Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KOBIETY PO CESARSKIM CIĘCIU

14344464849117

Komentarz

  • Dzieki, juz na ostatniej wizycie to zglosilam w szpitalu a lekarz stwierdzil,Ze cisnienie ok I to normalne,po porodzie przejdzie...Jak temu zaradzic I jak przetrwac?
  • Same palce mi dretwieja,glownie prawa reka,tak od kostek.
  • [cite] Pax:[/cite]Same palce mi dretwieja,glownie prawa reka,tak od kostek.

    Drętwiała mi twarz, język, połowa częściej lewa twarzy, usta, potem ogromny ból głowy zakończony wymiotami.
    U mnie się brało z migren, które powstały podczas ciąży. Po porodzie prawie wszystko minęło. Bóle głowy nie tak częste i nie tak sline nadal odczuwam.
    Byłam u neurologa i endokrynologa nie znaleźli żadnych przyczyn poza migrenami.
    Po porodzie neurolog kazał mi się zgłosić po silne leki przeciwbólowe, a że nie lubię się truć, to nie wróciłam.
  • [cite] Lila:[/cite]Pax - mam to, też w nocy się budzę ze zdrętwiałą ręką, ale ja mam zdiagnozowany zespół cieśni nadgarstka, pozostałość po wypadku ;(
    niestety dokuczliwe bardzo w ciąży szczególnie

    moze masz jakiś ucisk gdzieś? tzn dziecko tak sie ułożyło, ze uciska gdzieś i stad taki efekt?

    Zespół cieśni nadgarstka jest najlepszy jak ma się 11 kg półrocznego niechodzącego Malucha i trzeba ponosić. :be:
  • Chyba musze po prostu dotrwac do konca,dzieki
  • [cite] Lila:[/cite]... albo furę ciuchów do prasowania - przy 3 koszulce nie czuje już ręki

    Moje żelazko sobie spokojnie leży i czeka może kiedyś zostanie użyte...
    A zdarzyło Ci się nie spać w nocy przez tą rękę?
  • Mysle, ze niehigieniczne jest szukanie w zyciu wszystkiego co niehigieniczne!
    Zapewniam ze kapie sie w stroju kapielowym :wink: zeby bylo higienicznie:wink: bardziej
  • [cite] ProMama:[/cite]Mysle, ze niehigieniczne jest szukanie w zyciu wszystkiego co niehigieniczne!
    Zapewniam ze kapie sie w stroju kapielowym :wink: zeby bylo higienicznie:wink: bardziej
    Możesz robić tak jak uważasz za słuszne.
  • MonikoN dziekuje za pozwolenie !:wink:
  • Wiesz, co ja miałam usuwany ganglion niby przeszkadzał, usunęli, zaszyli, a ręka nadal boli, chociaż mniej niż jak byłam w liceum. Wtedy po maturze próbnej z języka polskiego o mało co nie zemdlałam z bólu, a miałam do tego wrażenie, że ręka sięga mi do kolana.
    Rehabilitacje zaliczałam klika razy, to nic mi nie dało. Mam taką łapkę z apteki nie wiem jak to nazwać, z materiału jak bandaż elastyczny tylko, że wkładasz jak rękawiczkę bez palców i to usztywnia dosyć, codziennie na dzień nakładam trochę pomaga.
  • @ProMamo - czyżbyś zapomniała, że matka jest groźnym dla dziecka (szczególnie noworodka) źródłem zarazków? W związku z tym dziecko, kiedy tylko się da powinno być od matki izolowane (oddzielone zaraz po porodzie, kładzione spać w swoim sterylnym łóżeczku, nie brane na ręce bez wyraźnej konieczności itp.) a kiedy się nie da - np. matka uprze się, że chce karmić piersią, choć to takie niehigieniczne - to trzeba zadbać o dezynfekcję matki - np. piersi przed karmieniem koniecznie wygotować albo chociaż przelać wrzątkiem lub odkazić lizolem...
    :confused:
    :wink:
  • i broń Boże nie spać z dzieckiem :bigsmile:
  • [cite] ProMama:[/cite]MonikoN dziekuje za pozwolenie !:wink:

