 10 to nie jest dlugo. Z tego co ktos tu napisal, to na starosc ... Wiec np 30 lat cc - starosc 60 lat.:wink:
  • Mam pytanie: czy któraś z Was zaszła np.: w kolejną ciążę w 5 m-cy po cc i czy na początku tego kolejnego stanu błogosławionego miałyście plamienia, krwawienia? jeśli tak, to co było ich przyczyną? nie mówię o poronieniu, dziecko rozwija się prawidłowo.
  • Iza ja zaszlam w ciaze 7 miesiecy po cc. Nie mialam plamien.
    Krwawienia i plamienia mialam w ciazy 15 miesiecy poczetej po cc.

    nie mam jak pisac dalej. bo mam kogos na glowir dolownie
  • @Iza a - plamienia na początku ciąży są przypadłością dość powszechną (szczególnie w czasie, kiedy, gdyby nie ciążą przypadałaby miesiączka - np. w 5 tygodniu, w 9 tygodniu, w 13 tygodniu u kobiet o regularnych cyklach 28 dni) i raczej nie mają nic wspólnego z cc w wywiadzie. Nie muszą się też wiązać z żadnym zagrożeniem dla maleństwa.
  • ok dzięki :wink:
  • Iza a, gratuluję!
  • Iza a nie miala cc :wink:

    U mnie zakonczylo sie wszystko ok. Lozysko na poczatku bylo bardzo nisko, potem sobie powedrowalo bardzo wysoko.
  • Ja miałam plamienia w obu ciążach (na początku, tak około 7-8tc) i w obu przypadkach lekarz przepisał mi progesteron: duphaston (w pierwszej) i luteinę (w drugiej), i po tym przeszło. Za drugim razem pytał czemu od razu przez telefon nie powiedziałam tylko czekałam 3 dni na wizytę. Więc może warto skonsultować, co? To może być nic poważnego a może być jednak coś...
  • ProMamo jak się cieszę, że zaszłaś w ciąże po 7miesiącach po cc i było wszystko dobrze, właśnie tego szukałam:)Ja miałam łożysko nisko osadzone później przodujące, cały czas krwawiłam. Brałm duphston 3razy dziennie przez te wszystkie tygodnie i nic nie pomagało dopiero pod koniec łożysko podniosło się o 5cm i pojawił się ten nieszczęsny paciorkowiec:/ Muszę najpierw zaufac jakiemuś lekarzowi, przebadam się zobacze co i jak mam z tym paciorkowcem zrobić i wtedy może jakaś iskierka nadziei. Czy któraś z Was używa, albo słyszła coś na temat lacibios femina?Kupiłam sobie to w październiku i tak sobie zażywam.
  • [cite] mamaLauryFaustyny:[/cite]ProMamo jak się cieszę, że zaszłaś w ciąże po 7miesiącach po cc i było wszystko dobrze, właśnie tego szukałam:)

    Mamo Laury Faustyny- Ja też zaszłam w ciąże 7 m-cy po cc i było dobrze :) Ale masz rację, trzeba skonsultować się z dobrym lekarzem, przebadać, wyleczyć.
    Bądź dobrej myśli :) Pozdrawiam :)
  • ni enie Małgosia ja nie w ciąży niestety i cc też nigdy nie miałam; te informacje są dla mojej przyjaciółki Magdy, którą w maju polecałam Waszej modlitwie po śmierci Jej nowo narodzonego Mikołajka. teraz jest znowu w stanie błogosławionym i właśnie ma jakieś dziwne plamienia od dwóch tygodni, to jest teraz 7 tydzień ciąży. dzięki za wszystkie podpowiedzi :smile:
  • Iza:confused:

    A w intencji przyjaciółki+++
  • [cite] PFN:[/cite]Druga cesarke mialam 19 miesiecy temu :)
    uff... już myślałam, że to jakaś zagadka matematyczna :wink:

    mój bardzo dobry kolega kiedyś takie zadawał, np. podając numer telefonu mówił:
    sto dwadzieścia trzy miliony pięćset czterdzieści pięć tysięcy trzysta dwadzieścia jeden
    :wink::bigsmile:
  • Teraz tak się zaczełam obawiać jak będzie się zachowywał mój brzuch w czasie ciąży. Bo oprócz tych 2 cesarek, miałam jeszcze jedną operację. Po ciążach została mi duża przepuklina pępkowa i dodatkowo rozejście kresy białej (pionowa linia łąćząca mięśnie brzucha). 2,5 roku temu miałam to zoperowane poprzez wszczepienie siatki , (podszycie mięśni do siatki), na wysokości pępka mam bliznę poziomą na 20 cm. Jest dobrze zrośnięta, wszystko trzyma się dobrze i mnie nie boli. Nachodziłam się po specjalistach gdyż zależało mi na operacji plastycznej (redukcja bocznych naddatków skóry, rekonstrukcja pępka) ale niestety na NFZ nie mam co liczyć bo usłyszałam że mój brzuch mimo wszystko ma lepszy wygląd / przez ciuchy oczywiście / niż u niejednej kobiety w moim wieku i to kwestia mojej psychiki. Marzyło mi sie kolejne dzieciątko i byłam taka rozdarta, bo jakbym zrobiła operacje to bym pewnie chciała dłuższe przerwy, a tak sprawy same się rozwiązały. Obawiam się że po kolejnej ciąży może mi się znowu przepuklina rozejść i wtedy mi ładnie brzuszek wyszykują :cool:
  • Co to za wysyp jakis? Zlosliwi ginowie przeciw rodzeniu sie dzieci :wink: ????
  • PFN a ty to kto?bo jakoś cie nie kojarzę, wybacz?
  • PFN wpisała się w tym wątku 15 wisów temu -> #1330
  • bajbus skad jestes? Mialas 3 cc w jakim odstepie?
  • Pochwalę się Wam, że właśnie dziś w nocy moja znajoma urodziła drogą naturalną trzecie dzieciątko. Dwójkę starszych rodziła przez cc. Dziś rano obudził mnie MMS ze zdjęciem malutkiego czarnego łebka :bigsmile:
    Czyli, można, nawet w Polsce! :bigsmile:
  • Szczesciara!!!
  • Katarzyna, ale znajoma bez takich ciekawostek w miednicy, jak u mnie, prawda? Bo to chyba nie tylko o 2 cc chodzi, ale ich przyczynę, stan jej zdrowia i takie tam pierdółki. Beton przepisów i przyzwyczajeń pewnie przy odrobinie szczęścia i samozaparcia da się rozkruszyć, ale musiała ogolnie chyba mieć warunki do rodzenia. Zgadza się?
  • @Aga - warunki u niej raczej były OK, tylko wcześniej, zwyczajnie, szczęścia jej zabrakło do mądrych ludzi przy porodzie :sad:
  • No czyli przełamała pecha vel beton położniczy. Brawo!
  • Z tego co wiem, nie miala wczesniej akcji rozpoczetej. Co do tej pory slyszalam jako konieczny element powodzenia PSN po CC.

    a tu mowi kobieta po 3 cc i dalej sn
    http://www.polskieradio.pl/7/15/Artykul/279022,Wielodzietni-inaczej
  • a jednak są "przypadki" psn nawet po 3cc, wbrew obiegowej opinii niektórych lekarzy (często z tytułami naukowymi) o konieczności 2cc po pierwszym cc. Lekarzy podających wskazanie do 2cc "stan po cc":confused:
    Ta kobieta z reportażu, powiedziała: " medycyna nie jest Bogiem" (czy jakoś podobnie)
    zaufali Bogu bezgranicznie, a Bóg obdarzył ich jeszcze 3 dzieci urodzonych sn
    Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych...Bardzo poruszyło mnie ich świadectwo...

    Jeszcze niedawno zastanawiałam sie czy są osoby, które po 2cc, urodziły dzieci sn
    a tu proszę...
  • Bea1 ja jestem zywym przykladem walki, ale jak to pisalam... ponioslam 2 kleski powstancze. Poroba porodu po 1 cc i po 2 cc proba walki o probe porodu [ ucieczka ze szpitala 2 razy, z nastepnego 3 razy]. Kapitulacja...

    Bea jest kobieta ktora urodzila po 7 cesarkach naturalnie! Ot co.
  • [cite] ProMama:[/cite]Bea1 ja jestem zywym przykladem walki, ale jak to pisalam... ponioslam 2 kleski powstancze. Poroba porodu po 1 cc i po 2 cc proba walki o probe porodu [ ucieczka ze szpitala 2 razy, z nastepnego 3 razy]. Kapitulacja...

    Bea jest kobieta ktora urodzila po 7 cesarkach naturalnie! Ot co.

    :shocked::shocked::shocked:
    Matkooooo, to chyba nie w Polsce?
    Odważna kobieta, wspierana przez mądrych lekarzy, o odpowiedniej wiedzy zapewne


    No osobiście niestety nie mogę pochwalić sie szczególną walką o psn po cc:sad:
    Zabrakło mi wówczas wiedzy w temacie, a lekarz-profesor skutecznie odradził psn:confused:
    No ale wszystko przed nami:wink:

    Dzięki ProMamo, dzielna, odważna osoba z Ciebie:smile:

    napiszę priv
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.