    Nie ma za co :updown:.
    Generalnie jakoś do mnie nie przemawia to kąpanie się razem z dzieckiem, ale nigdy nie próbowałam, może jak kiedyś się odważę, to będę zwolenniczką takich kąpieli dla dziecka, a nie klasycznej wanienki.
    Mój to urodzony pływak, ani w wodzie, ani po wyjęciu Go z niej nie płacze.
  • @Sylwunia - bezwzględnie!!! Nawet jak przypadkiem niczym nie zarazi taka matka, to na pewno przygniecie przez sen... :wink:
  • Katarzyna :bj::bj::bj:
  • :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • [cite] Katarzyna:[/cite]@ProMamo - czyżbyś zapomniała, że matka jest groźnym dla dziecka (szczególnie noworodka) źródłem zarazków? W związku z tym dziecko, kiedy tylko się da powinno być od matki izolowane (oddzielone zaraz po porodzie, kładzione spać w swoim sterylnym łóżeczku, nie brane na ręce bez wyraźnej konieczności itp.) a kiedy się nie da - np. matka uprze się, że chce karmić piersią, choć to takie niehigieniczne - to trzeba zadbać o dezynfekcję matki - np. piersi przed karmieniem koniecznie wygotować albo chociaż przelać wrzątkiem lub odkazić lizolem...
    :confused:
    :wink:

    Wyparzanie piersi ciekawe, ale chyba nie spróbuję. :cheer:
    Spanie z dzieckiem? Dla mnie nie strach, że przygniotę, ale te maluszki tak się wiercą, gadają i stękają przez sen, że wcale bym przy moim nie spała.
  • A właśnie Katarzyno, a co jeśli matka ma grzybicę? To wtedy też popierasz kąpanie się matki z dzieckiem? Tak z ciekawości pytam.
  • Dziewczyny, tu nie ma nic do śmiechu, to są poważne sprawy - od Waszej odpowiedzialnej postawy i bezwzględnej walki o higienę zależy zdrowie i szczęście przyszłego pokolenia! :dv:
  • Katarzyno , normalnie Cie kocham !!!



    P.S. C&P nie mogłam się powstrzymać :bigsmile:
  • Pax, że tak wrócę do palców - wszystkie Ci drętwieją? obu rąk? czy zmieniają też wtedy barwę? Czy przed ciążą Ci się to zdarzało?

    Jeśli chodzi o zespół cieśni nadgarstka - w ciąży się pogarsza przez obrzęki. I też nam tłuki o wątpliwej korzyści z zabiegu. Mówili, że czasem nawet jak operacja technicznie się uda, nie zawsze to przynosi ulgę - a czasem drastycznie pogarsza objawy.
  • @MonikoN - moim zdaniem, grzybicę należy leczyć. Warto zacząć od zmiany diety i sprzyjających rozwojowi takiej infekcji nawyków. Można ponadto użyć odpowiednich farmaceutyków. Kąpiel z dzieckiem nie jest dobrym środkiem na zwalczanie grzybicy u matki. W każdym razie nic o tym nie słyszałam.
    :wink:
  • Katarzyno:kissing::kissing:
  • [cite] Katarzyna:[/cite]@MonikoN - moim zdaniem, grzybicę należy leczyć. Warto zacząć od zmiany diety i sprzyjających rozwojowi takiej infekcji nawyków. Można ponadto użyć odpowiednich farmaceutyków. Kąpiel z dzieckiem nie jest dobrym środkiem na zwalczanie grzybicy u matki. W każdym razie nic o tym nie słyszałam.
    :wink:

    Przecież nie napisałam o zwalczaniu grzybicy poprzez kąpiel z dzieckiem, ale o kąpieli z dzieckiem gdy masz grzybicę.
  • :bj::bj::bj:
    @Kaska czulam Cie przez lacze :wink:

    Kapie sie z dziecmi, karmie piersia - nie myjac ich przed odaniem, spimy w jednym lozku z niemowlakiem, od dnia narodzin dziecko lezakuje na mnie [ja gola klata bobas goly lub pol goly] Caluje, tule, nosze!

    Fuuu jaka ja obrzydliwa matka jestem, a jak urodze w domu, to chyba nikt mi juz reki nie poda :wink:

    Katarzyno, kto Cie zmusil do rodzenia w domu, narazajac Ciebie i dziecko, do tak niehigienicznych warunkow?
  • bo ja myślę, że rozum jest po to żeby nie odpowiadać na głupie pytania ( jak mawiał kiedyś pewien biskup ):cool:
  • ProMama i pięknie robisz.
  • [cite] ProMama:[/cite]

    Katarzyno, kto Cie zmusil do rodzenia w domu, narazajac Ciebie i dziecko, do tak niehigienicznych warunkow?

    @ProMamo - bo ja biedna i prosta kobieta ze wsi jestem... gdzie mi tam na szpitalne salony się wyrywać? Niech bardziej godni korzystają! :wink:
  • Od dzis chce byc niegodna! :wink:
  • [cite] Pax:[/cite]Katarzyno:kissing:kissing:
    @Pax - a za co te czułości? Przecież jeszcze Ci nie zdążyłam napisać, że też mi obwody w ciąży drętwiały a po porodzie przeszło :wink:
    Można robić jakieś proste ćwiczenia poprawiające krążenie - pomoże albo nie ale na pewno nie zaszkodzi :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.